Cip Sistem Temizleyici

Cip sistem temizleyici ürünümüz, 3’lü CIP sistemlerine özgü üretilmiş özel performans ürünüdür. CIP sistemi temizliğinde ön durulama, alkali yıkama, durulama, asidik yıkama, durulama ve genel hijyen sağlama aşamalarından oluşmaktadır. SOL CIP bu aşamalarda son yıkama da kullanılmakta olan üründür. CIP sistem temizliğinde son aşama en önemli aşamadır. Son aşama eksik yapılırsa önceki yapılmış olan bütün temizliğin ömrü kısalarak son aşama stript testinden sistemin geçmemesine neden olabilir. SOL CIP gıdaya uygun olarak üretilmiş olan ve içerisinde çok özel ajanlar bulunduran bir üründür. CIP sisteminde bütün aşamalar tamamlandıktan sonra son hijyen ürünü olarak kullanılan SOL CIP sistemde küf, mantar, zararlı bakteri gibi oluşumlara %100 çözüm üreterek, sistem içerisinin tekrar üretime hazır hale gelmesini sağlar. SOL CIP ürünümüz müşteri tercihleri doğrultusunda köpüklü ve köpüksüz olarak üretilebilmektedir. Bu bağlamda kullanılmakta olan köpük kesici ajanlar kendi üretimimiz olup ürünlere ve gıdaya uygun olarak üretilmektedir. Ürün kolay durulanır, kalıntı bırakmaz ve ısı veya soğutma eşanjörlerine zarar vermez. SOL CIP dozajlama ile kullanıma uygun bir üründür. Alanında uzman Kimya Mühendislerimiz ve Kimyagerlerimizi arayarak yada mail atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: SOL CIP

Kullanım Alanı: Cip sistem temizleyici

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgCip Sistem Temizleyici Ürünümüzün Temel Özellikleri

Görünüm: Akışkan Sıvı
Renk: Transparent-Berrak
Koku: Karakteristik (Kokulu)
Ph:7
Yoğunluk: 1,0±0,1 G/Cm3
Su İçerisinde Çözünürlüğü: Sıcak Ve Soğuk Suda Çözünür.
Aktif Madde Miktarı: % 5-15

3’lü CIP sisteminin kullanıldığı işletmelerde SOL CIP cip sistem temizlik işleminde kullanılan son aşama ürünü olup doğru uygulanması ve sistemin her yerine ulaşması çok önemlidir. Sistemde mevcut olan kirli yapıya ve temizlik işleminde uygulanan basamaklara göre 1/3-1/100 arasında kullanma uygun bir üründür. 

Kullanım talimatını mutlaka okuyunuz. Cip sistem temizlik ürününü göz ve deriyle temas halinde hemen bol su ile yıkayınız. Çocuklardan uzak tutunuz. Oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Göze sıçrama ihtimali olasına karşın gözlük kullanılmalıdır. 

20kg-30 kg kilitli kapaklı plastik bidon, 200 kg plastik varil veya 1000 kg IBC ambalajlarda mevcuttur. Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. Cip sistem temizleyici ideal depolama sıcaklığı 5 °C – 25°C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.