Soltek Kimya

Antifriz Çeşitleri

Antifiriz çeşitleri, içten yanmalı motorların soğutma ve radyatör sistemlerinde kullanılan bir sıvıdır. Söz konusu ürünler, suyun donma noktasını 0 derecenin altına düşürür. Buz oluşumunu önleyen bu sıvının, aynı zamanda korozyon önleme etkisi de vardır. Bunun yanında motordaki aşırı ısınmanın da önüne geçilmesini sağlar. Araçların soğutma sistemlerine konulan antifirizin su ile dengelenmesi gerekir. Bölgesel özellikler göz önünde bulundurularak gerekli ayarlamalar yapılmalıdır. Antifiriz ölçme aleti kullanılarak araçtaki mevcut antifirizin kaç dereceye ayarlı olduğu ölçülebilir. Antifiriz satın alırken bölgesel iklim özelliklerini ve ürünün kalitesini göz önünde bulundurmanız gerekir. Soltek Kimya bünyesinde yer alan antifiriz çeşitlerini incelediğinizde sarı antifizden kırmızı ve mavi antifirize kadar her türlü ürünü bulabilirsiniz. Dilerseniz organik asit teknolojisi kullanılarak üretilen antifiriz çeşitlerini tercih ederek daha uzun süreli bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. Endüstriyel Kimya sektöründe siz değerli müşterilerine en iyi hizmeti vermeye gayret eden firmamızı arayarak antifiriz çeşitleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Soltek Kimya Antifiriz üreten üretici firmadır. İhtiyacınız olan ürünlerin pratik şekilde siparişini verebilir, kaliteli antifiriz çeşitleri ile kış dönemini güvenli şekilde atlatabilirsiniz. Araçtaki birçok parça ve bu parçalarda kullanılan ürünler büyük önem taşır. Bu ürünlerden biri de antifiriz çeşitleridir. Özellikle kış şartlarının güvenli şekilde atlatılması için kaliteli antifiriz türlerine yönlenmeniz gerekir. Antifiriz, motorun ve cam suyunun donmasını engelleyen bir sıvıdır. Bu nedenle özellikle kış dönemi başlamadan önce aracın antifiriz bütünlemesi yapılmalıdır. Günümüz üretilen ve kullanılan birçok antifiriz çeşidi vardır. Motor tahribatını engellemek ve büyük maddi zarara neden olabilecek arızalarla karşılaşmamak adına antifirizler de her geçen gün geliştirilir.

Antifiriz, alkol çeşitleri kullanılarak üretilen bir sıvıdır. Daha çok şeffaf ve renksiz olarak üretilen ve kullanılan bu ürünlerin günümüzde farklı renkli olanı da vardır. Antifiriz çeşitleri içinde kırmızı, sarı, mavi ve yeşil renkli ürünleri de bulabilirsiniz. Her ürünün koruyuculuk derecesi farklıdır. Renkli antifirizlerin tercih edilmesinin bir nedeni de araçtaki antifiriz kaçaklarını kolay bir şekilde tespit edebilmektir. Soltek Kimya Üretim A. Ş. antifiriz çeşitleri üreten kimya firmasıyız.

SOL COLD RED

Kırmızı antifiriz

Kırmızı antifiriz soğuk mevsimlerde aracın motor suyunun donmasını

SOL COLD BLUE

Mavi antifiriz

Mavi antifiriz kış aylarında, soğuk havalarda suyun donmasını

SOL COLD NATURAL

Organik antifiriz

Organik antifiriz organik asit teknolojisi ile üretilmiş antifiriz

SOL COLD YLW

Sarı antifiriz

Sarı antifiriz üreticisi olan Soltek Kimya ürününe %100 garanti

Ucuz Antifiriz Fiyatları

Araçta kullanılan antifirizin belli bir kullanım ömrü vardır. Bu sürenin dolmasını müteakip antifirizin bütünlenmesi gerekir. Ayrıca araçta antifirizin eksilmesi de söz konusu olabilir. Aracın motor suyu bölümündeki antifiriz seviyesi ölçülerek sıvının donma derecesi tespit edilebilir. Donma derecesinin bulunduğunuz iklim koşullarına uygun olması gerekir. Kış dönemi şartlarına uygun olmayan antifiriz dereceleri, istenen seviyede koruma sağlamaz. 
Antifiriz çeşitlerinin kullanım alanı sadece aracın motor suyu değildir. Aracın cam suyu bölmesinde de bu sıvının kullanılmasına ihtiyaç vardır. Cam suyu bölmesinde saf su bulunması durumunda bu su kış şartlarında donacaktır. Antifiriz ile tedbir alınması halinde donma sorunu ile karşılaşılmaz.  
Antifiriz çeşitleri seçilirken dikkate alınması gereken en önemli husus, bulunduğunuz coğrafyanın iklim koşullarıdır. Kış döneminin sert geçtiği bölgeler için koruyuculuk seviyesi yüksek olan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Aksi durumda donma sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Antifiriz çeşitlerinin her biri farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. Antifirizin içeriğinde bulunan bileşenler, marka ve miktar özellikleri gibi hususlar ürünün fiyatını da etkiler. Organik ürünler inorganik ürünlere nazaran daha yüksek segmentli antifirizlerdir. Organik antifirizler içinde de nitritli ya da nitritsiz ürünlerin varlığını görebilirsiniz. Organik antifirizler özellikle uzun yol yapan araçlar ya da iş makinelerinde yaygın olarak tercih edilir. LPG’li ya da dizel araçlarda ise kırmızı antifirizin tercih edilmesi daha uygundur. Bunun yanında kış mevsiminin sert ya da bol yağışlı geçtiği bölgeler için de kırmızı antifirizin tercih edilmesi daha uygundur. 
Antifiriz çeşitleri, farklı miktar özellikleri ile de dikkat çeker. Ürünlerimiz arasında istediğiniz miktarda antifirizin varlığını görebilirsiniz. Toplu siparişlerinizde ürünlerin birim maliyetinin çok daha uygun fiyata denk geldiğine de şahit olacaksınız. En sağlıklı fiyat bilgisi için 7/24 bizi arayabilirsiniz.