Kireç Çözücü Asit (Kireç Sökücü Asit) – Soltek Kimya

Kireç sökücü asit ürünümüz Sol Kp AST özel olarak geliştirilmiş kireç sökücü asit formülasyonudur. Endüstriyel alanlarda sıklıkla kullanılan ürünümüz soğutma ve ısıtma sistemlerinde ve kazanlarındaki kireç oluşumunu engellemek veya var olan kireci temizlemek için kullanılır. Aynı zamanda suyun neden olduğu kireçlenme sorunlarını çözmekte son derece etkilidir. Kireç çözücü asit Sol Kp AST’nin özellikleri arasında uygulama yapılan sistemlerde deformasyona sebep olmadan kireçleri temizleyebilmesi yer almaktadır. İçerisinde bulunan özel koruyucu inhibitörler sistemi oluşturan borularda ve yüzeylerde deformasyona yol açmasına engel olur. Sistemdeki kirecin güvenle temizlenmesini sağlar. Soltek Kimya olarak en kaliteli kireç sökücü kimyasalları müşterilerimize sunuyoruz. Sol Kp AST endüstride kullanılan kireç sökücüler arasında en etkili ve kaliteli üründür. Sipariş verebilmeniz için farklı ağırlıklarda paketler halinde sunulmaktadır. Kireç sökücü asit Sol Kp AST hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle her zaman iletişime geçebiliriz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: SOL KP AST

Kullanım Alanı: Kireç sökücü asit

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgSol Kp AST Kireç Çözücü Asit Nedir?

Kireç Çözücü Asit Sol Kp AST kalsiyum ve magnezyum minerallerinin neden olduğu kireçlenmeleri çözmek için kullanılan çok güçlü asittir. Mineraller genellikle sert suyun içinde bulunur. Sol Kp AST yüksek oranda asit içerir. Oldukça güçlü bir reaksiyon yaratır. Kalsiyum ve magnezyum minerallerinin kimyasal bağlarını bozarak onları çözer ve böylece kireçlenme oluşumunu temizler.

Sol Kp AST Kireç sökücü Asit endüstriyel temizlik alanında yaygın olarak kullanılır. Gıda işletmelerinde, yüzme havuzlarında, su arıtma tesislerinde, banyo ve lavabo tesisatlarında, evlerde banyo ve mutfak gibi yerlerde kireçlenme sorunlarına karşı kullanılabilir.
Sol Kp AST Kireç Çözücü Asit ısıtma ve soğutma sistemlerinde de kullanılabilir. Özellikle su bazlı ısıtma sistemi olan radyatörlerde, kazanlarda, ısı eşanjörlerinde ve diğer tesisatlarda oluşan kireçlenmelerin temizlenmesinde ve önlenmesinde etkilidir.

Isıtma ve soğutma sistemleri sert suyun neden olduğu kireçlenmeden özellikle etkilenir. Kireçlenme ısı transferini engelleyerek enerji kaybına ve sistem arızalarına neden olur. Sol Kp AST Kireç Çözücü Asit kireci çözer. Sistemin daha verimli çalışmasını sağlar.

Isıtma ve soğutma sistemlerindeki boruların ve sistemi oluşturan diğer bileşenlerin malzemesine göre uygun kireç sökücü kimyasal seçilmelidir. Soltek Kimya Üretim A. Ş. olarak kurulduğumuz günden bugüne kireç çözücü asit kimyasalları üretmekteyiz. Kireç sorunlarınıza karşı sizi doğru bir şekilde yönlendireceğimizden emin olabilirsiniz. Kireç sökücü ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.