mermerden yapışkan nasıl çıkar

Mermerden Tutkal Nasıl Çıkar?

Mermerden tutkal nasıl çıkar sorusu tutkalın sorun olduğu yüzeylerde çözüm arayan kişileri yakından ilgilendiren konulardandır. Tutkal lekeleri en güçlü ve zorlu lekeler arasında yer alır. Tutkalın ve diğer tüm yapıştırıcıların yüzeye zarar vermeden temizlenmesi için mutlaka etkili temizlik yapılması gerekir. Böyle durumlarda mermeri tutkaldan temizleyebilmek için tutkal SOLEX TS 86 kimyasalımız güçlü etkileri ile öne çıkar.

Mermer yüzeylerdeki temizleme işlemleri konusunda Soltek Kimya Üretim A.Ş tarafından üretilen tutkal temizleyici kimyasalımızı kullanabilirsiniz. Kullanıcı gereksinimlerini dikkate alarak üretimini gerçekleştirdiğimiz SOLEX TS 86 yüzeyleri deformasyona uğratmadan temizleme işlemi yapabilme imkanı sunar. Mermerin çizilmeden, rengini matlaştırmadan ve sarartmadan temizlenmesini sağlar. Kısa sürede tutkal lekelerine etki eden kimyasal güvenli kullanıma sahiptir.

Mermer Üzerindeki Yapıştırıcı Nasıl Çıkar?


Mermer üzerindeki yapıştırıcı nasıl çıkar sorusuna yanıt verebilmek için ilk dikkati çeken konu kimyasal seçimidir. Mermer dayanıklılığı, güzel görünümü ve çeşitli renkleri nedeniyle popüler yapı malzemeleri arasında yer alır. Fakat mermeri yapıştırmak amacıyla kullanılan yapıştırıcının birikmesi veya sızması durumunda, mermerin estetik görünüşü olumsuz etkilenir. Soltek Kimya firmamız tarafından üretilen SOLEX TS 86 ile mermer lekelerini kolayca temizlemek mümkündür. Kimyasal yapıştırıcı çözücü, temizleme işlemini kolaylaştıran ve hızlandıran en etkili yöntemdir. Temizleme işlemi için gerekli olan malzemeler:

 • Yapıştırıcı çözücü kimyasal (SOLEX TS 86)
 • Kazıyıcı veya spatula
 • Temiz bir bez
 • Su
 • Kauçuk eldiven
 • Koruyucu gözlük

Mermer Üzerindeki Yapıştırıcıyı Çıkarmak İçin Adımlar:

 1. Temizleme işlemi öncesinde kauçuk eldiven ve koruyucu gözlük takın.
 2. Kazıyıcı veya spatula kullanarak, mermer yüzeye zarar vermeden mümkün olduğunca fazla kurumuş yapıştırıcıyı mermer yüzeyinden kazıma işlemini gerçekleştirin. SOLEX TS 86 mermer üzerindeki tutkalın kısa sürede temizlenmesini sağlar.
 3. Yapıştırıcı çözücü kimyasalımızı yumuşak bez üzerine bir miktar dökün. Zemine püskürtme yaparak da kimyasalı uygulayabilirsiniz.
 4. Kimyasalı mermer üzerindeki yapıştırıcının bulunduğu bölgeye uygulayın. Tutkal sökücü kimyasalımızın mermerin yüzeyinde 5-10 dakika bekletin.
 5. Mermerdeki yapışkan yumuşamaya başladığında, kazıyıcı veya spatula kullanarak yapıştırıcıyı yavaşça çıkarmaya başlayın.
 6. Tüm yapıştırıcıyı çıkardıktan sonra, mermer yüzeyini temiz bir bez ile silin.
 7. En son adımda mermer yüzeyini temiz su ile durulayın ve kurumaya bırakın.

Not: Kimyasal yapıştırıcı çözücüleri, mermerin yapısını bozabileceği için dikkatli olmanız önemlidir. Soltek Kimya firmamızın üretmiş olduğu SOLEX TS 86 kimyasalı özel formüller ile geliştirilmiştir. Tutkala en iyi şekilde nüfuz ederek yüzeylerden kısa sürede temizlenmesine yardımcı olur.

Mermerden Yapışkan Nasıl Çıkar?


Mermerden yapışkan nasıl çıkar sorusunun yanıtı farklı yöntemlerle verilebilir. Ancak en etkili yol kimyasal kullanarak temizleme işlemi yapmaktır. Böyle durumlarda ürünümüz olan SOLEX TS 86 kullanıcı gereksinimlerine tam olarak yanıt verir. Ürünümüzün genel özelliklerinden bahsetmek gerekir ise suda çözünmeyen tüm tutkalların çözünmesine yardımcı olmaktadır.

Yüksek sökücü özellikleri ile öne çıkar. Mermeri zedelemeden ve çizmeden temizlenmesini gerçekleştirir. Bunlara ek olarak içerisinde bulunan ekstra inhibitörler sayesinde de yapışkanın olası zararlarından yüzeyleri tamamen korur.

Mermerden Bali Nasıl Çıkar?


Mermerden bali nasıl çıkar sorusuna yine güçlü sökücü olan SOLEX TS 86 ürünümüz önerilmektedir. Çünkü mermer yüzeyler çizilmeye ve matlaşmaya uygun yüzeylerdir. Bu yüzeyleri hızlı şekilde tutkaldan, yapıştırıcıdan ve baliden temizlemek için mutlaka uygun solüsyon kullanmak gerekir. Soltek Kimya Üretim tesislerinde üretilen SOLEX TS 86 balı başta olmak üzere tüm yapıştırıcıların hızlı şekilde temizlenmesini sağlar. Kolay kullanıma sahip olan yapışkan temizleyici kimyasalımız hakkında bilgi almak ya da sipariş vermek isterseniz Soltek Kimya firmamızın müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.