poliüretan köpük lekesi duvardan nasıl çıkar

Poliüretan Köpük Arabadan Nasıl Çıkar?

Poliüretan köpük arabadan nasıl çıkar sorusuna yanıt vermeden önce bu köpük türünün yapısını bilmek gerekir. Birçok alanda kullanılan poliüretan köpük, poliüretan ismi verilen polimerin kimyasal reaksiyonu sonucunda köpük formunda meydana gelir. Poliüretanlar polioller ve izosiyanatlar meydana gelen iki bileşen reaksiyonu sonucunda üretilmektedir. Kimyasal reaksiyon sonrasında meydana gelen poliüretan köpüğün yoğunluğu da bileşenlerinin oranlarına ve köpüğe uygulanan yönteme bağlı olarak değişmektedir. Birçok avantajından dolayı da günümüzde geniş alanda kullanılmaktadır. Hem hafif hem de dayanıklı kimyasal maddedir. Bunların yanında termal ve ses yalıtımı, kimyasal direnç gibi açılardan da önemli avantajları bulunur. İnşaat, mobilya, otomotiv gibi alanlarda kullanılmasını gerekli hale getirir. Bundan dolayı da kullanımında yaşanan aksaklıklar ya da hatalar gibi durumlarda nasıl temizlenmesi gerektiğini bilmek önem taşır.

Poliüretan köpük arabadan nasıl çıkar? Poliüretan köpük temizleyici ürünümüz sayesinde yüzeylere zarar vermeden poliüretan lekelerini temizleyebilirsiniz. Özellikle arabalarda kullanıldığında ve temizlenmesi gereken durumlarda şu detaylara önem vermek gerekir:

  • Taze lekelerin hemen silinerek temizlenmesi gerekir. Ancak kurumuş ise daha detaylı temizleme işlemi yapılması önem taşır.
  • Kurumuş köpük kazınarak temizlenir. Fakat bu durum aracın boyasına ve kaplamasına zarar verir.
  • Böyle durumlarda güçlü poliüretan köpük temizleyici kullanmak gerekir.
  • Çözücü kimyasalımız köpük izlerini çıkarmak için son derece etkilidir. Leke üzerine sprey yardımı ile püskürtmeniz ve bir süre beklemeniz gerekir.
    Bu işlemler sonrasında da köpüğün kolayca temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak işlemler sırasında güvenlik önlemlerini almayı ihmal etmemelisiniz. Soltek Kimya A.Ş olarak sizlere garantili temizleyici sunuyoruz.

Poliüretan Köpük Lekesi Duvar Nasıl Çıkar?


Poliüretan köpük lekesi duvar nasıl çıkar sorusu duvar işçiliğinde kullanılan poliüretan köpüğün yanlış kullanılması durumunda önem kazanır. Temizleme işlemleri köpük lekesinin taze ya da kurumuş olmasına göre farklılık gösterir. Bu aşamada en çok dikkati çeken noktalardan birisi köpük için etkili çözücü kullanmaktır.

Kullanılan poliüretan köpük çözücü sprey yöntemi ile kullanılır. Duvardaki lekelerin üzerine püskürtme yaparak kolayca duvarın temizlenmesini sağlamanız mümkün olur. Kullanıcı gereksinimlerine yanıt veren kimyasalımız son derece güçlü etkileri ile öne çıkar. Poliüretan köpük lekesi temizleyici kimyasal konusunda Soltek Kimya olarak ulaşılabilir fiyatlar sunarız. Dilediğiniz miktarda sipariş verebilirsiniz.