duvardan kalem lekesi nasıl çıkar

Duvardaki Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Çocuklar, hayal güçlerini duvarlara yansıtan küçük sanatçılardır. Ne yazık ki, bu sanatsal coşku bazen istenmeyen sonuçlara da yol açabilir: Duvardaki sinir bozucu kalem lekeleri! Endişelenmeyin, minik sanatçıların eserlerini temizlemek için imkansız bir görevle karşı karşıya değilsiniz. Bu yazımızda, duvardaki kalem lekesi nasıl çıkar, sorusunu yanıtlıyoruz.

Duvardaki Kalem Lekesi Nasıl Temizlenir?

Duvarlardaki kalem lekelerini etkili olarak çıkarmak için çözüm geliştiren kimya üreticisi Soltek Kimya firmamızın ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Firmamızın geliştirdiği özel kimyasal ürünler, kalem lekelerini duvarlardan hızlı ve kolayca çıkarmanıza olanak tanır. Ürünlerimiz, çeşitli duvar yüzeylere uygun olarak üretilmektedir.

Duvarlarda kalem lekeleri özellikle anaokulu, ofis ve depo gibi yerlerde görülür. Soltek Kimya firmamızın ürünleri, bu alanların duvardaki kalem lekelerinin çıkarılmasını ve bakımını kolaylaştırmaktadır. Duvarlardaki kalem lekelerini çıkarmak için duvarlara ve boyaya zarar vermeyen ürünleri tercih etmelisiniz. Soltek Kimya firmamızın ürünleri, bu amaç için özel üretilerek, duvarın temiz kalmasını sağlarken rengini de korur.

Kurşun kalem, tükenmez kalem ya da keçeli kalem lekeleri için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Hem endüstride hem de kişisel alanda uygulayacağınız yöntemler şöyledir:

duvardaki kalem lekesi nasıl çıkar


Aseton: Duvarlarda tükenmez kalem ve keçeli kalemlerin neden olduğu lekeleri çıkarmak için aseton güçlü bir kimyasal çözücüdür. Pamuk kullanarak asetonu pamuk parçanın üzerine dökün ve kalem lekesini uygulayın. Kalemi mürekkebi çözülerek, duvardaki lekeler çıkacaktır.

Mikropartiküllü Temizleyici: Mikropartikül temizleyici, duvarlardan kalem lekelerini çıkarmak için kullanılabilecek etkileyici kimyasal ürünler arasındadır. Ilık suyla ıslatılmış bezin üstüne kimyasalı dökün. Lekeli bölgeyi birkaç kere ıslak bezle ovalayın. Silme işleminden sonra, temiz bez kullanarak kalem lekesini kolayca çıkarabilirsiniz.

Karbonat: Karbonat tozu kişisel alanlarda bulunan doğal bir üründür ve etkili leke çıkarıcı özelliğine sahiptir. Duvarda kurşun kalem lekesi varsa nemli beze karbonat tozu dökün ve lekeyi silin. Böylece, kurşun kalem lekesi temizlenmiş olacaktır.

Soltek Kimya olarak, çeşitli kimyasal ürün sağlayan deneyimli bir firmayız. Ürün yelpazemiz endüstriyelden ve kişisel alanlara kadar geniş hizmetler vermektedir. Daha fazla bilgi almak ve ihtiyacınıza uygun çözümler hakkında bilgi edinmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Soltek Kimya boya sökücü ürünlerimiz ile çıkmayan mürekkepli ya da tükenmez kalem lekelerini duvarsan çok kısa sürede temizleyebilirsiniz.

Duvardaki Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?


Duvardaki tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar? Duvardaki tükenmez kalem lekeleri, genellikle çocukların veya yetişkinlerin yazı yazarken duvarı kullanması sonucu oluşabilir. Bu lekeleri çıkarmak için Soltek Kimya’nın etkili temizlik ürünlerini kullanabilirsiniz. Soltek Kimya’nın lekeleri çıkaran ürünlerinden birini seçin. Genellikle bu tür ürünler, sert yüzey lekeleri için formüle edilmiştir. Talimatları dikkatlice okuyun ve ürünü uygulamadan önce bir test yapın. Soltek Kimya’nın ürününü, kalem lekesinin üzerine doğrudan uygulayın. Ürün, mürekkebi çözmeye ve lekeyi çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Duvardan Kurşun Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?


Duvardan kurşun kalem lekesi nasıl çıkar? Soltek Kimya firmamızın geliştirmiş olduğu temizlik ürünleri ile duvarda istenmeyen kurşun kalem lekelerini çok kısa sürede temizleyebilirsiniz.

Duvardan Kuru Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

duvardaki kalem lekesi nasıl temizlenir


Duvardan kuru kalem lekesi nasıl çıkar? Kuru kalem lekeleri duvarlarda rahatsız edici lekeler bırakır ve birçok kişi, lekelerin nasıl çıkarılacağı konusunda birtakım araştırmalar yapar. Duvarlardaki kalem lekelerini çıkarmanın birkaç yöntemi vardır. Ancak her yöntem aynı sonuçları vermemektedir. Bazıları duvarlara zarar verebilirken, bazıları etkisini göstermeyebilir. Bu nedenle duvarlarınızı temizlemek istiyorsanız zararsız yöntemleri seçmelisiniz. Duvarda kuru kalem lekesi, genelde şu endüstriyel alanlarda ortaya çıkar;


-Üniversite, kurs ve diğer eğitim kurumların duvarlarında kuru kalem lekeleri sıkça görülmektedir.
-Reklam ajansları fikirlerini müşterilere sunmak üzere duvara kalemle çizebilirler. Bu durum duvarlarda kalıcı kalem lekelerine neden olabilir.
-Sanatçılar, bazen eserlerini duvara kalem kullanarak, sanatsal tasarımlar oluşturabilmektedirler. Fakat, duvarlarda istenmeyen kuru kalem lekeleri de meydana çıkıyor.

Belirtilen durumlara karşın, duvardan kuru kalem lekesi çıkarmak için, güvenilir yöntem Soltek Kimya firmamızın ürettiği leke temizleyici ürünlerini kullanmaktır. Temizleyici ürünlerimiz, duvarlarda hasar bırakmaz ve kuru kalem lekelerini hızlıca çıkartır. Ürünlerimizin kullanımı da oldukça basittir. Uygulanacağız adımlar şunlardır:

Ürünün talimatlarını iyice okuyun. Daha sonra, ürünü çalkalamaya başlayın. Çalkalama işlemi bittiğinde, kuru kalem lekesi bölgesine püskürtün ya da dökün. Kimyasal temizleyiciyi 5 dakika bekletin. Bekleme süresinin sonunda, kağıt havluyla silin.

Duvardan Çıkmayan Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

duvardaki kalem lekesi nasıl çıkar


Duvardan çıkmayan kalem lekesi oldukça sinir bozucudur. Pek çok kişi boya yapılmadan çıkmayacağı düşünür. Oysa ki uygun kimyasal ürünü çözerek zoru başarmak mümkün. Duvardaki is lekesini çıkarma konusunda oldukça etkili ürünlerimiz olduğu gibi tahta kalemi gibi duvardan çıkmayan kalem lekelerini de çıkarabilirsiniz.

Duvarın türüne ve kalemin türüne bağlı olarak duvarlardan kalem lekelerini çıkarmanın birkaç yolu vardır. Örneğin, duvarlarınız ahşap ise ve leke kurşun kalem ise silgiyle kolayca çıkarabilirsiniz. Ama, beton duvarlarınızda kalıcı kalem lekeleri bulunuyorsa, daha güçlü kimyasal temizleyicilere ihtiyacınız olabilir. Tam bu noktada, Soltek Kimya firmamızın leke temizleyici kimyasal ürünleri, pek çok duvar ve kalem lekesi türü için uygundur. Tek yapmanız gereken ürünü sprey şişesine koyup duvardaki kalem lekelerine sıkmak, biraz beklemek ve ardından nemli bezle silmektir. Böylece, kalem lekelerinin hızlıca çıktığını göreceksiniz. Temizleyici kimyasal ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, web sitemizdeki iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.