poliüretan köpük kıyafetten nasıl çıkar

Poliüretan Köpük Elbiseden Nasıl Çıkar?

Poliüretan köpük elbiseden nasıl çıkar sorusuna yanıt verebilmek için köpük lekesinin taze mi eski mi olduğunu bilmek gerekir. Taze lekelerin temizlenmesi çok daha kolay gerçekleşir. Kıyafete bulaşan Poliüretan köpüğü fark ettiğiniz anda hemen temizlemelisiniz. Ancak kurumuş ise temizleyici kimyasal kullanmanız gerekir. Taze lekelerin temizlenmesi için kazıma işlemine gerek duyulmadan temizlenmesi mümkün olur. Soltek Kimya firmamız poliüretan köpük temizleme kimyasalını en iyi kalitede sunar. Yüksek kalite standartlarında üretimini yaptığımız temizleyici elbiselere zarar vermeden köpük lekelerinin temizlenmesine katkı sunar. Kısa sürede ve kumaşın deforme olmadan temizlenmesini sağlar.

Poliüretan Köpük Kıyafetten Nasıl Çıkar?


Poliüretan köpük birçok alanda kullanılan önemli malzemelerdendir. Poliüretan köpük temizleyici kimyasal ürünümüz ile elbise veya kıyafetlerinize bulaşmış poliüretan köpük lekelerini elbisenize zarar vermeden temizleyebilirsiniz. Genel olarak endüstriyel alanlarda tercih edilir. Ancak günlük hayatta kullanılması gereken alanlar da olabilmektedir. Böyle durumlarda poliüretan köpük kıyafetlere bulaşabilir. Poliüretan köpük kıyafetten nasıl çıkar sorusuna şu şekilde yanıt vermek gerekir:

  • Taze olan lekeleri anlık olarak temizlemeniz gerekir. Kıyafetin üzerinden kazıma işlemi yapın ve sonra üzerine soğu su dökerek lekenin temizlenmesini sağlayın.
  • Eğer köpük kurumuş ise plastik kazıyıcı ile kazıma işlemi yapın. Ancak kazıma sırasında kumaşa zarar vermemeye dikkat edin.
  • Tiner ya da aseton kullanarak temizleme işlemlerini yapın. Kimyasal temizleyici ile kumaşa zarar vermeden daha kolay temizlenmesi sağlanabilir.
    Soltek Kimya olarak bu alanda profesyonel hizmet sunarız.

Poliüretan Köpük Lekesi Kumaştan Nasıl Çıkar?


Poliüretan köpük lekesi kumaştan nasıl çıkar sorusuna farklı kimyasal çözücülerle yanıt verilebilir. Ancak bu alanda özel olarak formüle edilen kimyasal kullanmak çok daha önemlidir. Poliüretan kimyasal üretiminde sektörde en iyi olan Soltek Kimya firmamız beklentilerinize yanıt verecek nitelikte ürün sunar.

Leke çıkarıcı ürünler kullanmak son derece önemlidir. Leke çıkarıcı ürün kullanmak her anlamda işinize yarayacaktır. Ancak seçilen kimyasalın mutlaka kumaşın türüne uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. İlk olarak leke üzerinde sıcak su ve deterjan kullanabilirsiniz. Ancak geçmiyor ise leke çıkarıcı kimyasalımızı denemeniz gerekir. Soltek Kimya firmamıza ulaşarak poliüretan köpük leke çıkarıcı kimyasalımızı uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.