Boya Sökücü Nerelerde Kullanılır?

Boya sökücü nerelerde kullanılır? Boya sökücüler, genellikle bir yüzeyden eski boyayı çıkarmak için kullanılır. Bu ürünler ayrıca yapışkanları, etiketleri, lekeleri ve yapışkan kalıntılarını çıkarmak için de kullanılır. Boya sökücüler, evde, atölyelerde, marangozhanelerde, otomotiv endüstrisinde, mobilya imalatında ve diğer endüstriyel uygulamalarda kullanıma uygundur. Ayrıca, boya sökücüler ahşap, metal, cam, plastik ve diğer malzemeler üzerinde kullanılabilir. Ancak, malzemenin türüne, yüzeyin durumuna ve boyanın cinsine bağlı olarak farklı tipte boya sökücüler kullanılması gerekir.

Boya Sökücü Nedir?


Boya sökücü kimyasallar yüzeylerdeki deforme olmuş eski boya tabakalarını veya hatalı boyanan boyaları çıkarmak, sökmek için kullanılan kimyasal maddelerdir. Solvent ve su bazlı toz, jel ve sıvı formda boyası sökülecek yüzeyin durumuna göre çeşitleri vardır. Soltek Kimya Üretim olarak müşterilerinin ihtiyaçlarına göre özel olarak formüle edilmiş boya sökücü çeşitlerimiz mevcuttur.

Boya Sökücü Jel Sol Rem Jel Nasıl Kullanılır?


Boyayı sökücü jel Sol Rem Jel kullanarak boya çıkarmak oldukça kolay ve basit işlemdir. Boya sökücü jel ürünümüzün kullanımı şu şekilde olmalıdır.

i. İlk olarak koruyucu ekipmanları giyin. Eldivenler koruyucu gözlük en önemli olanlarıdır.

ii. Boyanın kabardığını görmek için Sol Rem Jel boya sökücü jeli uygulanacak bölgeye ince tabaka halinde sürün. Bu işlemde ıspatula veya fırça gibi ekipman kullanabilirsiniz.

iii. Boyası sökülecek alanda yaklaşık 5-15 dakika bekleyin. Bu süre boyanın mikronuna göre değişmektedir. Bu zaman boyunca Sol Rem Jel boya tabakasının altına nüfuz edip boyayı yumuşatarak kabarmasına neden olur.

iv. Ispatula, tel fırça gibi ekipman yardımı ile kabaran boyayı dikkatlice kazıyarak çıkarın. Kabarık boyayı temizleyene kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

v. Boyayı çıkardıktan sonra yüzeyi iyice temizleyin ve boya sökücü kalıntılarını çıkarmak için uygun bir temizleyici kullanın.

vi. İşlem tamamlandıktan sonra tüm koruyucu ekipmanları çıkarın ve uygun şekilde temizleyin.

Bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Özellikle kapalı alanlarda kullanılırken havalandırma sağlamak oldukça önemlidir. Doğru ekipmanları kullanmak önem taşır. Sol Rem Jel boya sökücü jeli uygun olmayan yüzeylerde kullanmamalısınız. Sol Rem Jel metal, alüminyum, galvaniz, çelik gibi metal alaşımlı yüzeylerde güvenle kullanılır. Kullanmadan önce talimatları dikkatlice okuyun ve gerektiğinde profesyonel yardım alın.

Sıvı Formdaki Boya Sökücü Solvent Nasıl Kullanılır?


Sol Rem 340 ve Sol Rem 320 sıvı solvent boya sökücü ürünlerimizi daldırma yapılabilecek boyuttaki metal parçaların yüzeyindeki boya tabakasını çıkarmak için idealdir. Ürünlerimizi kullanırken mutlaka talimatları dikkatlice okuyun. Gerektiğinde profesyonel yardım alın.

Sol Rem 340 ve Sol Rem 320 solvent bazlı sıvı boya sökücülerini kullanırken dikkat edilmesi gereken maddeler şu şekildedir:

  1. Sadece daldırma yöntemi ile kullanıma uygundur.
  2. Uygun bir daldırma tankı hazırlanmalıdır.
  3. Tankın ağzının kapalı olması gerekmektedir.
  4. Koruyucu eldiven, gözlük gibi ekipmanlar kullanılmalıdır.
  5. Sol Rem 340 veya Sol Rem 320 solvent boya sökücü kimyasal ürünü belirli bir süre boyunca yüzeydeki boya mikronuna göre boyası sökülecek parçalar tankın içerisinde bırakılmalıdır.
  6. Boyası sökülen parçalar uygun şekilde tanktan çıkarılmalıdır.
  7. Tüm boyayı çıkardıktan sonra parçalar iyice temizlenmelidir.
  8. Sol Rem 340 veya Sol Rem 320 sıvı boya sökücülerinin uygun olmayan yüzeylerde kullanılmaması gerekmektedir.
  9. Kullanmadan önce talimatları dikkatlice okuyunuz ve gerektiğinde profesyonel yardım alınız.

Soltek Kimya Üretim A. Ş. olarak tüm yüzeylere uygun boya sökücü kimyasal üretimi yapmaktayız. Sizleri doğru ürününe yönlendirmek için bizi arayabilir veya e-mail atabilirsiniz.