Paslanmaz Kaynak Temizleme Asiti

Kaynak temizleme asiti ürünümüz Solox AST paslanmaz çelik yüzeylerin kaynak işlemi sırasında veya sonrasında meydana gelen pas, kir, kalıntı ve oksitlenme gibi sorunların temizlenmesi için özel olarak tasarlanmış kaynak temizleme asidi dir. Paslanmaz çelik malzemeler ilk üretildiklerinde koruyucu tabaka ile kaplanır. Zamanla kaynak işlemi sırasında ısıl etkisi ve elle yapılan işlemler sonrasında bu tabaka bozularak yüzeyde görünür bozulmalar oluşur. Solox AST paslanmaz çelik yüzeylerdeki kaynak izi ve kirlilikleri basit şekilde temizlemek için kullanılır. Solox AST kaynak izi temizleyici asit ürünümüz içerdiği özel inhibitör ve stabilizatörler sayesinde yüzeyin kullanımında diğer ürünlerde meydana gelen üst yüzey kaybını engeller. Uygulama yapılan yüzeyi sarartmadığı gibi deformasyona neden olmaz. Paslanmaz çelik yüzeydeki leke ve kirleri aldıktan sonra stabil hale gelerek yüzeyin aşınmasını engeller. Yüzeye ilk günkü görüntüsü gibi parlak gri renk ve homojen görünüm sağlar. Stabilizatör sayesinde yüzeyde pasifleştirici etki ile oluşabilecek paslanma, karıncalanma ve renk değişimleri önlenmiş olur. Solox AST kaynak izi ve kaynak temizleme asiti ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz deneme numunesi talep etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Solox AST

Kullanım Alanı: Kaynak temizleme asiti

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgKaynak Temizleme Asiti Solox AST Nedir?

Kaynak temizleme asiti Solox AST paslanmaz metal, krom ve diğer metallerde kaynak yapımı sırasında oluşan kaynak lekelerini pas lekelerini, oksitlenmiş yapının kalıntılarını ve kirleri temizlemek için özel olarak formüle edilmiş kaynak temizleme asitidir.

Soltek Kimya Üretim A.Ş. tarafından üretilen bu ürün özel inhibitör ve stabilizatörler içeren formülü sayesinde kaynak yapımı sırasında oluşabilecek üst yüzey kaybını önlemekte ve yüzeyi sarartmadan temizlemektedir.

Paslanmaz çelik kaynak temizleme asidi Solox AST, yüzeyin parlaklığına ve homojenliğine zarar vermeden yüzeyi ilk günkü görüntüsü gibi parlak gri renk ve homojen bir görünüme kavuşturmaktadır. Özel ajanlar içeren formülü sayesinde yüzey pasifleştirici etki ile oluşabilecek paslanma, karıncalanmaları temizlemek için formüle edilmiştir.

Kaynak temizleme asidi Solox AST paslanmaz ve çeliklerde kaynak yapımı sırasında oluşan kaynak izlerini, kaynak lekelerini, oksitlenme, pas, kir ve kalıntıları temizlemek için özel olarak üretilmiştir. Kaynak temizleme asiti Solox AST’nin özellikleri aşağıda dikkatinize sunulmuştur:

 1. Paslanmaz çelik, alüminyum ve krom malzemelerin kaynak lekelerinin temizliği için özel olarak formüle edilmiştir.
 2. Kaynak izi lekeleri, oksitlenmiş tabakalar, pas lekeleri, kir ve kalıntıların etkili şekilde temizlik yapılmasını sağlar.
 3. Yüzeyi aşındırmadan temizler ve parlak bir görünüm sağlar.
 4. Yüzeyde pasifleştirici etki ile oluşabilecek paslanma, karıncalanma ve renk değişimlerini önler.
 5. İçeriğindeki özel inhibitör ve stabilizatörler sayesinde yüzeyin direnci artar ve yüzey koruma tabakası oluşur.
 6. Sıvı formu sayesinde kolay uygulanır ve çabuk etki gösterir.
 7. Zehirsiz yapıdadır ve çevreye zarar vermez.
 8. Ekonomik kullanım sağladığı gibi işçilik maliyetlerini düşürür.
 9. Dik yüzeyler için SOLOX JEL formu da mevcuttur.
 10. Parça büyüklüğüne hava koşullarına, malzemelerin cinsine ve ürün içerisinde kalma süresine bağlı olarak doğrudan kullanılabilir veya su ile seyreltilebilir.
 11. Üst yüzey kaybı engellenmiş formdadır. Yüzeyi sarartmaz veya bozmaz.
 12. Yüzeye ilk günkü görüntüsü gibi parlak gri renk ve homojen görünüm sağlar.