Cip Sistemi Alkali Temizlik Ürünü

Cip sistemi alkali temizlik ürünü 3’lü CIP sistemlerine özgü üretilmiş özel performans ürünüdür. CIP sistemi temizliğinde ön durulama, alkali yıkama, durulama, asidik yıkama, durulama ve genel hijyen sağlama aşamalarından oluşmaktadır. SOL RC bu aşamalarda alkali yıkama da kullanılmakta olan üründür. SOL RC ile süt fabrikalarında, meşrubat fabrikalarında, hazır gıda sektöründe, gazlı içecek fabrikalarında, unlu mamul fabrikalarında, toz dolum ve üretim fabrikalarında, bisküvi, çikolata, şeker fabrikalarında, salça, peynir, margarin gibi üretim fabrikalarında, şişe dolum ve yıkama fabrikalarında ve ilaç fabrikaları gibi birçok alanda alkali cip sistem temizlik ürünü olarak kullanılır. Protein, yağ, karbonhidrat gibi kalıntıların tamamen çözünerek sistem üzerinden arındırılmasında kullanılan yüksek performans enzim takviyeli özel bir üründür. Temizlik sonrasında stript kontrolleri yapıldığında kalıntı bırakmaz. Sistem içerisinde mevcut olan alkalitenin alınabilmesi için alkali temizlik sonrasında bir durulama ve sonrasında asidik nötrleme işlemi yapılmalı ve durulama sonrasında genel hijyen ürünü uygulanmalıdır. Ürün içerisinde mevcut olan alkali özel ajan hammaddeler, inhibitör ve stabilizatörler ile gıdaya uygun olan enzimler ile protein, yağ ve kirlerin hapsedilerek yüzeyden tamamen arındırılmasını sağlamaktadır. SOL RC ürünümüz müşteri tercihleri doğrultusunda köpüklü ve köpüksüz olarak üretilebilmektedir. Bu bağlamda kullanılmakta olan köpük kesici ajanlar kendi üretimimiz olup ürünlere ve gıdaya uygun olarak üretilmektedir. Ürün kolay durulanır, kalıntı bırakmaz ve ısı veya soğutma eşanjörlerine zarar vermez. SOL RC dozajlama ile kullanıma uygun bir üründür.

 

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: SOL CIP

Kullanım Alanı: Cip sistemi alkali 

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgAlkali Cip Sistemi Temizlik Ürünü Teknik Özellikleri Nelerdir?
  • Görünüm: AKIŞKAN SIVI
  • Renk: TRANSPARENT-BERRAK
  • Koku: KARAKTERİSTİK (KOKULU)
  • pH:13-14
  • Yoğunluk: 1,02±0,1 g/cm3
  • Viskozite: 7-10 cb
  • Su İçerisinde Çözünürlüğü: Sıcak ve soğuk suda çözünür.
  • Aktif Madde Miktarı: % 25-35

3’lü CIP sisteminin kullanıldığı işletmelerde protein, karbonhidrat, yağ ve kirlerin temizlenmesinde düşük basınçlı makine ile uygulanacak ise %3-5 konsantrasyonda uygulama yapılmalıdır. Alkali cip temzilik maddesi manuel olarak %5 konsantrasyonda fırça veya sünger ile uygulama yapılmalıdır. 15-20 dakika kalıntı ve kirlerin ürün içerisine hapsedilmesi beklenildikten sonra 80oC sıcaklıkta su ile durulama yapılmalıdır.

Alkali cip sistem temizlik ürünü, süt toplama tankerlerinde protein, karbonhidrat, yağ ve kirlerin oranına göre %0,5-2 konsantrasyonda 50-80oC de uygulama yapılır. Uygulama sonrasında ortam temiz bol su ile durulanır. Tanklar da ve borularda kısa kalıntı ve kir oranına göre %0,5-2 konsantrasyonda 50-80oC de her tank için 5-15 dakika süre ile sirküle edilerek sistem temizlenir. Uygulama sonrasında ortam temiz bol su ile durulanır. Kalıplarda protein, karbonhidrat, yağ ve kirlerin oranına göre %1-2 konsantrasyonda 40-60oC de uygulama yapılır. Kalıplar daldırma banyolarında 10-20 dakika bekletilerek, bol su ile durulama yapılır.
NOT: NORMAL KULLANIM ARALIĞI 1/2-1/50 ORANINDA DEĞİŞMEKTEDİR.

Cip sistem alkali temizlik ürününün kullanım talimatını mutlaka okuyunuz. El, yüz, vücut ve gıda maddeleri temizliğinde kullanmayınız. Göz ve deriyle temas halinde hemen bol su ile yıkayınız. Çocuklardan uzak tutunuz. Oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Uygulama esnasında eldiven kullanılmalı ve göze sıçrama ihtimali olasına karşın gözlük kullanılmalıdır. Cilt ile temas halinde bol su ile yıkayınız. Ürünü teneffüs etmekten, göz ve deri ile temas ettirmekten kaçınınız.

Alkali temizlik ürünü 25-35-70 kg kilitli kapaklı plastik bidon, 240 kg plastik varil veya 1.150 kg IBC ambalajlarda mevcuttur. Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 25°C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.