Kombi Eşanjör Temizleme Kimyasalı

Kombi eşanjör temizleme kimyasalı Sol ESJ 55 kombilerin parçalarında biriken pas, kireç ve toz kalıntılarını temizlemek için kullanılır. Konsantre su bazlı koruyucu inhibitörlü, organik kimyasallardan üretilmiştir. Devre elemanları zamanla pas ve kireç gibi oluşumlar nedeniyle ısı transfer işlevini yerine getiremez. Böyle durumlarda Kombi eşanjör temizleme kimyasalı ürünümüz Sol ESJ 55 ile kombilerin ısı aktarımını daha iyi yapmasını sağlamak mümkün olur. Bu ekipmanlarda oluşan genel kirlilikler arasında pas,kireç ve tortu birikintileri ilk sırada gelir. Aynı zamanda kalsiyum karbonat, sülfat ve silikat birikimleri oluşabilir. Çamur ve alümina tortuları meydana gelebilir. Bakteri birikintileri oluşabilir. Bu tarz kirliliklerin temizlenmesinde Kombi eşanjör temizleme kimyasalı ürünümüz istenilen temizliği yapmamıza yardımcı olur. Soltek Kimya tarafından güçlü formülasyonlar ile üretilen kimyasal ürünler beklentilerinize tam olarak yanıt verir. Ürünlerimizin ücretsiz numunelerinden isteyebilirsiniz. Üretici firma olarak sizlere sektörün en uygun fiyatlarını sunmaktayız. Bizlerle iletişime geçerek kombi eşanjör temizleme kimyasalı ürünümüz hakkında detaylı bilgi alabilir veya ünlerimizden ihtiyacınız kadar kimyasalın siparişini verebilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol ESJ 55

Kullanım Alanı: Kombi eşanjör temizleme 

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgSol ESJ 55 Kombi Eşanjör Temizleme Kimyasalı Nedir?

Sol ESJ 55, kombilerin içerisinde biriken pas, kireç, toz kalıntıları gibi kirleticileri etkili bir şekilde temizlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Konsantre su bazlı ve koruyucu inhibitörler içeren organik bir kimyasaldır. Kombi sistemleri, ısıtma ve sıcak su ihtiyaçlarınızı karşılayan önemli cihazlardır. Ancak zaman içinde parçalarında biriken pas, kireç ve toz kalıntıları nedeniyle verim kaybı yaşayabilirler. İşte tam bu noktada Soltek Kimya olarak geliştirdiğimiz Sol ESJ 55 Kombi Eşanjör Temizleme Kimyasalı devreye girer.

  • Kombilerde biriken pas, kireç ve toz kalıntılarını etkili bir şekilde temizler.
  • Isı transferini artırarak kombinin verimini yükseltir.
  • Konsantre su bazlı ve koruyucu inhibitör içerir.
  • Çeşitli kirliliklere karşı etkilidir: pas, kireç, tortu birikintileri, kalsiyum karbonat, sülfat, silikat, çamur, alümina tortuları ve bakteri birikintileri.
  • Güçlü formülasyonlarla üretilmiştir.
  • Sol ESJ 55 Kombi Eşanjör Temizleme Kimyasalını kombi sistemine ekleyin.
  • Kimyasalın etki etmesi için belirtilen süre kadar bekleyin.
  • Sonrasında kombi sisteminizi durulayın ve kimyasal kalıntılarından arındırın.


Sol ESJ 55 Kombi Eşanjör Temizleme Kimyasalı, kombi sisteminizin daha verimli çalışmasını sağlayarak enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için bizi arayabilir ya da mail atabilirsiniz.