Soltek Kimya

Kaynak Temizleme Kimyasalları

Soltek Kimya Üretim A.Ş., uzun yıllara dayanan tecrübesiyle, çevreye zarar vermeyen, zehirsiz temizlik elektrolitleri içeren kaynak temizleme kimyasalları üretmektedir. Geniş ürün yelpazesinde asitler, jeller ve sıvılar gibi çeşitli temizleme çözümleri sunar. Ürünler, dikey yüzeylerde kullanım için özel olarak formüle edilmiş ve zamandan ve işçilikten tasarruf sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Yüksek kaliteli hammaddeler kullanılarak üretilen bu ürünler, iade garantisiyle desteklenmektedir. Firma, müşterilerine ürünlerini deneyebilmeleri için bedelsiz numune gönderimi yapmaktadır. Detaylı bilgi ve numune talepleri için firma ile iletişime geçilmesi beklenmektedir.

SOLOX JEL

Kaynak lekesi çıkarıcı

Kaynak lekesi çıkarıcı jel ürünümüz Solox Jel özellikle paslanmaz çelik,

SOL INOX BR

Kaynak çapak önleyici

Kaynak çapak önleyici kaynak spreyi Sol Inox BR metal yüzeylere

SOLOX SX

Cam kaynak temizleme

Cam kaynak temizleme jeli ürünümüz Solox SX kaynak

SOLOX PS JEL

Paslanmaz çelik kaynak

Paslanmaz çelik kaynak temizleme ürünümüz Solox PS Jel Soltek Kimya

SOLOX SV

Kaynak Temizleme

Kaynak Temizleme Sıvısı Solox SV paslanmaz kaynak izlerinin etkili

SOLOX KR JEL

Krom kaynak temizleme

Krom kaynak temizleme jeli ve krom kaynağı temizleme pastası

SOLOX AST

Kaynak temizleme

Kaynak temizleme asiti ürünümüz Solox AST paslanmaz çelik

SOLOX SP

Kaynak Temizleme

Kaynak temizleme spreyi kimyasal ürünümüz Solox SP paslanmaz çelik

Soltek Kaynak Temizleme Kimyasalları

Kaynak temizleme kimyasalları üretimi yapan firmamız Soltek Kimya Üretim A. Ş. olarak yılların verdiği tecrübe ve uzmanlıkla kaynak temizleme kimyasalları alanında en kaliteli ürünleri müşterilerimize sunmaktayız. Ürünlerimiz içerdikleri temizlik elektrolitleri sayesinde zehirsiz yapıda olup çevreye zarar vermez. Geniş ürün yelpazemiz arasında kaynak temizleme asiti, kaynak temizleme jeli, kaynak temizleme sıvısı, paslanmaz çelik kaynak temizleme, paslanmaz kaynak temizleme jeli, paslanmaz kaynak temizleme asiti, alüminyum kaynak temizleme, kaynak çapağı temizleme, krom kaynak temizleme jeli, paslanmaz kaynak temizleme gibi ürünlerimiz yer almaktadır. Kaynak temizleme jeli ürünümüz dikey yüzeylerde kullanıma uygun olarak formüle edilmiştir. Ayrıca, güçlü formülleri sayesinde zamandan, işçilikten ve üründen tasarruf sağlarlar. Soltek Kimya Üretim A. Ş. olarak kaynak temizleme kimyasalları üretiminde öncü bir konumdayız. Ürünlerimiz yüksek kaliteli hammaddelerden üretilmekte olup tamamı iade garantilidir. Talebiniz doğrultusunda adresinize bedelsiz numune gönderimi yapıyoruz. Kaynak temizleme kimyasallarımız hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmenizi ve bedelsiz numunelerimizi denemenizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kaynak Temizleme Kimyasalları Nedir?

Kaynak temizleme kimyasalları, kaynak işlemi sırasında oluşan kirliliklerin ve kaynak lekelerinin temizlenmesinde kullanılan özel kimyasal maddelerdir. Kaynak yapılırken metalin yüzeyine uygulanan koruyucu gazlar, oksitlenme, lehim veya diğer malzemelerin kalıntıları gibi çeşitli kirleticileri temizlemek için formüle edilmiştir.
Kaynak temizleme kimyasalları, metal sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Kaynak işlemi sonrası kalıntıları temizleyerek kaynak bölgesinde oluşacak korozyonu önleyerek kalite kontrolünü sağlar. Aynı zamanda, kaynak bölgesini boyamaya veya kaplamaya hazırlamak için de kullanılırlar.

Kaynak temizleme kimyasalları genellikle sıvı ve jel formda satılır. Kullanımı oldukça basittir. İşlem genellikle aşağıdaki adımları içerir:
1. Kaynak temizleyiciyi kimyasalı uygulayın: Kaynak temizleme kimyasalını uygulamadan önce kullanım talimatlarını dikkatlice okuyun. Kimyasalı uygulamak için fırça veya sprey şişesi kullanabilirsiniz. Uygulama sırasında koruyucu eldiven ve gözlük kullanmak önemlidir.
2. Kimyasalın reaksiyona girmesini bekleyin: Kimyasalı uyguladıktan sonra belirtilen süre boyunca etki etmesi için reaksiyon süresini bekleyin. Kimyasalın etkisini beklemezseniz temizleme işlemi tam olarak gerçekleşmez.
3. Durulama: Kimyasalın etki süresi tamamlandıktan sonra metal parçayı bol suyla durulayın. Kimyasal ve kirliliğin parçadan uzaklaştırılması için önemlidir.
Adımları uygulanarak kaynak yapılan yüzeyin temizleme işlemi gerçekleştirilir.

Kaynak temizleme kimyasalları kaynak yapılırken ortaya çıkan kirlilikleri temizlemek için kullanılan önemli kimyasal ürünlerdir. Kaynak temizleyici kimyasalların kullanımı sırasında kullanıcılar tarafından hatalar yapılmaktadır. Yapılan bu hatalar hem ürünün etkinliğini azaltır hem de güvenliği tehdit eder. Kullanıcıların kaynak temizleme kimyasallarının uygulama aşamasında yapılması gereken doğru uygulamaları bilmek önemlidir.
1. Kaynak temizleme kimyasalını yetersiz miktar kullanmak: Kaynak temizleme kimyasallarının etkili olması için doğru miktarlarda kullanılması gerekmektedir. Yetersiz kullanım miktarı kaynakta kalacak kirleri tam olarak temizleyemediğinden dolayı temizlik kalitesini düşürür.
Çözüm: Kaynak temizleme kimyasallarının üretici tarafından belirtilen dozlarda kullanılması gerekir. Dozajları doğru oranlarda ayarlayıp takip etmek ürünün etkinliğini arttırarak kaynak yapılan yüzeyin temizlik kalitesini artırmaktadır.
2. Kimyasalı doğru şekilde uygulamamak: Kimyasalın yüzeyin durumuna göre doğru şekilde uygulamamak kaynak temizleme kalitesini etkiler. Güvenliği tehdit eder.
Çözüm: Kaynak temizleme kimyasal ürününün doğru şekilde uygulanması için ürün etiketindeki talimatlar dikkatle okunmalıdır. Ayrıca kullanılan kimyasalın tehlike sembolleri ve güvenlik önlemleri hakkında detaylı bilgiyi Soltek Kimya Üretim A. Ş firmasından alınmalıdır.
3. Uygun koruyucu ekipmanların kullanılmaması: Kimyasalların kullanımı esnasında koruyucu ekipmanların kullanılmaması sağlık ve güvenlik risklerine sebebiyet verir.
Çözüm: Kaynak temizleme kimyasallarını kullanmadan önce uygun koruyucu ekipmanların kullanılması gerekmektedir. Bu ekipmanlar arasında eldiven, koruyucu gözlük, maske ve önlük yer alır.

Kaynak temizleme kimyasalları, kaynak yapılırken ortaya çıkan kir, pas, oksitlenme ve lekeleri temizlemek için kullanılan özel kimyasal ürünlerdir. En etkili kaynak temizleme kimyasalları şunlardır:
1. Solox Jel: Paslanmaz ve çeliklerde yapılan kaynak lekesi çıkarıcı jel formda üründür.
2. Solox AST: Kaynak temizleme asiti ürünümüz kaynak yapılan yüzeylerde kaynak lekelerini ve izlerini temizleyici olarak kullanılır.
3. Solox SX: Cam, fayans, mermer ve granit yüzeylerden kaynak lekesini ve kirliliğini çıkarmak için kullanılır. Jel formda yapısı sayesinde dik yüzeylerde tutuma sağlayarak reaksiyona girer.
4. Solox KR Jel: Krom kaynak temizleme jeli ürünümüz krom yüzeylere yapılan kaynak lekelerini ve izlerini temizlemek için kullanılır.
5. Solox SP: Kaynak temizleme spreyi ürünümüz sprey uygulamaya uygun kaynak temizleme sıvısıdır.
En ekili kaynak temizleme kimyasalları arasında yer almaktadır.

Kaynak temizleme kimyasalı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli faktörler vardır. Bu faktörler aşağıdaki gibidir:
1. Kimyasalın uygunluğu: Kaynak temizleme kimyasalları farklı metal türlerine göre farklı özelliklere sahip kimyasallardır. Kimyasalın kaynak yapılan metal türüne uygunluğu çok önemlidir. Aksi halde, kimyasalın yanlış seçilmesi, metal yüzeyde deformasyona neden olur.
2. Etkinliği: Kaynak temizleme kimyasalları arasında etkinliği değişen ürünler bulunmaktadır. Kaynak temizleme işleminin kalitesi için etkili kimyasal seçilmelidir.
3. İşletme maliyetleri: Kaynak temizleme kimyasalları seçilirken işletme maliyetleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Daha ucuz kimyasallar seçmek işletme maliyetlerini düşürse de daha az etkili olduklarından dolayı kullanım anı birim maliyeti daha fazlalık gösterir. Sonuçta daha fazla maliyetle karşılaşabilirsiniz.
4. Güvenlik: Kaynak temizleme kimyasalları genellikle zararlı bileşenler içerir. Bu nedenle, kimyasalların kullanımı sırasında güvenlik önlemleri alınması önemlidir. Kullanılan kimyasalların güvenli olması çalışanların ve doğanın güvende olmasını sağlar.
5. Depolama ve taşıma: Kaynak temizleme kimyasalları, uygun şekilde depolanması ve taşınması gereken tehlikeli maddelerdir. Kimyasalların etiketleri okunmalı ve talimatlara uygun şekilde depolanmalıdır.
Kaynak temizleme kimyasalları seçerken yukarıdaki faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak temizleme kimyasallarına ihtiyaç kaynak işlemleri sırasında ve sonrasında ortaya çıkan kirliliklerin giderilmesi için duyulur. Ayrıca, kaynak işleminin yapıldığı malzemelerin türüne ve kullanılan kaynak yöntemine göre de farklı kaynak temizleme kimyasalları kullanılmalıdır.
Kaynak işleminin ardından yüzeyler üzerinde kalan kalıntılar, oksitler, yağlar ve kirler, kaynak bölgesinin sağlıklı şekilde hazırlanması ve kaynak kalitesinin artırılması için temizlenmelidir. Bu nedenle, özellikle endüstriyel sektörlerde kaynak temizleme kimyasalları kullanımı oldukça yaygındır.
Kaynak yapılacak yüzeylerin önceden temizlenmesi kaynak kalitesinin artırılmasına ve kaynak sonrası temizleme işleminin daha kolay olmasını sağlar.

Kaynak temizleme kimyasallarının fiyatları birçok farklı faktöre bağlı olarak değişmektedir. Ürünün kalitesi, bileşimi, üretim süreci gibi faktörler, fiyatları etkileyen en önemli unsurlar arasındadır. Bununla birlikte, pazar şartları, sipariş miktarı, teslimat zamanı gibi diğer faktörler de fiyatları belirleyen önemli unsurlardandır. Soltek Kimya gibi güvenilir kaynak temizleme kimyasalları üreticisiyle iletişime geçerek ürünlerin fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.  Soltek Kimya, kaliteli ve uygun fiyatlı kaynak temizleme kimyasalları sunarak müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmaktadır. Kaynak temizleme kimyasalları fiyatları, müşterilerin taleplerine göre farklılık gösterir. Soltek Kimya müşterilerine özel teklifler sunarak onların ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılamayı hedeflemektedir. Ürünlerimizin fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Soltek Kimya ile hemen iletişime geçebilirsiniz.