Soltek Kimya

Yağ Alma Kimyasalları

Soltek Kimya A.Ş olarak ürettiğimiz yağ alma kimyasalları, metal kaplama ve boyama öncesi yüzey temizliği için kullanılır. Fosfatlama gibi işlemler öncesinde yağı, pası ve kiri temizleyerek metal yüzeyleri sonraki aşamaya hazırlar. Daldırma, sprey ve silme yöntemleri ile kullanılabilir ve alkali, nötral ve asidik olmak üzere farklı türleri vardır.Yağ alma kimyasalları, yüzeyi temizleyerek sonraki işlemlerin daha iyi tutunmasını sağlar ve metalleri fosfat kaplama banyosuna hazırlar. Soltek Kimya A.Ş olarak size en uygun fiyatlı ve kaliteli yağ alma kimyasallarını sunuyoruz. Detaylı bilgi ve ücretsiz numune için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

SOL CLEAN AL

Alkali yağ alma

Alkali yağ alma kimyasal ürünümüz Sol Clean AL boya yada emaye

SOLEX MT CLEAN

Metal yağ alma

Metal yağ alma kimyasalı Solex MT Clean metal yüzeylerin üzerinde

SOLEX EYS 86

Yağ alma solventi

Yağ alma solventi Solex EYS 86 solvent bazlı kimyasallardan

SOL ULTRA 61

Ultrasonik yağ alma

Ultrasonik yağ alma Sol Utlra 61 konsantre su bazlı alkali karakterli

SOLEX CLEAN 720

Buharla yağ alma

Buharla yağ alma solventi Solex Clean 720 üretim aşamasında

SOL OİL 086

Sıcak yağ alma

Sıcak yağ alma kimyasalı ürünümüz Sol Oil 086 konsantre su

SOL ULTRA 62

Ultrasonik sıcak yağ alma

Ultrasonik sıcak yağ alma kimyasalı Sol Ultra 62 metal

SOL OİL TLN

Toulen yağ alma

Toulen yağ alma kimyasalı Sol Oil TLN endüstriyel üretim alanlarında

SOL OİL KD

Yağ alma katkısı

Yağ alma katkısı Sol Oil KD sıcak daldırma banyolarında

SOL OİL NTR

Noniyonik yağ alma

Noniyonik nötr (nötral) yağ alma Sol Oil NTR kimyasalımız demir

SOL OİL SB

Su bazlı yağ sökücü

Su bazlı yağ sökücü kimyasal ürünümüz Sol Oil SB konsantre su

SOL İRON ORT

Metal yüzey hazırlayıcı

Metal yüzey hazırlayıcı kimyasal ürünümüz boya ve kaplama

SOL OİL SS

Kokusuz yağ çözücü

Kokusuz yağ çözücü ürünümüz Sol Oil SS sanayi alanında kullanılan

SOL OİL AS

Asidik yağ alma

Asidik yağ alma kimyasal ürünümüz Sol Oil AS metallerin

Soltek Yağ Alma Kimyasalları

Yağ alma kimyasalları, metal yüzey işlem proseslerinde kullanılan kimyasallardır. Metal kaplama ve boyama işlemi öncesinde metalin yüzeyini temizlemek amacı ile kullanılan konsantre su bazlı kimyasal ürünlerdir. Soltek Kimya A.Ş olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz yağ alma kimyasalları geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yüzey işlem süreçlerinde en önemli işlem aşamalarından biri olan yağ alma işlemi metallerin yüzeylerini bir sonraki aşamaya hazırlar. Özellikle metal yüzeyler üzerinde fosfatlama işlemi yapılacak ise metalin mutlaka yağ, pas ve kir gibi lekelerden arındırılması gerekir. Böyle bir durumda da yağlı metali önce yağ alma kimyasalları ile temizlemek sonrasında da fosfatlama aşamasına geçilmesi gerekir. Metal yüzeylerine yapılan işlemlerin en önemli aşaması yağ alma aşamasıdır. Yüzeyi çok iyi temizleyen yağ alma kimyasal ürünler aynı zamanda sonraki proseslerde yapılan işlemlerin metal yüzeyine daha iyi tutunmasını sağlar. Bununla birlikte yapılan işlem metallerin yüzeyini bir sonraki aşama olan fosfat kaplama banyosuna hazırlar. Yağ alma kimyasalları Soltek Kimya A.Ş firmamız tarafından farklı yöntemlerde kullanılacak şekilde üretilir. Daldırma, sprey (püskürtme) ve silme yöntemlerinden birini tercih ederek metallerimizin yüzeyinden yağ temizliği yapılmasını sağlar. Yağ alma kimyasalları içerisinde farklı türler vardır. Alkali yağ alma, nötral yağ alma ya da asidik yağ alma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Yağ alma kimyasalları konusunda tüm gereksinimleriniz için firmamıza başvurabilirsiniz. Uzman kimyagerlerimiz sizlere ürünlerimizin her birinin etkilerinden, kullanım şekillerinden ve avantajlarından detaylı olarak bahsedecektir. Aynı zamanda ürünlerimizin ücretsiz numunelerinden de talep edebilirsiniz. Üretici bir kimya firması olarak yağ alma kimyasalları firmamız tarafından üretilir ve sizlere sektördeki en uygun fiyata satışa sunulur.

Alkali Köpüğü Kontrollü Toz Yağ Alma Kimyasalı Nedir?

Alkali yağ alma köpüğü kontrollü toz yağ alma kimyasal ürünümüz Sol Oil AL çelik ve demir gibi birçok farklı metal yüzeylerde biriken tüm yağ ile kirleri temizlemenize yardımcı olan bir üründür. Konsantre, su bazlı ve toz formdadır. Su ile seyreltilebildiğinden dolayı kullanım anı birim maliyeti yok denecek kadar azdır. %2-%5 arasında konsantrasyonlarda sıcak olarak çalışır. Etkili ve güçlü bir yağ temizleme işleminde kullanıcı gereksinimlerine tam olarak yanıt verir. Fosfat kaplama banyolarından önce mutlaka ön yağ alma işlemi yapılır. Böyle durumlarda alkali köpüğü kontrollü toz yağ alma ürünü kullanılır. Yüzey temizleme işlemlerinde kirli ve yağlı parçaların hızlı bir şekilde temizlenebilmesi için güçlü etkileri ile öne çıkan kimyasallardır. Fosfatlama, emaye hatlarının işlem öncesi temizliğinde ve kaplama öncesinde yağ alma işleminin kusursuz bir şekilde yapılabilmesinde önemli bir üründür. Alkali köpüğü kontrollü toz yağ alma ürünü toz formundadır. Buna karşın ürün püskürtme, daldırma ve ultrasonik olarak kullanılabilme imkanı bulunur. Yağ alma kimyasalları ve formülasyonları konusunda merak edilen her konuda Soltek Kimya firmamızı arayabilirsiniz. Alanında uzman kimyagerlerimize danışarak bu ürünlerimizi sipariş verebilir dilerseniz ücretsiz numunelerimizden de talep edebilirsiniz.