Asidik Yağ Alma Kimyasalı

Asidik yağ alma kimyasal ürünümüz Sol Oil AS metallerin yüzeyindeki koruyucu yağın veya metal işlem yağlarını temizleyici ve oksit giderici olarak kullanılır. Metal yüzey işlem prosesinde korozif etkiye maruz kalmış metal yüzeylerde pas alma, yağ alma kimyasalı olarak kullanılır. Mangan, demir, çinko fosfat kaplama ve alüminyum kromat yapılacak metallerin yüzeylerindeki yağ, pas, oksid gibi kirlilikleri temizlemek için Sol Oil AS asidik yağ alma kimyasal ürünümüz kullanılmaktadır. Galvaniz ve alüminyum gibi metallerin boya veya kaplama öncesinde aşındırma yapmak için proseslerde tercih edilen yağ, pas alma kimyasalıdır. Konsantre ve su bazlı olmasından dolayı su ile seyreltilerek kullanılır. Metalin yüzeyindeki yağlanma ve paslanmanın durumuna göre %2-10 arasında su ile seyreltilebilir. Çok iyi bir şekilde metaldeki ağır yağları çözer. Asidik karakterli olmasından dolayı etkili pas ve oksit gidericidir. Isıtma problemi olan tesislerde soğuk olarak daldırma banyolarında kullanılabilir. İçeriğinde birden çok fazla yüzey aktif madde içerir. Bu özelliği sayesinde çıkarılması zor olan yağları etkili şekilde temizler. Soltek Kimya Üretim A. Ş. Olarak birçok çeşitte tüm yüzeylere uygun asidik yağ alma kimyasalı üretmekteyiz. Metal yüzey işleme hakim işinde uzman kimya mühendislerimiz tarafından daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir yada mail atabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol Oil AS

Kullanım Alanı: Asidik yağ alma kimyasal

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgAsidik Yağ Alma Kimyasalı Nerelerde Kullanılır?

Asidik yağ alma kimyasalımız metal yüzey üzerinde zamanla oluşan oksit tabakalarını kolayca temizlemek için kullanılır. Yağ alma ve pas temizleme amacıyla da kullanılan ürünümüz mangan fosfat, alüminyum kromat ve çinko fosfat gibi banyoların öncesinde kullanıma uygun olarak üretilir. Aynı zamanda galvaniz ve alüminyum gibi metallerin yüzeylerinde aşındırma ve yağ alma işlemi yapılarak bir sonraki yüzey işleme hazırlık aşamasını tamamlamanızı sağlar. Asidik yağ alma demir ve çelik ürünlerin yüzeylerinde de sorunsuzca kullanacağınız bir üründür. Özellikle asidik yağ alma banyoları hem soğuk hem de sıcak olarak çalışabilecek niteliktedir. Bu da ürünümüzün tercih edilmesinde önemli faktördür.  Banyo bileşenleri içerisinde inhibitör, çeşitli yüzey aktif maddeleri gibi birçok koruyucu madde kullanılır. Soltek Kimya A.Ş olarak asidik yağ alma kimyasallarını yeni nesil üretim tesislerinde profesyonel kimyagerlerin desteği ile üretiriz. İhtiyaç duyduğunuz ya da her zaman kullanmış olduğunuz alkali ve asidik yağ alma kimyasallarının muadilleri konusunda sizler için profesyonel çözümler üreten firmamız çalışanlarını detaylı bilgi ve sunum için arayabilirsiniz.

Asidik yağ alma fosfat kimyasalı güçlü asidik yağ alma ve fosfat kimyasalları arasında yer alır. Çinko fosfat, mangan fosfat ve demir fosfat gibi işlemler öncesinde ön temizleme amacı ile kullanılır. Asidik yağ alma fosfat kullanım alanı geniş güçlü temizleme kimyasallarındandır. Hem yağ alma hem de fosfat açığa çıkartarak metallerin yüzeyini boyaya hazır hale getirir.