Cip Sistemi Asidik Temizlik Ürünü

Cip temizlik ürünü Sol Lıt konsantre su bazlı asidik cip temizlik sıvısıdır. 3’lü CIP sistemlerine özgü üretilmiş özel performans ürünüdür. CIP sistemi temizliğinde ön durulama, alkali yıkama, durulama, asidik yıkama, durulama ve genel hijyen sağlama aşamalarından oluşmaktadır. SOL LIT bu aşamalarda asidik yıkama da kullanılmakta olan üründür. Bu sistemlerde yüksek alkali temizlik ürünlerinin kullanıldığı ve sert su şartlarının bulunduğu işletmelerde kireç ve tuz birikintilerinin oluşumunu engellemek, ağır metal iyonlarının bırakmış olduğu kalıntıları yok etmek ve alkaliteyi nötralize edebilmek için SOL LIT ürünü kullanılmalıdır. Alkalite nedeniyle yüzeyler parlaklığını kaybeder. SOL LIT günlük ve periyodik uygulamalarda kireç ve protein karışımı oluşmuş birikimleri çözerek, yüzeylerin parlak kalmasını sağlar. Metali besleyerek ömrünün uzamasına neden olur. Ürün içerisinde mevcut olan organik ve inorganik asitler, inhibitör ve stabilizatörler ile gıdaya uygun olan enzimler kirlerin hapsedilerek yüzeyden tamamen arındırılmasını sağlamaktadır. SOL LIT ürünümüz müşteri tercihleri doğrultusunda köpüklü ve köpüksüz olarak spesifik olarak üretebiliriz. Bu bağlamda kullanılmakta olan köpük kesici ajanlar kendi üretimimiz olup ürünlere ve gıdaya uygun olarak üretilmektedir. Ürün kolay durulanır, kalıntı bırakmaz ve ısı veya soğutma eşanjörlerine zarar vermez. SOL LIT dozajlama ile kullanıma uygun bir üründür. Ürünümüz hakkında detaylı bilgi için bizleri arayabilir, mail atabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: SOL CIP

Kullanım Alanı: Cip temizlik ürünü 

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgAsidik Cip Temizlik Ürünü Teknik Özellikleri Nelerdir?
  • Görünüm: Akışkan Sıvı
  • Renk: Transparent-Berrak
  • Koku: Karakteristik (Kokulu)
  • Ph:0-2
  • Yoğunluk: 1,02±0,1 G/Cm3
  • Viskozite: 8-11 Cb
  • Su İçerisinde Çözünürlüğü: Sıcak Ve Soğuk Suda Çözünür.
  • Aktif Madde Miktarı: % 25-35

Yüksek alkali temizlik ürünlerinin kullanıldığı ve sert su şartlarının bulunduğu işletmelerde kireç ve tuz birikintilerinin oluşumunu engellemek için SOL LIT asidik cip sistem temizlik ürünü düşük basınçlı makine ile uygulanacak ise %3-5 konsantrasyonda uygulama yapılmalıdır. Manuel olarak %5 konsantrasyonda fırça veya sünger ile uygulama yapılmalıdır. 15-20 dakika kalıntı ve kirlerin ürün içerisine hapsedilmesi beklenildikten sonra 80oC sıcaklıkta su ile durulama yapılmalıdır.

Asidik cip sistemi temizlik ürünü süt toplama tankerlerinde sonra kalıntı ve kir oranına göre %0,5-2 konsantrasyonda 50-80oC de uygulama yapılır. Uygulama sonrasında ortam temiz bol su ile durulanır. Tanklar da ve borularda kısa kalıntı ve kir oranına göre %0,5-2 konsantrasyonda 50-80oC de her tank için 5-15 dakika süre ile sirküle edilerek sistem temizlenir. Asidik temizlik sonrası uygulama sonrasında ortam temiz bol su ile durulanır. Kalıplarda kısa kalıntı ve kir oranına göre %1-2 konsantrasyonda 40-60oC de uygulama yapılır. Kalıplar daldırma banyolarında 10-20 dakika bekletilerek, bol su ile durulama yapılır.
NOT: Normal Kullanım Aralığı 1/2-1/50 Oranında Değişmektedir.

Kullanım talimatını mutlaka okuyunuz. Asidik cip sistemleri temizlik ürününü el, yüz, vücut ve gıda maddeleri temizliğinde kullanmayınız. Göz ve deriyle temas halinde hemen bol su ile yıkayınız. Çocuklardan uzak tutunuz. Oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Uygulama esnasında eldiven kullanılmalı ve göze sıçrama ihtimali olasına karşın gözlük kullanılmalıdır. Asidik temizlik sıvısı cilt ile temas halinde bol su ile yıkayınız. Ürünü teneffüs etmekten, göz ve deri ile temas ettirmekten kaçınınız.

25-35-70 kg kilitli kapaklı plastik bidon, 240 kg plastik varil veya 1.150 kg IBC ambalajlarda mevcuttur. Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. Asidik cip temizlik ürününün ideal depolama sıcaklığı 5 °C – 25°C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.