ElektroStatik Boya Sökücü

Elektrostatik boya sökücü kimyasal ürünümüz Sol Rem 340 elektrostatik toz ve yaş boyaların sökülmesinde kullanılan solvent bazlı boya sökücü kimyasaldır. Soltek Kimya Üretim A.Ş. üretiminde olan Sol Rem 340 özellikle elektrostatik toz boya sökücü olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte toz ve yaş boyalar üzerinde de son derece etkilidir. Elektrostatik ve yaş boya sökücü olarak yoğun kullanılan solvent bazlı bu ürünümüz boyayı metalden mikron boyutta eriterek söker. Bu sayede en ufak ve ince ayrıntılarda dar, hassas ve dar alanlara dahi en ufak bir boya tortusu bırakmaz. Metal koruyucu inhibitörler içerir. Bu sayede Alüminyum, bakır, çelik, demir vb gibi hassas metallere zarar vermez. Daha sonradan yapılacak boya, kaplama vb gibi yüzey işlemlerine engel olmaz. Boyayı sökme süresi çok kısadır. Sol Rem 340 elektrostatik toz ve yaş boya sökücü ürünümüz ekonomik birim fiyatının yanı sıra doygunluk noktasının yüksekliği ve süzüp süzüp tekrar tekrar kullanma imkanı nedeniyle kullanım anı birim maliyeti de çok düşüktür. Özellikle alüminyum, çelik vb gibi parçalar üzerinde bulunan elektrostatik toz boyayı sökmek için geliştirilmiştir. Hatalı boyanan parçaların boyasının sökülüp yeniden boyanabilmesi için geliştirilmiştir. Alkali karakterli boya sökücü olması nedeniyle asidik karakterli boya sökücülerin aksine cilt ile temasta hemen hasara neden olmaz. Bununla birlikte kokusu asidik boya sökücüler gibi ağır değildir. Kendine özgü hafif bir kokusu vardır. Askı aparatlarınızda bulunan boyayı , hatalı boyanan parçalar varsa bu parçaların üzerindeki boyayı sökmek için güvenle kullanılabilir. Yağlı, epoksi, elektrostatik her türlü boya üzerinde son derece etkilidir . Sol REM 340 boya sökücü ürünümüz 5, 10, 20, 35, 70, 235, 1000 kilogramlık ambalajlarda üretilmektedir. Birçok çeşitte boya sökücü ürünümüz bulunmaktadır. Size ve prosesinize en uygun ürünü saptayabilmek ve detaylı bilgi almak için bizi arayabilir mail gönderebilir, ücretsiz numunelerimizden talep edebilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol Rem 340

Kullanım Alanı: Elektrostatik boya sökücü

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgElektro Statik Boya Sökücü Sol Rem 340 ile Kusursuz Boya Sökme İşlemi

Soltek Kimya Üretim A.Ş.’nin üretmiş olduğu Sol Rem 340, elektrostatik toz ve yaş boyaların etkili, kolay şekilde sökülmesini sağlayan solvent bazlı boya sökücüdür. Elektrostatik boyaların, metal alüminyum, demir gibi yüzeylerden çıkarılması için kullanılan solvent bazlı kimyasaldır.

Elektrostatik boyalar elektrostatik boya tabancaları aracılığıyla yüzeye uygulandığında statik elektrik yükü ile boyayı yüzeye çekerek etkili yapışma sağlar. Zamanla boyanın çıkarılması veya hatalı boyanan parçaların boyası sökülerek tekrar boyanması gerekebilir. İşte tam burada Sol Rem 340 devreye girer! Elektrostatik toz ve yaş boyalar üzerinde son derece etkili olan Sol Rem 340 boyayı metalden mikron boyutta eriterek söker. Böylece en ince girintili yerlerde bile boya tortusu bırakmaz.

Sol Rem 340 endüstriyel boya sökücü ürünümüz özellikle alüminyum, çelik gibi hassas metallere zarar vermeden elektrostatik toz boyayı sökmek için üretilmiştir. Metal koruyucu inhibitörler içerir. Daha sonradan yapılacak boya, kaplama gibi yüzey işlemlerine engel olmaz. Kısa sürede boyayı sökerek yüzeyi boyamaya hazır hale getirir. Bu sayede işlem süresini minimize ederek üretkenliği arttırır.


Alkali karakterli boya sökücü olması nedeniyle asidik boya sökücülerin aksine cildinizle temas ettiğinde hemen hasara neden olmaz. Hoş olmayan ve ağır kokulara neden olmaz; kendine özgü hafif bir kokuya sahiptir.

Boya sökücü ürünümüz, elektrostatik toz boyaların yanı sıra epoksi, elektrostatik ve diğer birçok boya türü üzerinde son derece etkilidir. 5, 10, 20, 35, 70, 235 ve 1000 kilogramlık ambalajlarda kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Soltek Kimya Üretim A.Ş. olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutarız. Çeşitli boya sökücü ürünleri arasından size ve işlem sürecinize en uygun olan boya sökücü kimyasalı belirlemek için uzman kadromuzla size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Ürünlerimizin tamamı iade garantili olup, ücretsiz numunelerimizden talep edebilir veya detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.