Metal Yüzey Hazırlayıcı Kimyasal

Metal yüzey hazırlayıcı kimyasal ürünümüz boya ve kaplama öncesinde metalin yüzeyini boya ve kaplamaya hazır hale getirmek için özel olarak formüle edilmiştir. Konsantre su bazlı formülü sayesinde su ile 1/10 oranında seyreltilerek kullanılabilen Sol İron ORT metalin yüzeyindeki yağ ve pasları çok iyi derecede sökerek boyanın ve kaplamanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlar. Uygulama sonrasında metallin yüzeyinde korozyona sebep olmaz. Metal yüzey hazırlayıcı Sol İron ORT silme, daldırma veya sprey şeklinde uygulanabilir. Her türlü metal yüzey için ideal olup endüstriyel kullanım için üretilmiştir. Metal sanayisi, otomotiv sektörü, gemi inşası, havacılık endüstrisi, makine imalatı gibi birçok alanda kullanılabilir. Sol İron ORT metal yüzeylerin temizlenmesi boya ve kaplama için hazırlanması için mükemmel bir çözümdür. Metal yüzey hazırlayıcı kimyasal ürünümüz yüzeydeki her türlü kir, pas ve yağı etkili bir şekilde temizler ve demir fosfat kaplama yaparak yüzeyi boya veya kaplamaya hazır hale getirir. Bu sayede müşterilerimiz daha kaliteli bir sonuç elde ederek işletmelerinin itibarını artırır. Sol İron ORT’yi diğer yüzey hazırlama ürünlerinden ayıran şey metalde korozyona sebep olmaz. Metalde kusursuz bir temizlik sağlamasının yanı sıra boyanın ve kaplamanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlamak için demir fosfat kaplama yapmasıdır. Sol İron ORT konsantre olmasından dolayı düşük maliyeti ve kolay kullanımı ile müşterilerimizin tercih ettiği metal yüzey hazırlayıcı kimyasaldır. Su ile seyreltilerek kullanıldığından kullanım anı birim maliyeti yok denecek kadar azdır. Bizi arayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol İron ORT

Kullanım Alanı: Metal yüzey hazırlayıcı kimyasal

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgMetal yüzey Hazırlayıcı Sol İron Ort Nerelerde Kullanılır?

Sol İron ORT metal yüzey hazırlayıcı kimyasal ürünümüz birçok farklı endüstride kullanılabilir. Bunların arasında metal sanayisi, otomotiv sektörü, gemi inşası, havacılık endüstrisi, makine imalatı gibi alanlar yer alır. Metal yüzey hazırlayıcı Sol İron Ort her türlü metal yüzey için idealdir. Metal yüzeylerin temizlenmesi boya ve kaplama yapılmadan önce fosfat kaplama açığa çıkartarak metale korozyon direnci kazandırır. Yapılacak olan boyanın veya kaplamanın ömrünü uzatır.

Sol İron ORT metal yüzey hazırlayıcı ürünümüzün kullanım alanlarını şu şekildedir.

 1. Metal sanayisi
 2. Boya ve kaplama sektörü
 3. Otomotiv sektörü
 4. Gemi inşası ve denizcilik sektörü
 5. Havacılık endüstrisi
 6. Makine imalatı
 7. Su ile 1/10 oranında seyreltilerek kullanılabilme özelliği
 8. Silme, daldırma ya da sprey yöntemiyle uygulanabilir
 9. Her türlü metal yüzey için idealdir
 10. Metal yüzeylerdeki kir, pas ve yağları etkili bir şekilde temizler
 11. Demir fosfat kaplama yaparak yüzeyi boya veya kaplamaya hazır hale getirir
 12. Metalde korozyona sebep olmaz
 13. Kaliteli sonuçlar elde edilmesini sağlar
 14. Düşük maliyetli olup kolay kullanılır

1.    Sol İron ORT, kullanılacak yüzeyin cinsine ve kirlilik durumuna uygun olarak su ile seyreltilmelidir. Genellikle 1 birim ürüne 10 birim su eklenerek konsantrasyon ayarlanır.
2.    Metaclean Ort Metal Yüzey Hazırlayıcı’yı bir kaba döktükten sonra fırça veya bez yardımıyla yüzeye uygulayın. 
3.    Ürünü yüzeye sürdükten sonra 20-25 dakika fosfat kaplamanın açığa çıkmasını bekleyin.
4.    Yüzeyin boyamaya hazır olduğundan emin olmak için yüzeyi kontrol edin.
5.    Son işlem olarak istediğiniz zaman boya yada kaplama işlemine geçebilirsiniz.

Uyarılar:

•    Sol İron Ort Metal Yüzey Hazırlayıcı ürünümüz çelik, alüminyum ve galvanizli yüzeylerde kullanılabilir. Bakır, bronz ve pirinç yüzeylerde kullanılmamalıdır.
•    Ürünü kullanmadan önce etiketi okuyun. Güvenlik önlemlerini alın.
•    Göz ve cilt temasından mümkün olduğunca kaçının.