Soltek Kimya

Fosfat Kaplama Kimyasalları

Soltek Kimya Sanayi Üretim A.Ş., metal yüzeylerin boyaya daha iyi tutunmasını ve korozyona karşı direncini artırmak amacıyla fosfat kaplama kimyasalları üretmektedir. Firma, çeşitli ambalaj seçeneklerinde ve özel formülasyonlarda fosfat kaplama kimyasalları sunmaktadır. Kimya mühendisleri, metal kaplama tesislerinde banyo kurulumu ve testleri konusunda ücretsiz destek sağlamakta, periyodik kontroller yapmaktadır. Aşağıda yer alan fosfat kaplama ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için ürünlerimizi inceleyebilir, tesisinize en uygun ürünümüzü tespit edebilmek için bizi arayabilir veya mail gönderebilirsiniz.

SOL IRON

Demir fosfat kaplama

Demir fosfat kaplama kimyasalı Sol Iron metal yüzeyler üzerine boyama

SOL İRON MG

Mangan fosfat kaplama

Mangan fosfat kaplama kimyasal ürünümüz Sol İron MG metal

SOL IRON SPREY

Sprey fosfat kaplama

Sprey demir fosfat kaplama kimyasal ürünümüz konveyör

SOL İRON AL

alüminyum kromat

Kromat, alüminyum kromat kimyasalı ürünümüz Sol İron AL

SOL İRON CK

Çinko fosfat kaplama

Çinko fosfat kaplama kimyasalı Sol İron CK boyaların yüzeylerde daha

SOL İRON GL

Galvaniz fosfat kaplama

Galvaniz fosfat kaplama kimyasalı ürünümüz Sol İron GL galvaniz

SOL IRON MT

Metal fosfat kaplama

Metal fosfat kaplama ürünümüz Sol İron MT demir gibi birçok farklı

SOL IRON TL

Tel fosfat kaplama

Tel fosfat kaplama ürünümüz Sol İron TL konsantre su bazlı

SOL IRON GR

Gri fosfat kaplama

Gri fosfat kaplama kimyasalı ürünümüz konsantre ve su bazlıdır.

SOL PREP CLEAN

yağ ve pas sökücü

Fosfat yağ ve pas sökücü Sol Prep Clean fosfat kaplama kimyasalıdır.

SOL İRON ORT

Metal yüzey hazırlayıcı

Metal yüzey hazırlayıcı kimyasal ürünümüz boya ve kaplama

SOL BEFORE PAİNT

yüzey hazırlama

Boya öncesi yüzey hazırlama ürünümüz, metal ve alaşımlarının

SOL OİL AS

Asidik yağ alma

Asidik yağ alma kimyasal ürünümüz Sol Oil AS metallerin

Soltek Fosfat Kaplama Kimyasalları

Fosfat kaplama kimyasalları, metal yüzeylerin üzerine yapılacak olan boyanın metal yüzeye daha iyi tutunmasını sağlamak, metal yüzeyin korozyona karşı direncini arttırmak için yapılan kaplama işlemlerinde kullanılan ana kimyasallardır. Soltek Kimya Sanayi Üretim A.Ş. olarak birçok fosfat kaplama kimyasalı üretmekteyiz ve size özel kaplama kimyasalları da üretmekteyiz. Fosfat kaplama ürünlerimiz 30, 60, 210, 1000 kilogramlık ambalajda üretilmektedir. Geniş ürün yelpazemiz arasında; tel fosfat kaplama, metal fosfat kaplama, boya öncesi yüzey hazırlama, fosfat yağ ve pas sökücü yer almaktadır. Fosfat kaplama ürünlerimizin banyolarını metal kaplama tesislerine hakim kimya mühendislerimizle birlikte ücret almadan kuruyor, banyo testlerini nasıl yapacağınızı öğretiyor, kaplama tesislerinizde periyodik olarak kontroller yapıyoruz. Bu sayede fosfat kaplama ürünlerinizin dünya genelinde kabul gören %5’lik tuz testlerinde 1200 saatin üzerinde korozyana karşı direnç sağlayacağını taahhüt ediyor aksi halde ürünlerimizin ücretini almayacağımızı müşterilerimize bildiriyoruz.

Fosfat Kaplama Nedir?

Fosfat kaplama, endüstriyel sanayide boya, kaplama gibi metal yüzey işlem tesislerinde fosfat kaplama kimyasalları ile metal yüzeyine yapılan işleme fosfat kaplama denir. Fosfat kaplama çözeltisinin püskürtme, daldırma silme gibi ya da farklı bir yöntem ile metal yüzeyde çözünmez bir tabaka oluşturulması olarak tanımlanabilir. Birçok farklı metal alaşımlarında kullanılan bu işlemler sayesinde kusursuz bir uygulama yapılabilir. 

Metal yüzeyler boyanmadan veya kaplama yapılmadan önce mutlaka profesyonel olarak üretilen fosfat kaplama kimyasallarının kullanılması gerekir. Demir, alüminyum, çelik ve galvaniz gibi farklı metaller üzerinde boya işlemini yapılmadan önce mutlaka fosfat kaplama işlemi yapılır. Bu işlem ile birlikte boyanın metal üzerine daha iyi bir şekilde tutunması sağlanır. Boyanın ve kaplamanın yüzeye daha iyi tutunması için fosfat kaplama işlemlerinin son derece profesyonel gerçekleştirilmesi gerektiği söylenebilir. 

Fosfat kaplama işlemi yapıldığında metal yüzeylerde mikron düzeyde bir aşındırma gerçekleşir. Bu aşındırma sayesinde boya yüzeye çok daha iyi bir şekilde tutunur. Yalnızca boya değil aynı zamanda mangan fosfat kaplamada metal üzerine uygulanan koruyucu yağ da iyi oranda tutunur. Fosfat kaplama yapılan metaller korozyona karşı da oldukça yüksek bir direnç kazanır. Bunun yanında birçok farklı türünün olması kullanıcı açısından önemli bir avantajıdır. 

Fosfat kaplama kimyasalları ve çeşitlerini üreten Soltek Kimya Üretim A. Ş. alanında uzman kimya mühendisleri tarafından  formülasyonları yazılmaktadır. Fosfat kaplama banyoları kimya mühendislerimizin gözetiminde ve eşliğinde kurulur. Fosfat banyolarının çalışma prensipleri bölüm yetkilisine anlatılır. Banyo çalışma parametrelerinin olağan olması için gereken test yöntemleri gösterilir. Testlerin düzenli yapılıp yapılmadığı kontrol edilir. Detaylı bilgi için firmamızı arayabilir veya mail atabilirsiniz. 

Fosfat kaplama işlemlerinde uygulama yapılacak olan yüzey işlemin amacına uygun birçok farklı türünden yararlanılabilir. Soltek Kimya olarak birçok farklı alanda yararlanılabilecek fosfat kaplama kimyasalları üretmekteyiz. Profesyonel düzeyde üretilen bu kimyasallar ile fosfat kaplama yüzey işlemlerini çok daha kaliteli ve sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Fosfat kaplama işlemlerini yaparken şu çeşitlerden en uygun olanını tercih edebilirsiniz:

  • Daldırma fosfat kaplama kimyasalı
  • Demir fosfat kaplama kimyasalı
  • Silme fosfat kaplama kimyasalı
  • Sprey fosfat kaplama kimyasalı
  • Mangan fosfat kaplama kimyasalı
  • Çinko fosfat kaplama kimyasalı

Yapılacak yüzey işlemin amacına göre seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Hemen her alanda fosfat kaplama ürünleri ile profesyonel bir hizmet alabilme imkânı bulabilirsiniz. Fosfat kaplamanın kullanıldığı alanlar son derece geniştir. Bu nedenle kişiler bu işlemleri yaptırabilmek için mutlaka kullanım alanlarına göre en uygun kimyasalı seçmelidir.