Previous slide
Next slide

Boya Öncesi Yüzey Hazırlayıcı

Boya öncesi yüzey hazırlayıcı Sol Before Paint, boyama ve kaplama öncesi metal yüzeylerinizi tek bir kimyasalla hazırlamanızı sağlar. Konsantre su bazlı formülü sayesinde yağ, kir, pası temizlerken aynı zamanda demir fosfat açığa çıkararak boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını ve korozyona karşı direnç göstermesini sağlar. Sol Before Paint ile zamandan ve maliyetten tasarruf ederek metal yüzeylerinizi koruyabilir, boyaların daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. 

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol Before Paint

Kullanım Alanı: Boya öncesi yüzey hazırlayıcı

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgSoltek Boya Öncesi Yüzey Hazırlayıcı

Boya öncesi yüzey hazırlayıcı ürünümüz Sol Before Paint, boya ve kaplama öncesi metal yüzeyleri hazırlamak için özel olarak geliştirilmiş konsantre bir su bazlı üründür.

Sol Before Paint ile:

  • Zamandan ve maliyetten tasarruf edin.
  • Daha kaliteli ve uzun ömürlü boyalar elde edin.
  • Metal yüzeylerinizin korunmasını sağlayın.

Boya Öncesi Yüzey Hazırlayıcı Özellikleri

Yağ ve pas sökücü: Metal yüzeylerdeki yağ, kir ve pası etkili bir şekilde temizler.

Demir fosfat açığa çıkarır: Metal yüzeyinde korozyon direnci sağlayarak boyanın daha iyi tutunmasını sağlar.

Tek kimyasalda 3 işlem: Boya öncesi temizlik, pas sökme ve fosfatlama işlemlerini tek bir ürünle yapabilirsiniz.

Uzun ömürlü boyalar: Boyanın daha uzun ömürlü olmasını ve korozyona karşı direncini artırır.

Kullanımı kolay: Su ile seyreltilerek kullanılabilir ve 20, 30, 60, 210 ve 1.000 kg ambalajlarda satışa sunulur.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toz ve Yaş Boya Öncesi Temizlik Neden Yapılmalıdır?

Toz ve yaş boya öncesi temizlik, boyama işlemi yapılacak metallerin yüzeyinde yapılması gerekmektedir. Metal yüzeyinde koruyucu yağ veya metal işlem yağları bulunur. Bahse konu yağların boya yapılmadan önce kesinlikle temizlenmesi önem arz eder. Yağlı kirli yüzeye boya yapmaktan söz edilemez. Boya öncesi temizlik konsantre su bazlı su ile seyreltilebilen ürünümüz Sol Before Paint ile yapılır.

Boya öncesi pas sökücü kimyasal metallerdeki korozif etkiyi ortadan kaldırmak, paslı metalleri temizlemek için mutlaka kullanılmalıdır. Paslı metalin yüzeyine boya yapılması boyanın ve metalin dayanımını ciddi derecede düşürür. Boyama veya kaplama öncesi boyanacak yüzeyimiz korozyona uğramış ise mutlaka boya öncesi pas sökücü kimyasal ile pas sökme işlemi yapılmalıdır. Pas temizliği yapıldıktan sonra boya yada kaplama işlemi yapılır.

Boya öncesi yüzey hazırlama boyanın veya kaplamanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlar. Tek bir ürün ile metallerin yüzeyini boyama işlemine hazır hale getirebilirsiniz. Sol Before Paint metallerin yüzeyindeki pası çözer, yağı temizler en önemli özelliği demir fosfat açığa çıkartır. Açığa çıkarttığı fosfat boyanın metalin yüzeyine daha iyi tutunmasını sağlar. Boyanın yüzeye tutunmasını ve metalin korozyon direnci kazanması için Sol Before Paint kullanılmalıdır.