Galvaniz Fosfat Kaplama Kimyasalı

Galvaniz fosfat kaplama kimyasalı ürünümüz Sol İron GL galvaniz metallerin yüzeyini boya ve kaplama işlemlerine hazır hale getirmek için kullanılan kimyasallardır. Yüzeyler üzerinde mikron seviyesinde bir aşındırma yaparak boyanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlar. Galvaniz yüzeylere fosfat işleminin yapılmasının en önemli nedeni de yapılacak olan boyanın, galvaniz kaplamaya daha iyi tutunmasını sağlamaktır. Böyle durumlarda galvaniz fosfat kaplama kimyasalı Sol İron GL tercih edilir. Galvaniz yüzey işlemlerinin en önemli aşamalarından biri olan galvaniz fosfat kaplama işlemi yapılacak olan boyanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlayarak beklentilere tam anlamı ile yanıt verir. Soltek Kimya A.Ş. tarafından üretilen bu kimyasal ürünler yüzeylere zarar vermeden bir sonraki işleme hazır hale getirir. Firmamız alanında uzman en iyi kimyagerler ile çalışarak bu kimyasalları sizlere en iyi şartlarda üretmektedir. Galvaniz fosfat kaplama banyolarının kurulumunu sırasında kimya mühendislerimiz bire bir eşlik etmektedir. Galvaniz fosfat prosesi ve çalışma prensipleri hakkında detaylı brifing almak isterseniz bizi arayabilir veya mail atabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol İron GL

Kullanım Alanı: Galvaniz fosfat kaplama kimyasalı

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgGalvaniz Fosfat Kaplamanın Önemi Nedir?

Galvaniz fosfat kaplama kimyasalı Sol Iron GL, galvaniz metallerin yüzeylerinin boyanması veya kaplanması öncesinde kullanılan önemli kimyasal üründür. Bu kaplama, yüzeyde ince bir fosfat tabakası oluşturarak mikron seviyesinde hafif bir aşındırma yapar. Bu tabaka, boyanın veya kaplamanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlar. Galvaniz yüzeyler üzerinde yapılacak olan fosfat işlemi, boyanın galvaniz kaplamaya daha iyi tutunmasını sağlamak amacıyla önemlidir.

  • Yüzey Temizliği: Yüzeydeki kir, yağ ve diğer kirlilikler Sol Iron GL ile temizlenir. Bu adım, fosfat tabakanın yüzeye düzgün bir şekilde bağlanmasını sağlar.
  • Asit Temizliği: Metal yüzey, asitle temizlenerek pas ve kirleticilerden arındırılır. Bu adım, yüzeyin fosfat kaplamaya daha iyi hazırlanmasını sağlar.
  • Fosfatlama: Galvaniz metal yüzey fosfat kaplama banyosuna daldırılır. Kimyasal reaksiyonlar sonucu ince bir fosfat tabakası yüzeyde oluşur. Bu tabaka, sonraki boyama veya kaplama işlemleri için ideal bir yüzey hazırlar.
  • Durulama: Fosfatlama işlemi sonrasında yüzey, fazla kimyasal artıklardan arındırılmak için temiz su ile durulanır.
  • Kurutma: Yüzey, suyun buharlaşması için uygun sıcaklıkta kurutulur.

Soltek Kimya, galvaniz fosfat kaplama kimyasalları konusunda sektörde öncü bir firmadır. Sol Iron GL ürünü, galvaniz metallerin yüzeylerini boyama ve kaplama işlemlerine hazırlamak için kullanılır. Galvaniz fosfat kaplama Sol Iron GL ürünümüz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ya da mail atabilirsiniz.