Trisodyum Fosfat Satışı ve Trisodyum Fosfat Fiyatı

Trisodyum fosfat (Na3PO4) suda çözünen beyaz tuzdur. Fosfat iyonu (PO4)3- ve sodyum iyonu (Na+) içerir. Gıda katkı maddesi, temizlik maddesi, su yumuşatıcısı ve diğer endüstriyel uygulamalarda kullanılır. Özellikle temizlik alanında trisodyum fosfat sert suyun neden olduğu mineral birikintilerini temizlemek için, çamaşır deterjanları gibi temizlik ürünlerinde, bazı gıda ürünlerinde örneğin peynirlerde ve et ürünlerinde pH ayarlayıcısı ve emülgatör olarak kullanılmaktadır. Trisodyum Fosfat çok amaçlı temizleme ajanıdır. Aynı zamanda yağ giderici ajan olarak kullanılır. Kireç önlemede ve su yumuşatmada kullanımı tercih edilmektedir. Gıda sektöründe de pH sağlama açısından tercih edilir. Sitrik asit ile birlikte kullanıldığında ekşilik düzenleyici özellikleri bulunur. Eser metal iyonlarını da kompleksleştirme işlevlerini yerine getirir. Peynirlerin dilimlerine esneklik verir. Bunların yanında çırpılmış bir kremayı stabilize etmeye yardımcı olur. Ette ise renk konusunda stabilizasyon sağlar. Etlerin yüzeylerinde fosfat sakalları oluşmasına da engel olan bir maddedir. Soltek Kimya Üretim A. Ş. olarak İstenilen ambalajlarda toptan ve parkende olarak trisodyum fosfat ve kimyasal hammadde satışı yapmaktayız.

 

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: TRİSODYUM FOSFAT

Kullanım Alanı: Trisodyum fosfat

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgTrisodyum Fosfat Özellikleri Nelerdir?

Trisodyum fosfat kimyasal hammaddedir. Bazı temel özellikleri şunlardır,

 • Fiziksel görünüm: Trisodyum fosfat beyaz kristalize tozdur. Suda kolayca çözünür.
 • Kimyasal formül: Na3PO4 formülü üç sodyum iyonunu (Na+) ve bir fosfat iyonunu (PO43-) içerir.
 • pH: Trisodyum fosfat çözüldüğünde alkalik çözelti oluşturur. Bu nedenle pH’ı ortalama olarak yaklaşık 12’dir.
 • Yumuşatıcı özellikleri: Trisodyum fosfat sert suyun neden olduğu mineral birikintilerini çözerek suyun yumuşatılmasını sağladığından dolayı çamaşır deterjanları ve temizlik maddelerinde yumuşatıcı olarak kullanılır.
 • Gıda katkı maddesi olarak kullanımı: Trisodyum fosfat gıdalarda kullanılan birçok farklı işlemde katkı maddesi olarak yer alır. Özellikle peynirlerin ve et ürünlerinin üretiminde pH ayarlayıcısı ve emülgatör olarak kullanılır.
 • Temizleyici özellikleri: Trisodyum fosfat temizlik ürünlerindeki yağları ve diğer kirleticileri çözerek etkili şekilde temizlenmesini sağlar. Sert suyun neden olduğu mineral birikintilerini temizlemek için kullanılır.

Trisodyum fosfat farklı endüstrilerde kullanılan kimyasal hammaddedir. Ana kullanım alanları şunlardır:

 • Temizlik: Trisodyum fosfat temizlik ürünlerinde kullanılan etkili çözücüdür. Özellikle sert suyun neden olduğu mineral birikintilerini temizlemek için kullanılır.
 • Su yumuşatma: Trisodyum fosfat su yumuşatıcısı olarak kullanılır. Sert suyun neden olduğu mineral birikintilerini çözer. Çamaşır deterjanları ve diğer temizlik ürünlerinde yaygın olarak kullanılır.
 • Gıda üretimi: Trisodyum fosfat gıda üretiminde pH ayarlayıcısı, emülgatör ve koruyucu olarak kullanılır. Peynirlerin, sosislerin ve diğer et ürünlerinin üretiminde sıklıkla kullanılır.
 • Boya ve kaplama: Trisodyum fosfat, metal yüzeylerin boyanmasında ve kaplanmasında kullanılır.
 • Diğer endüstriler: Trisodyum fosfat, cam üretimi, tekstil üretimi ve kağıt endüstrisi gibi diğer endüstrilerde de kullanıma uygundur.

 

Trisodyum Fosfat diğer özellikleri şunlardır:

 • Cas No: 7601- 54- 9
 • Diğer Adları: Fosforik Asit Trisodyum Tuzu
 • Görünüm: Beyaz granül ya da kristal toz yapı

 

Trisodyum Fosfat Satışı ve Fiyatı

Trisodyum Fosfat ürününü temin etmek isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz. Kısa süre içerisinde vereceğimiz bu hizmetler sayesinde beklentilerinizin tam olarak karşılanmasını sağlamaktayız. Her türlü ürün konusunda müşteri memnuniyetinin karşılanmasına özen gösteren firmayız. Beklentilere yanıt veren ve en iyi standartlarda ürün satımı konusunda sizlere hizmet veren firmamız ulaşılabilir fiyatlar sunmaktadır. Bizlerle iletişime geçerek en kaliteli en uygun fiyatlı hizmetleri firmamızdan alabilirsiniz.