Soltek Kimya

Eşanjör Temizleme Kimyasalları

Soltek Kimya A.Ş olarak eşanjör temizliği için su bazlı ve koruyucu inhibitör içeren konsantre eşanjör temizleyici kimyasallar üretmekteyiz. Bu kimyasallar, borulu ve plakalı eşanjörlerdeki tortu, kireç ve pası temizlemek için özel olarak formüle edilmiş olup, hassas metalleri zarar görmekten korur. Ürünler su ile seyreltilerek kullanılır ve pH seviyesine göre dozajlanır. Firmamız, kombi ve plastik enjeksiyon makinesi eşanjörleri için de çeşitli temizleme kimyasalları sağlar. 

SOL ESJ 55

Kombi eşanjör temizleme

Kombi eşanjör temizleme kimyasalı Sol ESJ 55 kombilerin parçalarında

SOL ESJ 60

Plastik enjeksiyon temizleme

Plastik enjeksiyon makinesi eşanjör temizleme kimyasal ürünümüz Sol

SOL ESJ 61

Eşanjör temizleme

Eşanjör temizleme sıvısı ürünümüz Sol ESJ 61 eşanjör parçalarında

SOL ESJ 59

Eşanjör kireç önleyici

Eşanjör kireç önleyici ürünümüz Sol ESJ 59 eşanjörlerde kireç, tortu ve

SOL ESJ 56

Eşanjör kireç çözücü

Eşanjör kireç çözücü Sol Esj 56 kimyasal ürünümüz güçlü formülü

SOL ESJ 62

Eşanjör temizleme ilacı

Eşanjör temizleme ilacı Sol Esj 62 ile eşanjörlerde oluşan kir, kireç ve pas

Soltek Eşanjör Temizleme Kimyasalları

Eşanjör temizleme kimyasalı, konsantre su bazlı koruyucu inhibitörlü eşanjör temizliğinde kullanılan kimyasallardır. Eşanjör temizleme makinelerinde kullanıma uygundur. İçeriğinde bulunan koruyucu intibitörler temizlik yapılan sistemin metallerine zarar vermesini önler. Konsantre su bazlı olduklarından dolayı su ile seyreltilerek kullanıma uygundur. Ph seviyesi tespit edilerek eşanjör temizleme kimyasalı ilave edilir. Borulu ve plakalı eşanjörlerde oluşan tortu, kireç ve pas oluşumlarını temizleyici olarak özel formüle edilmiştir. Eşanjörleri oluşturan bakır, prinç, galvaniz gibi hassas metallere zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir. Kombi eşanjör, plastik enjeksiyon makinesi eşanjör temizliğinde kullanılan farklı tipte eşanjör temizleme ilacı, eşanjör kireç çözücü kimyasalların üretici firmasıyız. Eşanjör temizleme konusunda gereksinim duyduğunuz tüm kimyasal ürünleri Soltek Kimya A.Ş desteği ile elde edebilirsiniz. Firmamız eşanjör kireç temizliği konusunda son derece güçlü kimyasallar üretmektedir. Eşanjör temizleme kimyasalı kullanımı konusunda merak ettiğiniz tüm bilgileri firmamızın uzman kimyagerlerinden öğrenebilirsiniz. Eşanjör temizleme kimyasal fiyatları hakkında da merak ettiğiniz her bilgiyi bizlerden rahatlıkla alabilirsiniz. Sizlere sunulan bu bilgiler yanında ürünlerimizin ücretsiz numunelerinden de yararlanabilirsiniz. Bilgi ve sipariş için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Eşanjör Nedir?

Eşanjör ısıtma ve soğutma sistemlerinde değişik sıcaklık aralıklarındaki sıvıların birbirlerine karışmadan ısı transferinin gerçekleşmesine yardımcı olan sistemlerdir. 

Eşanjör temizleme kimyasalı, eşanjörlerin uzun süre sorun çıkarmadan kullanılabilmesi için mutlaka belirli periyotlarda temizlenmesi için kullanılan temizleyici kimyasaldır. Eşanjör temizleme kimyasalı da bu ekipmanların temizlenmesinde kullanılan organik, koruyucu inhibitörlü üstün kalitede kimyasaldır. Boru tipli eşanjörlerde ve plakalı eşanjörlerde ve ekipmanlarda oluşan tüm kireç ve pas lekelerini temizlemek için kullanılır. Ürünlerimiz daldırma yöntemi, püskürtme ve sirkülasyon yöntemi ile rahatlıkla kullanılabilir. Eşanjör temizleme kimyasalı pas, kireç ve toz kalıntılarını kısa süre içerisinde temizleyerek eşanjörlerin daha verimli çalışmasına yardımcı olur.