fayanstaki yapışkan lekesi nasıl çıkar

Fayanstaki Tutkal Nasıl Çıkar?

Fayanstaki tutkal nasıl çıkar sorusu sanayi ve üretim tesislerinde en çok karşılaşılan tutkal sorununu çözmek için araştırılan konulardandır. Tutkal yüzeye bulaştığında ve kuruduğunda temizlenmesi zor lekeler arasında yer alır. Son derece zorlu lekeler arasında yer alması da temizliği sırasında kimyasal solüsyon kullanmayı gerekli hale getirir. Tutkalı fayanstan kolayca temizlemek isterseniz güçlü yapıştırıcı sökücü olan SOLEX TS 86 kullanılır. Tutkal çözücü kimyasalımız Soltek Kimya A.Ş tarafından özel formülasyonlar kullanılarak üretilir. Ancak kullanımında dikkat edilmesi gereke noktalar bulunur. Ürünü yüzeye uyguladıktan sonra mutlaka belirli süre beklemeniz ve yüzeyden temizlemeniz gerekir.

Fayanstan Tutkal Lekesi Nasıl Çıkar?

Fayanstaki Tutkal Nasıl Çıkar


Fayanstan tutkal temizleme aşamasında mutlaka kimyasalın genel özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Soltek Kimya Üretim A.Ş firmamızın yeni nesil laboratuvar ortamlarında üretilen tutkal sökücü kimyasalımız hızlı ve güvenli temizlik sunar. Fayanstan tutkal lekesi nasıl çıkar sorusunun yanıtını ise şu şekilde verebiliriz:

 • Fayans yüzeylerine bulaşan kimyasalı temizlemek için ilk olarak SOLEX TS 86 kullanmanız gerekir.
 • Kimyasalımızı yüzey üzerindeki tutkala bir miktar dökmelisiniz.
 • Daha sonra yüzeydeki kimyasalı 3 ya da 4 dakika kadar bekletmelisiniz.
 • Yüzeye tam olarak nüfuz eden yüzey sökücü kimyasalı nemli bir bez ya da sünger ile temizlemelisiniz.
  Bu işlemler sayesinde fayanstaki tutkal lekeleri kısa sürede temizlenecektir.

Fayanstaki Yapışkan Lekesi Nasıl Çıkar?


Fayanstaki yapışkan lekesi nasıl çıkar sorusuna yanıt vermek için ilk olarak yapışkanın türüne ve yoğunluğuna bakmak gerekir. Kimyasal kullanmak bu aşamada etkili sonuçlar ortaya çıkarır. Fakat böyle durumlarda kimyasalın kullanımının detaylarına da bakmak gerekir. Soltek Kimya firmamız bu konuda en güçlü yapışkan çözücü kimyasalı sizlere sunar.

Fayanstaki Tutkal Nasıl Çıkar

SOLEX TS 86 kullanarak kısa süre içerisinde yapışkanı yüzeyden çözersiniz. Bu süreçte kullanım miktarı ve ne kadar bekletilmesi gerektiği ürün kullanma uyarıları üzerinde detaylı olarak verilmektedir. Hızlı, güvenli ve etkili yapışkan çözücü olan tutkal sökücü solvent SOLEX TS 86 beklentilerinizi karşılayacak niteliktedir. Her yüzeyde kullanıma uygun olduğu gibi fayans yüzeylerinde de hiçbir sorun meydana getirmemektedir. Kimyasalımızın genel özellikleri hakkında ise şunlardan bahsetmek mümkün olmaktadır:

 • Yüzeydeki tutkala hızlı nüfuz eder.
 • İçerisinde bulunan koruyucu inhibitörler sayesinde fayans yüzeylerinde deformasyon yaratmaz.
 • Yüksek sökücü özellikleri ile öne çıkan üründür.
 • Kimyasalımız yapışkan, balı, tutkal gibi birçok türde yapışkana etki etmektedir.
 • Fayansları çizmeden, matlaştırmadan ve soldurmadan temizleme işlemi gerçekleştirir.
 • Yapışkanın temizlenmesi kısa sürmesi nedeniyle zamandan tasarruf kazanmanızı sağlar.
 • Fayans dışında ahşap ve metal yüzeylerde de güvenle kullanılır.
 • Herhangi bir ön hazırlık gerektirmiyor olması kimyasalı öne çıkaran özelliklerindendir.
  Bu detaylara bakıldığında güvenle kullanılabilecek kimyasaldır. Soltek Kimya Üretim tesislerimizde üretmiş olduğumuz fayans yapıştırıcı sökücü özel formülasyonlara sahiptir.

Fayanstaki Yapışkan Nasıl Çıkar?

Fayanstaki Tutkal Nasıl Çıkar


Fayanstaki yapışkan nasıl çıkar sorusuna verilecek en basit ve pratik yanıt yapışkan sökücü solventler arasında yer alan SOLEX TS 86 kimyasalıdır. Kullanıcı ihtiyaçları düşünülerek üretilen kimyasalımız her alanda kullanılabilir. Kullanımı basit olmasının yanı sıra aynı zamanda çok etkilidir. Fayanslarda hiçbir sorun yaratmadan yapışkanın çözülmesini sağlar. Bunlara ek olarak hızlı nüfuz eden yapısı bulunur.

Soltek Kimya firmamızın özel olarak üretimini gerçekleştirdiği SOLEX TS 86 kimyasalımız kullanımda oldukça başarılıdır. Yüzeyleri daha kolay ve hızlı şekilde temizlemek için kimyasalımızı sürekli olarak kullanabilirsiniz. Çünkü yoğun kullanımlarda dahi içerisinde bulunan koruyucu kimyasallar sayesinde fayansı deformasyona uğratmaz. Tutkal ve yapıştırıcı gibi kalıntıları temizleyerek fayansları daha estetik ve hijyenik hale getirir. Soltek Kimya firmamızı arayarak detaylı ürün bilgisine ulaşabilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.