yağ çözücülerin kimyasal yapısı nedir

Yağ Çözücülerin Kimyasal Yapısı Nedir?

Yağ çözücülerin kimyasal yapısı bu ürünlerin kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan biridir. En iyi üretim tesislerinde üretmiş olduğumuz yağ sökücü ürünler hemen her yağ lekesinin giderilmesinde etkili olacak bir formüle sahiptir. Yeni nesil formüllere sahip olan bu ürünlerin tamamı kullanıcı ve çevre dostu olarak üretilirler. Kullanıcı gereksinimlerini karşılaması yanında toprağa, suya ve havaya zarar vermeyecek nitelikte üretilebilmeleri için çok titiz bir çalışma yapılır. Bu bakımdan yağ çözücülerin kimyasal yapısı düşünüldüğünden çok daha büyük bir öneme sahiptir. Yağ sökücü olarak üretilen tüm kimyasallar belirli bir formüle uygun olmak durumundadır. Bu formüller hazırlanırken kullanıcı sağlığının zarar görmemesi oldukça üzerinde durulan konular arasında yer alır.

Yağ çözücüler, yağları ve yağ bazlı maddeleri çözebilen kimyasal bileşiklerdir. Yağ sökücü kimyasal çözücüler genellikle organik bileşiklerdir ve geniş bir kimyasal yapılara sahiptir.

Yağ Çözücü Formüllerinde Kullanılan Maddeler


Yağ çözücülerin kimyasal yapısı konusunda firmamız son derece titiz davranır. Bu ürünlerin kullanıcı beklentisini tam olarak karşılaması açısından yüksek standartlarda ürün ortaya çıkarmaya çalışmaktayız. Genel olarak yağ çözücülerin kimyasal yapısı içerisinde yer alan maddeler arasında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

  • Silikat
  • Kostik
  • Fosfat
  • Solventler
    Gibi birçok madde kullanılır. Bunların dışında ekstra hammaddeler de gerekebilmektedir. Yağ sökücü ve çözücü kimyasallar genel olarak solvent ve su bazlı olarak üretilirler. Solvent bazlı olan kimyasallar oldukça yüksek standartlardadır. Su bazlı olanlar da asidik ve alkali karakterli yağ sökücüler olarak ortaya çıkarılırlar. Kullanıcı gereksinimlerinin karşılanmasında doğru ürün seçimi son derece önemli bir konudur.

Yağ Sökücü Çeşitleri Nelerdir?


Yağ sökücü çeşitleri içinde kullanılan maddelere göre farklılık gösterir. Her yağ sökücünün kimyasal yapısı birbirinden farklıdır. Bununla birlikte her birinin etki gücü de çeşitlidir. Endüstriyel alanda kullanılan yağ çözücüler özellikle kullanılacakları yüzeylere göre farklılık gösterirler.

Asit bazlı olan yağ çözücüler daldırma, püskürtme ve silme şeklinde kullanılabilen ürünlerdir. Paslı yağlı parçaların temizlenmesinde son derece işlevsel ürünlerdir. Bunların yanında konsantre bazlı yağ çözücüler de beklentileri karşılayacak niteliktedir. Bunlar da kostik bazlı yağ alma olarak üretilen ürünlerdir. Zemin temizliklerinde sıkça kullanılabilecek ürünlerdir. Birçok alanda kullanılabilen yağ sökücü ürünler firmamız tarafından en iyi standartlarda üretilmektedir.