kireç çözücü metale zarar verir mi

Kireç Çözücü Plastiğe Zarar Verir mi?

Kireç çözücü plastiğe zarar verir mi sorusuna yanıt vermek gerekir ise plastiğin türü ve kireç çözücünün türü önemlidir. Çünkü kireç sökücü kimyasallar son derece güçlü yapıya sahiptir. Kireç birikintilerini çözmek ve temizlemek amacı ile kullanılır. Plastik malzemeler üzerinde birtakım zararlı etkilere sahip olabilir. Ancak böyle durumlarda Soltek Kimya firmamızın deneyimli kimyagerleri kireç çözücü üretirken özellikle koruyucu inhibitörler kullanmaktadır. İçerisinde bulunan koruyucu sayesinde plastikler hiçbir şekilde zarar görmez.

Zararlı etkiler ortaya çıkarmayacağı gibi kullanıcı açısından da riskler meydana getirmemektedir. Ancak kireç sökücü temizleyici kullanırken kullanım talimatlarına dikkat etmek gerekiyor.

Kireç Çözücü Genel Özellikleri Nelerdir?

Kireç sökücü kimyasallar özel formülasyonlar ile üretilmektedir. Firmamız temizleyici üretimi yaparken özellikle plastik ve metallere zarar vermeyecek nitelikte olmasına dikkat ederiz. Kireç sökücü kimyasalımızın özellikleri arasında şunlar sayılabilir:

  • Asidik karakterli olduğu için kısa sürede kireci çözer.
  • İçerisinde genel olarak kalsiyum karbonat veya kalsiyum oksit kullanılmaktadır.
  • Kirecin yanında korozyona karşı da yüksek etki gösterir.
  • Metal yüzeylerde güvenle kullanılır.
  • Çözme gücü oldukça yüksektir. Kalın kireç tabakalarını kısa sürede çözer.
  • Temizleme ve parlaklık sağlayarak kullanıcıya avantaj sağlar.
  • Koku ve leke gidermede son derece iyi standartlardadır.
    Hijyen ve temizlik açısından tuvaletlerde, banyo ve lavabolarda güvenle kullanılabilecek kimyasaldır. Soltek Kimya olarak müşteri memnuniyeti odaklı kireç sökücü üretimi gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimiz koruyucu bileşenleri sayesinde plastik yüzeylerde deformasyon yaratmamaktadır.

Kireç Çözücü Metale Zarar Verir mi?

Kireç çözücüler metale zarar verir mi sorusu da yine ürün kalitesi ile yakından ilgilidir. Aynı zamanda metal yüzeyin türüne göre de değişmektedir. Soltek Kimya tarafından üretilen kireç sökücü kimyasallarımız metal yüzeylere zarar vermeden derinlemesine etki gösterir. Kirecin tamamen yüzeyden temizlenmesine olanak tanır. Güvenilir yapısı sayesinde kireç sökücü kimyasal metallerde rahatlıkla kullanılır.

Uzman kimyagerlerimizin en güçlü bileşenleri kullanarak üretimini gerçekleştirdiği kireç çözücü kimyasalımız istenilen miktarda sipariş verilebilir. 5, 10, 20, 30, 60, 220, 1000 kg’a kadar siparişlerinizi verebilirsiniz. Kireç temizleyici kimyasalımız ulaşılabilir ve uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır.