Kostik Soda Satışı Kostik Soda Fiyatı 

Kostik Soda (Sodyum Hidroksit %48- %32 Sodyum Hidroksit, Likit Ve Payet) Kostik soda sanayi ve üretim sektörlerinde sıklıkla kullanılan kimyasal hammaddedir. Önemli işlevleri ile öne çıkan hammaddemizin geniş kullanım alanları bulunur. Gıda ve deterjan sanayi arıtmalarında özellikle tercih edilir. Sanayi alanları dışında evlerde de çeşitli amaçlar için kullanılır. Suda çözünebilen hammaddemiz, çözündüğünde alkali çözelti oluşturmaktadır. Kostik Soda Ne İşe Yarar? Kostik Soda farklı kullanım alanları ile öne çıkar. Kağıt endüstrisinden tekstil alanına kadar yaygın kullanımı bulunur. Kağıt endüstrisinde kağıt hamurunun ayrıştırılması için kullanılır. Tekstil alanında ise pamuklu kumaşların ayıklanması ve boyanması için kullanılmaktadır. Kimya alanında kimyasal maddelerin üretiminde öne çıkar. Temizlik endüstrisinde ise temizlik malzemelerinin üretiminde etkili hammaddedir. Soltek Kimya olarak istenilen ambalajlarda kimyasal hammadde ve kostik soda satışı yapmaktayız.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Kostik Soda

Kullanım Alanı: Kostik Soda

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgKostik Soda Nedir?

Kostik soda, diğer adıyla sodyum hidroksit veya NaOH, kimyasal formülü NaOH olan kimyasal hammaddedir. Sodyum hidroksit, güçlü bazdır. Çoğunlukla endüstriyel amaçlar için kullanılır. Kostik soda, birçok endüstriyel işlemde yaygın olarak kullanılan çok yönlü alkali kimyasaldır. Özellikle sabun üretimi, kağıt yapımı, tekstil endüstrisi, metal işleme, temizlik ürünlerinin yapımı, su arıtma, gıda işleme ve petrokimya sektörlerinde kullanılır. Kostik soda, bazı ev temizlik ürünlerinde ve boru tıkanıklıklarını açmak için kullanılan drenaj temizleyicilerin içeriğinde de bulunur. Kostik soda güçlü bir baz olduğundan ve cildinizi ve gözlerinizi tahriş edebileceğinden kullanırken dikkatli olunması önemlidir.

Lütfen unutmayın ki, kimyasal maddelerle çalışırken güvenlik önlemlerini daima takip ederek, kullanım talimatlarını dikkatlice okumalısınız.

Kostik soda özellikleri fiziksel ve kimyasal olarak birbirinden ayrılır. Hem endüstriyel hem de evsel kullanımlarda yaygın olarak kullanılan çok amaçlı kimyasal hammaddemizdir. Genel özellikleri hakkında ise şunlardan bahsedilebilir:

  • Kostik soda beyaz katı görünüme sahiptir. 
  • Keskin kokuya sahip olmaması kullanımını kolay hale getirir. 
  • Ortalama olarak 2.13 g/cm3 yoğunluğa sahiptir. 
  • Erme noktası ise yaklaşık olarak 318 oC’dir.
  • Suda oldukça hızlı çözünür.
  • Çözeltisi alkali yapıya sahiptir. 
  • Yoğun şekilde ısınabilen kostik soda ısı reaksiyonunun kontrol edilmesi gereken kimyasallardandır. 
  • Birçok organik maddeyi kolayca parçalar. 

Bunların yanında çok amaçlıdır. Ancak kullanım sırasında koruyucu ekipmanlara önem vermek gerekir. 

gelir. Yağ, kir ve pas gibi zorlu lekelerin temizlenmesinde etkili güce sahiptir. Su arıtma çok tercih edilen alanlardandır. Bu alanda suyun içerisindeki metallerin çökeltilmesinde yararlanılmaktadır. 
Kağıt ve selüloz üretiminde de yine kostik soda kullanılmaktadır. Kağıt hamuru üretimi sırasında selüloz ayrıştırmak için hammaddemizden yararlanılmaktadır. Tekstil endüstrisi ve petrol endüstrisi de başta gelen sektörlerdir. Özellikle petrolün rafine edilmesinde önemli etkileri bulunur. Sabun ve temizlik ürünlerinde de aktif bileşen olarak kullanılır. 

Kostik soda satın alma aşamasında firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Yeni nesil üretim tesislerimizde özel formülasyonlar kullanarak sunduğumuz kostik soda bulunduğunuz sektöre uygun miktarda satın alabilirsiniz. 

Kostik Soda Fiyatları

Kostik soda fiyatları konusunda Soltek Kimya Üretim A.Ş. firmamız en uygun fiyat teklifleri sunar. Piyasa koşullarına uygun olarak en iyi kalitede hammadde temin etmek isterseniz uzman kimyagerlerimiz ile görüşebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan numunelerimizi de deneyebilirsiniz.