Serpantin Kondanser Temizleme Kimyasalı

Serpantin temizleme kimyasalı ürünümüz Sol AL Free konsantre su bazlı alüminyum ve metal temizleme kimyasalıdır. Sol Al Free kondanser ve serpantinlerde zamanla oksitlenme, silis, toz, duman, polen, organik kalıntıları etkili şekilde temizler. Çevre kaynaklı yağ, kir, gres ve yüzeylerde oluşan ve görülemeyen küf mantarlar gibi yapılarla kirlenerek performans kaybına neden olmuş kondanser, serpantinlerin, filtrelerin, motor blokların, merkezi soğutma santrali, kondanser, radyatör, fan coil sistemlerde yüzey temizliğinde kullanılır. Tekstil sektöründe boya kazanları ile havalandırma borularının, klimaların, alüminyum tır kamyon ve kamyonet karoserleri, alüminyum metallerin, ısıtma ve soğutma sistemlerinin temizliği için geliştirilmiş durulama gerektirmeyen alüminyum, metal temizleyici özel bir üründür. Sol Al Free ürün içeriğinde mevcut olan inhibitörler yapıların korunmasında etki ederken, stabilizatörler sayesinde yüzeyin korunmasını sağlamaktadır. Yüksek alkalite yapısı sayesinde güçlü temizlik sağlar. Fırçalama ve ovma gibi fiziksel etkiler gerektirmez. Hızlı etki eder ve verimi arttırır. Kondanser, serpantin temizleme kimyasalımız hakkında detaylı bilgi almak için bizleri arayabilir veya mail atabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: SOL EXXP

Kullanım Alanı: Serpantin kondanser Temizleme 

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgSol Al Free Konsantre Serpantin Temizleme Kimyasalı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Uygulama talimatnamesine okuyup gerekli önlemleri alarak kullanınız. 
  • Yutmayın, içmeyin.
  • Sol Al Free kişisel hijyen için kullanılmaz.
  • Sol Al Free kullanılırken göz temasından mutlak suret ile korunalım.
  • Cilt temasında bol su ile yıkayalım.
  • Sol Al Free çocuklardan uzak tutulmalıdır.
  • Kullanım sırasında mutlaka eldiven kullanalım. 
  • Oda sıcaklığında, direk güneş ışığından koruyarak muhafaza altına alalım.
  • Sol Al Free’nin göze sıçrama ihtimaline karşın mutlaka gözlük kullanalım.

Uygulama aşamasında mutlaka yetkililerimizden gerekli bilgileri alınız.

Serpantin Temizleme Kimyasalı Sol Al Free Nasıl Kullanılır?

Sol Al Free serpantin temizleme kimyasalı ürünümüzü uygulama alanının durumuna göre kullanabilir. Kondanser, serpantin temizleme ürünü daldırma banyolarında kullanıldığı gibi, sprey şeklinde püskürtme yaparak kullanıma uygundur. Serpantinlerdeki,  kirlilik durumuna göre Sol Al Free konsantre olduğundan dolayı su ile seyreltilebilir. Serpantin temizleme ilacı %5 ile %10 arasında su ile seyreltilip kullanıma uygundur. Yüzeydeki kirlilik oranı ürünün seyrelme oranını belirler. Sol Al Free konsantrasyonunu kullanıcı deneme yanılma yöntemi ile konsantrasyonu belirleyerek temizleyici solüsyonu hazırlar. Temizliği yapılacak parçaları daldırma tankına daldırır veya hazırlanan Sol Al Free solüsyonu kirli serpantin yüzeyine püskürtülür. Fiziksel etkiye gerek kalmaksızın serpantin yüzeyindeki kirlilik çözünür. Tazyikli su ile durulanır. Sıcak su konsantrasyonu artırır. Uygulama sonrasında su ile durulama işlemi sonrasında istenilen serpantin temizleme işlemi yapılmış olur. Soltek Kimya Üretim A. Ş. ile iletişime geçmeniz durumunda uygulama hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.