Paslanmaz Çelik Kaynak Temizleme Jeli

Paslanmaz çelik kaynak temizleme ürünümüz Solox PS Jel Soltek Kimya Üretim A. Ş. tarafından üretilmiş jel formda kimyasaldır. Özellikle paslanmaz çelik yüzeylere yapılan kaynakları temizlemek için tasarlanmış güçlü paslanmaz çelik kaynak temizleme jelidir. İçeriğindeki özel bileşenler sayesinde kaynak izleri, lekeleri ve oksitlenmiş tabakaları etkili şekilde temizler. Solox PS Jel paslanmaz kaynak temizleme ürünü yüzeyde pasifleştirici etki oluşturarak paslanmayı, karıncalanmaları ve renk değişimlerini önler. Kolay kullanımı sayesinde zamandan ve işçilikten tasarruf etmenizi sağlar. Jel formu sayesinde dik yüzeylerde tam bir tutunma sağladığından kolayca uygulanabilir. Uygulama yapılan paslanmaz yüzeyleri aşındırmaz. Paslanmaz çelik kaynak temizleme jeli Solox PS Jel çevre dostu özel formülasyona sahip olup zehirli kimyasal madde içermez. Paslanmaz çelik kaynak temizleme kimyasallı ihtiyaçlarınız için Solox PS Jel’i tercih edebilirsiniz. Solox PS Jel paslanmaz çeliklerde üst yüzey kaybını önlemek için özel inhibitör ve stabilizatörler içerir. Paslanmaz kaynak temizleme jeli yüzeydeki pas lekelerini, oksitlenmiş yapının, kir ve kalıntıların temizlenmesini sağlayan özel olarak üretilmiş ve spesifikleştirilmiş kaynak temizleyici jel formda kimyasal üründür. Ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak ve bedelsiz numune talepleriniz için bizi hemen arayabilir veya mail atabilirsiniz.

 

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Solox PS Jel

Kullanım Alanı: Paslanmaz çelik kaynak temizleme

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgPaslanmaz Çelik Kaynak Temizleme Jeli Solox PS Jel Nedir?

Paslanmaz kaynak temizleme jeli Solox PS Jel paslanmaz çelik kaynakların ve kaynak izlerinin temizliği özel olarak tasarlanmış kaynak izi temizleme jelidir. Kaynak bölgesindeki oksitlenmiş metal ve diğer kirleticileri etkili şekilde çıkarır. Solox PS jelin formülasyonunu oluşturan özel kimyasal maddeler paslanmaz çeliklerdeki hassas krom oksit tabakasına zarar vermeden kaynak izini ve yüzeyini temizler.

Solox PS Jel su bazlı ve çevre dostu jel formda kaynak ve kaynak izi temizleyici üründür. Jel formda olmasından dolayı dik yüzeye tam olarak yapışma özelliği sayesinde dikey yüzeylerde bile kullanım kolaylığı sağlar. Paslanmaz çelik kaynak temizliği için kullanılan geleneksel asitli ürünlere kıyasla daha az tehlikeli olduğundan dolayı çalışanların güvenliği açısından tercih edilir. Solox PS Jel hem endüstriyel atölyelerde hem de evde paslanmaz çelik yüzeylerin temizliği için ideal kimyasal çelik temizleyici üründür.

Solox PS Jel paslanmaz kaynak temizleme jeli’nin özellikleri aşağıda dikkatinize sunulmuştur: 

 • Paslanmaz çelik yüzeyler için özel olarak tasarlanmıştır.
 • Korozyonu önleyici formülle tasarlanmıştır.
 • Güçlü yapısı sayesinde paslanmaz çelik kaynak temizleme jeli ürünümüz pas, oksidasyon ve diğer kirleticileri kolayca çıkarır.
 • İçerdiği yüksek viskoziteli jel formu sayesinde paslanmaz çelik kaynak temizleme kimyasalı dikey yüzeylerde de rahatlıkla kullanılabilir.
 • Kolayca durulanabilir kalıntı bırakmaz paslanmaz çelik yüzeyde iz bırakmaz.
 • Çevre dostudur. Paslanmaz çelik kaynak temizleme jeli insan sağlığına zararlı kimyasallar içermez.
 • Kullanımı kolaydır. Hızlı sonuçlar verir.
 • Uzun raf ömrü sayesinde uzun süre kullanılabilir.
 • Paslanmaz çelik yüzeylerin parlaklığını artırır ve yeni gibi görünmelerini sağlar.

Paslanmaz çelik endüstriyel ekipmanlarda sıklıkla tercih edilen metal malzemedir. Paslanmaz çelik dayanıklılığı, korozyona direnci ve estetik görünümü nedeniyle birçok uygulamada kullanılır. Paslanmaz çelik kaynak işlemleri sonrasında kaynak bölgesinde lekeler ve kalıntılar oluşmaktadır. Bu lekeler malzemenin dayanıklılığını ve görünümünü etkiler. Paslanmaz çelik kaynak temizleme jeline ihtiyaç duyulur. Paslanmaz çelik kaynak temizleme jeli kaynak bölgesindeki lekeleri, oksidasyonu ve diğer kalıntıları etkili bir şekilde çıkararak malzemenin dayanıklılığını ve estetik görünümünü korur.

 1. Solox PS Jel, hangi tür paslanmaz çelik yüzeyler için uygundur? Paslanmaz çelik kaynak temizleme jeli Solox PS Jel tüm paslanmaz çelik yüzeyler için uygundur.
 2. Solox PS Jel paslanmaz çelik kaynak temizliği için kullanılabilir mi? Evet Solox PS Jel paslanmaz çelik kaynak temizliği ve kaynak izi temizliği için özel olarak formüle edilmiştir.
 3. Solox PS Jel paslanmaz çelik yüzeyleri çiziyor mu? Hayır Solox PS Jel paslanmaz çelik yüzeyleri çizmez. Aksine yüzeyi pürüzsüz hale getirir ve çizikleri giderir.
 4. Solox PS Jel, diğer paslanmaz çelik temizleyicilerden farklı mı? Evet Solox PS Jel diğer paslanmaz çelik temizleyicilerden farklıdır. Çünkü güçlü asit içermez ve çevre dostudur. Diğer temizleyicilerin aksine Solox PS Jel uygulama yapılan paslanmaz çelik yüzey üzerinde tortu bırakmaz.
 5. Paslanmaz çelik kaynak temizleme jeli Solox PS Jel nasıl kullanılır? Solox PS Jel paslanmaz çelik yüzeye sürüldükten sonra bir süre bekletilir. Daha sonra yüzey su ile durulanarak temizlenir.
 6. Solox PS Jel hangi sıcaklıklarda kullanılabilir? Solox PS Jel 5 ila 50 derece arasındaki sıcaklıklarda kullanılabilir.
 7. Solox PS Jel diğer temizleyicilerle birlikte kullanılabilir mi? Solox PS Jel diğer temizleyicilerle birlikte kullanılmamalıdır. Ayrıca Solox PS Jel’in doğrudan güneş ışığından uzakta saklanması önerilir.
 8. Solox PS Jel’in raf ömrü nedir? Solox PS Jel’in raf ömrü üretim tarihinden itibaren 3 yıldır.