Kaynak Çapak Önleyici Sprey ve Sıvı

Kaynak çapak önleyici kaynak spreyi Sol Inox BR metal yüzeylere kaynak yapılırken oluşan sıcak çapakların yüzeye yapışmasını engelleyen kaynak çapak önleyici üründür. Soltek Kimya Üretim A.Ş. tarafından üretilen Sol Inox BR paslanmaz çelik, karbon çelik, galvaniz ve tüm metal yüzeylerde mükemmel koruma sağlayarak kaynak çapağının ve cürufunun yüzeye yapışmasını engeller. Kaynak işleminden sonra yapılacak boyama veya kaplama işlemlerini engelleyecek tortu tual bırakmaz. Kaynak sonrası yüzeyi korur. Otomatik kaynak robotları gibi kaynak ekipmanları için de kaynak çapak önleyici sıvı dır. Torç temizliği içinde kullanıma uygundur. Sol Inox BR kaynak yapılacak metalin yüzeyine uygulandığında çapakların yapışmasını engelleyerek çapaklar yüzeyden basit şekilde çıkarılmasını sağlar. Bu sayede iş gücü maliyeti azaltılır. Sol Inox BR kaynak çapak önleyici sıvı formda konsantre su bazlı içeriğinde, silikon bazlı kimyasal hammadde bulunmaz. Sıvı ve konsantre olmasından dolayı su ile seyreltildikten sonra sprey şeklinde kaynak yapılacak metal yüzeye püskürtülür. Sıvı formda olduğundan dolayı kaynak çapak önleyici sprey olarak kullanıma uygundur. Yanıcılık özelliği, kokusu ve duman oluşturma özelliği olmadığından dolayı kapalı ortamlarda güvenle kullanılabilir. Kaynak çapak önleyici sıvı formda olduğundan sprey şişelere konularak, kaynak çapak önleyici kaynak spreyi olarak kullanılabilir. Kaynak çapak önleyici sprey ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz numunelerimizden talep etmek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol Inox BR

Kullanım Alanı: Kaynak çapak önleyici kaynak spreyi

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgKaynak Çapak Önleyici Sol İnox Br Özellikleri Nelerdir?

Metal yüzeylere kaynak yapılması sırasında oluşan sıcak çapakların yüzeye yapışmasını önleyen çapak önleyici kaynak spreyi Sol İnox BR Soltek Kimya Üretim A.Ş. tarafından üretilen kaynak çapak önleyici sprey üründür. Paslanmaz çelik, karbon çelik, galvaniz ve diğer metal yüzeylerde mükemmel koruma sağlayarak kaynak yapılacak metal yüzeye çapakların yapışmasını engeller. Aynı zamanda, kaynak sonrası yapılacak boyama veya kaplama işlemlerine engelleyici tortu tual bırakmaz.
Sol İnox BR Kaynak çapak önleyici sıvı’nın özellikleri aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

  • Çapak önleyici kaynak spreyi Sol İnox BR metallere yapılan kaynak işlemleri sırasında oluşan sıcak çapakların metal yüzeye yapışmasını engelleyen çapak önleyicidir.
  • Kaynak çapak önleyici sıvı, paslanmaz çelik, karbon çelik, galvaniz ve diğer metal yüzeylerde mükemmel koruma sağlayarak kaynak çapağının metalin yüzeyine yapışmasını engeller.
  • Kaynak yapılacak yüzeye uygulandığında kaynak çapakların yapışmasını engeller ve çapaklar yüzeyden basit şekilde uzaklaştırılır.
  • Silikon ve ozon tabakasına zarar veren herhangi bir kimyasal içermez. Çevre dostu bir üründür.
  • Kaynak çapak önleyici ürünümüzün kaynak işlemlerinden sonra yapılacak boyama işlemlerine veya kaplama işlemlerine herhangi engelleyici etkisi yoktur.
  • Su bazlı olduğundan dolayı yanıcılık özelliği yoktur. Kapalı ortamlarda güvenli bir şekilde kullanılabilir.
  • 1/5 oranına kadar su ile seyreltilebilir. Robotlar ve seyyar fıskiyeler için 1/1 oranında su ile seyreltilmesi tavsiye edilir.
  • Otomatik kaynak robotlarında ve torç temizliğinde de kullanıma uygundur.
  • Korozyona karşı metali korur ve 250ºC sıcaklığa kadar özelliklerini korur.
  • Duman oluşturmaz ve kokusu yok denecek kadar azdır.