Sararan Derz Nasıl Beyazlatılır

Sararan Derz Nasıl Beyazlatılır?

Sararan derz nasıl beyazlatılır, Fayanslar evlerde, ofislerde ve endüstriyel alanlarda sıklıkla kullanılır. Derz, yüzey kaplamasında kullanılan mermer, seramik gibi döşemelerin arasını dolduran dolgu malzemesine denir. Modern yapısı ve kolaylıkla temizlenebilir özelliği ile fayanslar oldukça pratik ürünler arasında yer alır. Kullanıma bağlı olarak fayanslarda bulunan derzler sararabilir.

Sararan derzler direkt olarak görünüme etki etmesinden dolayı mutlaka temizlenmesi gerekir. Temizlenmeyen derzler zamanla daha lekeli hale gelebilir. Sararan derzlerin temizlenmesinde özel olarak üretmiş olduğumuz derz temizleyici ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. DNC Kimya firması olarak ihtiyaçlarınıza uygun kimyasal ürünleri üreterek satışa sunuyoruz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve sararan derzlerinizi kolaylıkla temizlemek isterseniz bizlere web sitemiz ya da telefon numaralarımız üzerinden ulaşarak bilgi alabilir ve siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Sararan Derzleri Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Sararan Derz Nasıl Beyazlatılır


Sararan derzleri temizleme yöntemleri nelerdir, Kullanıma bağlı olarak sararan derzlerin beyazlatılabilmesi için uygulanması gereken yöntemler vardır. Bu yöntemler düzenli olarak uygulandığı takdirde derzler kısa sürede beyazlar ve ilk günkü görünümüne kavuşur. Sararan derz nasıl beyazlatılır? Evde uygulanması gereken yöntemler nelerdir? Sorusu en çok araştırılan konuların başında gelir.

Gıda endüstrisi, otomotiv sektörü gibi endüstriyel alanlarda kolay temizlenebilir özelliğine sahip olmasından dolayı fayanslar sıklıkla tercih edilir. Özellikle otomotiv sektöründe pek çok bakım onarım malzemeleri bulunmasından dolayı gün içerisinde fayanslar çeşitli lekelere maruz kalabilir. Bu lekeler, zamanla derzlerin sararmasına neden olarak fayansları kullanılamaz hale getirebilir. Evlerde sararan derz aralarının temizlenebilmesi için etkili ve pratik yöntemler bulunur. Bu yöntemler ile fayans aralarınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Sararan derz aralarının temizlenebilmesi için uygulanan yöntemler şu şekildedir;

Karbonat Sirke ve Limon Suyu Karışımı


Karbonat, sirke ve limon suyu karışımı sararan derz aralarının temizliğinde en çok tercih edilen yöntemler arasında bulunur. Sirke ve limonda bulunan asidik maddeler lekelere nüfus ettiğinde reaksiyona girer ve lekelerin yüzeye çıkmasına yardımcı olur. Karbonatın derinlemesine temizleme ve beyazlatıcı etkisi ile derz aralarındaki sararmalar kolaylıkla çıkarılabilir. Bir kap içerisinde karbonat, sirke ve limon suyunu karıştırarak eski bir diş fırçası yardımı ile lekeli alanları silin. 5-6 dakika bekledikten sonra nemli bir bez ile karışımı fayanstan temizleyin. Evlerde sararan fayansların temizliğinde sıklıkla kullanılan bu yöntemi deneyerek fayanslarınızı temizleyebilirsiniz.

Derz Kalemi İle Temizleme


Derz kaleme ile temizleme işlemleri son dönemlerde en sık tercih edilen yöntemler arasında ilk sırada yer alır. Yapı marketlerinden kolaylıkla elde edilen derz kalemi sararan derzlerin beyazlamasına yardımcı olur. Günümüzde tercih edilen derz renkleri arasında en sık beyaz renk yer alsa da mavi, antrasit, siyah gibi pek çok dolgu renkleri bulunur.

Derzlerin sararmasını engellemek için düzenli olarak derz temizliği yapılması önerilir. Koyu renkli derzlerde dahi zamanla sararmalar meydana gelmesinden dolayı derz kalemi ile bu sorunlara çözüm bulabilirsiniz. Derz kalemi ile sararan derzleri temizleme işlemleri oldukça zor ve meşakkatli bir iştir. Özen ve dikkat gerektiren bu işlem tüm derz aralarına tek tek uygulanır. Derz aralarını detaylı olarak boyadıktan sonra birkaç saat bekleterek kurumaya bırakın. Kuruma işleminden hemen önce taşan yerleri ıslak bez ile silerek iz kalmasını engelleyebilirsiniz.

Kimyasal Malzemeler İle Derz Temizliği


Kimyasal malzemeler ile derz temizliği, en etkili temizleyiciler arasında yer alır. Sararan derzler nasıl beyazlatılır? Sorusuna cevap veren kimyasal temizleyicilerde aşındırıcı özellik bulunmamasından dolayı derz aralarına herhangi bir zarar vermez. DNC Kimya kimyasal ürün imalatı ve satışı yapan firmamız, üretmiş olduğu özel formülü ile derz aralarında meydana gelen sararmalara profesyonel çözüm sağlar. Derz dolgusunda herhangi bir renk kaybına neden olmadan detaylı temizlik sağlayarak kusursuz bir temizlik sunar. Endüstriyel faaliyet gösteren noktalarda pratik çözüm sunan derz temizleyici malzememiz ile sizler de derzlerinizi temizleyebilirsiniz.

Derz Aralarını Temizlemenin Püf Noktaları Nelerdir?

Derz Aralarını Temizlemenin Püf Noktaları


Derz aralarını temizlemenin püf noktaları nelerdir; Derz aralarını temizlerken aşındırmamak ve sağlığınızı herhangi bir riske atmamak için dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır. Sararmış derz aralarını hızlı ve kolay bir şekilde temizlemenin püf noktaları şu şekildedir;

  • Derz aralarını temizleme işlemine başlamadan önce kimyasal malzeme ile temizlik yapacaksanız mutlaka eldiven kullanmanız tavsiye edilir.
  • Kimyasal malzemelerin kullanım perspektiflerini dikkatle okuyarak derz aralarının ne şekilde temizleneceğini öğrenerek uygulama yapmanız tavsiye edilir.
  • Kimyasal malzemeleri kullanırken ufak bir alanda uygulama yapabilirsiniz. DNC Kimya firmamız tarafından üretilen genel temizlik ürünleri arasından derz temizleyici ürünlerimiz fayanslarda herhangi bir probleme neden olmaz.
  • Evde hazırlanan doğal karışımları derz aralarına uygularken, karışımların fayans aralarına derinlemesine nüfuz etmesi için temizlik süngeri kullanabilirsiniz.
  • Derzleri tamamen temizledikten sonra derzlerin yeniden sararmaması için fayanslara uygun sızdırmazlık maddesi kullanmanızda fayda vardır.

Derz Araları Neden Sararır?


Derz araları neden sararır; Derz araları, kullanım yoğunluğuna bağlı olarak sudan, temizlik malzemelerinden, yoğun çamaşır suyu kullanımlarından kaynaklı olarak sararma problemlerini beraberinde getirir. Endüstriyel alanlarda, otellerde ve evlerde kimyasal malzemeler sıklıkla kullanılır. Kimyasal temizleyicilerin içerisinde bulunan yoğun kimyasal maddeler derz araları ile temas ettiğinde tepkimeye yol açarak sararma sorununu ortaya çıkarır.

Sararan derz aralarının temizlenmediği durumlarda bu lekeler yeniden kimyasal temizleyiciler ile temas ettiğinde daha yoğun sararmalar meydana gelir. Sizler de fayans aralarını detaylı bir şekilde temizlemek isterseniz firmamızın üretmiş olduğu derz temizleyicileri kullanabilirsiniz.

Derz Temizleyici Fiyatları Ne Kadar?


Derz temizleyici fiyatları, herkesin bütçesine hitap eden fiyat politikasına sahiptir. Firmamız, alanında uzman kadrosu ve eski dönemden bugüne üretmiş olduğu ürün seçenekleri ile herkesin ihtiyacına cevap verir. Siparişlerinizi oluşturduğunuz andan itibaren hazırlanmaya başlayan siparişleriniz, Türkiye’nin her noktasına gönderilir. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek ve siparişlerinizi oluşturmak isterseniz derz temizleyici ürünlerimizi tercih edebilirsiniz. Ürünlerimiz, güvenli içeriği ile her alanda kullanıma uygundur.

Özel üretim tesislerimizde özenle hazırlanan derz dolgu temizleyici ürünlerimiz kullanıldığı andan itibaren etkisini gösterir. Ovalamaya gerek kalmadan pratik bir şekilde temizlenen derz temizleyici ürünlerimiz ile sizler de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Özellikle yoğun sararma lekelerinde büyük oranda çözüm sunan derz temizleyicilerimizi dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Derzlerin düzenli olarak temizlenmesi durumunda, derz aralarında sararma durumları meydana gelmez. Sararan derz araları nasıl temizlenir? Pratik çözümü nedir? Sorularına cevap arıyorsanız firmamızın üretiminde olan ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi edinerek derz aralarınızı yenileyebilirsiniz.