Mangan Fosfat Kaplama Kimyasalı

Mangan fosfat kaplama kimyasal ürünümüz Sol İron MG metal yüzeylerde kullanılan fosfat kaplama türüdür. Mangan fosfat banyoları %15-18 arasında konsantrasyon ile çalışır. Mangan yapılan yüzeyleri çok iyi bir şekilde korozyona karşı korur. Metallerin birbirine sürtünme sırasında aşınmasını önler. Mangan fosfat yapılan metaller yağı emer ve tam bir tutunma sağlar. Fosfat türlerine göre daha kalın yapıda bir kristal yapı oluşturmaya yarar. Sol İron MG mangan fosfat ürünümüz kullanım sonrasında koruyucu yapı kristal yapı içerisinde tamamen karışmasına imkan yaratır. Bu da yüzeyde bir kaydırıcı etki yaratır. Kaydırıcı etki metallerin aşınmasını önler. Temas halinde olan tüm parçaların da hareketliliğinin artış göstermesine yardımcı olur. Mangan fosfat kaplama sırasında ürünlerin rengi metal yapısındaki karbon sayısına göre farklılık gösterir. Yumuşak metaller üzerinde kullanıldığında siyaha yakın bir rengin elde edilmesi sağlanır. Mangan fosfat kaplama daldırma banyoları için uygun bir üründür. Soltek Kimya A.Ş tarafından üretilen mangan fosfat kaplama kimyasalları kullanıcı gereksinimlerine tam olarak yanıt verir. Üretici firma olarak en iyi kalitede ürettiğimiz fosfat kaplama kimyasallarının tüm prosesini ve banyoların kurulumunu birlikte yapıyoruz. Fosfat kaplama banyolarının çalışma değerlerinin ölçüm testlerini sizlere gösteriyoruz. Fosfat kaplama ürünümüzü denemek isterseniz ücretsiz numunelerimizden yararlanabilirsiniz. Kullanım şekilleri, etkileri ve daha birçok konuda merak ettiğiniz her konu hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz firmamızın kimyagerlerinden gereken bilgileri alabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol İron MG

Kullanım Alanı: Mangan fosfat kaplama kimyasal

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgMangan Fosfat Kaplama Nedir?

Mangan fosfat, manganez oksidi ile fosforik asit’in reaksiyona girerek üretilen kimyasal bir bileşiktir. Suda çözünmeyen koyu, kristal bir tozdur. Çeşitli endüstriyel ve imalat süreçlerinde korozyon önleyici ve yağlayıcı olarak kullanılır. Mangan fosfat, çeliğin aşınma direncini ve korozyon direncini iyileştirmek için bir işlem olarak da kullanılabilir. Genellikle otomotiv ve havacılık endüstrilerinin yanı sıra ateşli silahlar ve diğer silahların üretiminde de kullanılmaktadır.

Mangan fosfat kaplama kimyasalları makine imalat sektöründe, savunma sanayinde ve otomotiv gibi sektörlerde oldukça geniş bir alanda kullanılır. Yağlayıcılar ile birlikte kullanılarak metal ve metal sürtünmesi gibi durumlarda meydana gelen aşınmaları en aza indiren kimyasallardır. Aynı zamanda paslanmaya karşı da yüksek bir direnç gösterir. Mangan fosfat kaplama nasıl yapılır sorusunun yanıtına en iyi çözümleri üreten kimyagerlerimiz bu uygulamalar için yüksek standartlarda kimyasallar üretir. Mangan fosfat kaplama aşındırıcılık etkilerinin en aza indirilmesi için oldukça önemli kimyasaldır. Özellikle metal işleme sanayisinde yüksek korozyon direncini artırmak için istenilen tüm ürünlerde bu kimyasalı kullanabilirsiniz. Somun ve vidalardan, takım aletlerine kadar geniş bir alanda mangan fosfat kaplama kimyasalları tercih edilebilir. Bunun yanında yağ pompaları, hidrolik sistemler gibi alanlarda da mangan fosfat kaplama kimyasalı tercih edilebilir. Mangan fosfat kaplama hattı 5 ya da 6 banyodan oluşturabileceğiniz gibi 15 ya 16 banyodan da oluşan bir sistem kurulabilir. Mangan fosfat kaplama özellikleri hakkında bilgi edinmek ve ürünlerimizden sipariş vermek isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.