Boya Öncesi Yüzey Hazırlama Temizlik Fosfat

Boya öncesi yüzey hazırlama ürünümüz, metal ve alaşımlarının yüzeyini uygun şekilde boyama, kaplama işlemine hazırlamak için geliştirilmiştir. Konsantre su bazlı boya ve kaplama öncesi metal yüzey hazırlayıcıdır. Sol Before Paint metal yüzeylerden çok iyi bir yağ kir sökücü kimyasaldır. Sol Before Paint çok iyi bir pas sökücüdür. Metal yüzey işlemlerinde boyama ya da kaplama işi yapan firmaların çoğunun bilmediği demir fosfat kaplama kimyasalıdır. Toz ve yaş boya öncesi temizlik kimyasalıdır. Boya öncesi pas, yağ sökücü ve yüzey hazırlama kimyasalıdır. Sol Before Paint boya ve kaplamanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlar. Yapılan kaplama, boya uzun seneler boyunca korozif etkiye maruz kalmaz. Metalin yüzeyine korozyon direnci kazandırdığı gibi boyanın yüzeye iyi bir şekilde yapışmasını sağlar. Sol Before Paint ile 3 farklı işlemi tek kimyasal ile yapmanız mümkündür. Boyası yapılacak yada kaplama yapılacak metallerin tiner ile temizlik yapmak yerine boyanın daha uzun ömürlü olması ve kalitemizi bir adım ileri taşıması için Sol Before Paint ile yağ, kir ve pas temizliği yapılması gerekmektedir. Sol Before Paint metal temizliğinden daha önemli özelliği demir fosfat açığa çıkartmasıdır. Konsantre su bazlı formüle edilmiş olmasından dolayı su ile seyreltilip kullanılabilir. Yağ ve pas tabakasının durumuna göre 1/10-1/30 arasında su ile seyreltilip kullanılabilir. 20, 30, 60, 210 ve 1.000 kg ambalajlarda satışı yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi için bizi arayabilir yada mail atabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol Before Paint

Kullanım Alanı: Boya öncesi yüzey hazırlama

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgToz ve Yaş Boya Öncesi Temizlik Neden Yapılmalıdır?

Toz ve yaş boya öncesi temizlik, boyama işlemi yapılacak metallerin yüzeyinde yapılması gerekmektedir. Metallerin yüzeyinde genelde koruyucu yağ veya metal işlem yağları bulunur. Bahse konu yağların boya yapılmadan önce kesinlikle temizlenmesi önem arz eder. Yağlı kirli yüzeye boya yapmaktan söz edilemez. Boya öncesi temizlik konsantre su bazlı su ile seyreltilebilen ürünümüz Sol Before Paint ile yapılır.

Boya öncesi pas sökücü kimyasal metallerdeki korozif etkiyi ortadan kaldırmak, paslı metalleri temizlemek için mutlaka kullanılmalıdır. Paslı metalin yüzeyine boya yapılması boyanın ve metalin dayanımını ciddi derecede düşürür. Boyama veya kaplama öncesi boyanacak yüzeyimiz korozyona uğramış ise mutlaka boya öncesi pas sökücü kimyasal ile pas sökme işlemi yapılmalıdır. Pas temizliği yapıldıktan sonra boya yada kaplama işlemi yapılır.

Boya öncesi yüzey hazırlama boyanın veya kaplamanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlar. Tek bir ürün ile metallerin yüzeyini boyama işlemine hazır hale getirebilirsiniz. Sol Before Paint metallerin yüzeyindeki pası çözer, yağı temizler en önemli özelliği demir fosfat açığa çıkartır. Açığa çıkarttığı fosfat boyanın metalin yüzeyine daha iyi tutunmasını sağlar. Boyanın yüzeye tutunmasını ve metalin korozyon direnci kazanması için Sol Before Paint kullanılmalıdır.