Alkali Yağ Alma Kimyasalı

 

Alkali yağ alma kimyasal ürünümüz Sol Clean AL boya yada emaye kaplama yapılacak metal yüzeylerin fosfat kaplama banyolarının hemen öncesinde metal yüzeylerden yağ, kir temizliğinde metal temizleyici yağ alma, kir sökücü kimyasal olarak kullanılır. Daldırma banyolarında 60-70 derece aralığında sıcak olarak kullanılır. Sol Clean AL %100 yağ kir sökücü aktif madde içerir. Konsantrasyonu ve yağa doyma oranı muadil alkali yağ alma kimyasallarına nazaran çok yüksektir. Metallerdeki yağ ve kirliliğin durumuna bağlı olarak %1-3 arasında su ile karıştırılarak hazırlanır. Toz formdadır. Daldırma banyolarında metal yüzeylerden yağ, kir temizleyici olarak kullanılır. Alkali karakterli olmasından dolayı metal yüzey işleme tabi tutulacak metal parçaların fosfat kaplama banyosuna girmeden önce ön yağ alma kimyasalı olarak kullanımına uygundur. Sol Clean AL Çinko fosfat, Mangan fosfat, demir fosfat yapılacak metallerde ve emaye hatlarda yağ kir sökücü olarak kullanılmaktadır. Soltek Kimya Üretim A. Ş. Olarak hassas yüzeyler dahil tüm yüzeylere uygun toz ve sıvı formda bir çok çeşitte yağ alma kimyasalları üretmekteyiz. Uzman kimya mühendislerimiz tarafında prosesinize uygun çözümler sunuyoruz. Yüzey işlem prosesinize dahil edeceğiniz kimyasal ürünleri belirleyip kurulumlarını birlikte yapıyoruz. Kurulum sonrasında ürünler istediğimiz sonucu vermemiş ise faturalandırma yapmıyoruz. Satış odaklı değil çözüm odaklı ilerliyoruz. Daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir yada mail atabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol Clean AL

Kullanım Alanı: Alkali yağ alma kimyasal 

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgAlkali Yağ Alma Kimyasalı Nedir?

Alkali yağ alma kimyasalımız yüzey işlemde, metal yüzey temizliğinde kullanılan alkali karakterli kimyasal maddelerden üretilen etkili bir üründür. Kirli ve yağlı olan metal malzemelerin temizlenmesinde iyi sonuçlar elde etmenize sağlar. Özellikle içerisinde bulundurduğu alkali kimyasal maddeler ve yüzey aktif kimyasal maddeler sayesinde yüzeylerin istenilen yağ temizliğinin yapılmasını sağlar.

Alkali Yağ Alma kimyasalı, kaplama ve fosfatlama işlemlerinden önce yağ alma, yağ temizleme işleminin kusursuz yapılmasını sağlar. Alkali yağ alma kimyasalları daldırma, püskürtme ve ultrasonik yöntemler ile kullanılabilecek standartlarda üretilir. Özel formülasyona sahip olan alkali yağ alma kimyasal ürünümüz çinko fosfat, demir fosfat, mangan fosfat gibi banyolara girecek olan malzemelerin yüzeyinde etkili şekilde yağ ve kirliliğin temizlenmesi için üretilir. Güçlü yağ alma özelliğine sahip olan ürünümüz konsantre su bazlıdır. Yağlı metal ve tüm parçaların temizlenmesinde birçok üründen daha yüksek kalitede temizleme gerçekleştirir. Özellikle alüminyum ve bakır gibi hassas yüzeylerin aşınmadan, parlaklığını yitirmeden ve kararmadan temizlenmesini sağlar. Yağ alma banyosu işlem süreci 4-8 dakika arasında değişir. Ancak bu durum yüzeyin türüne göre ayarlanmalıdır.  Alkali yağ alma kimyasalımız hakkında bilgi edinmek için Soltek Kimya A.Ş firmamızı arayabilir ve siparişlerinizi iletebilirsiniz. İlgilendiğiniz farklı bir ürün var ise bunların muadilini de üreterek sizlere profesyonel çözümler sunmaktayız.