Kurşun Asetat Satışı ve Kurşun Asetat Fiyatı

Kurşun asetat önemli kimyasal bileşikler arasında yer alır. Kimyasalın tam ismi ise “Kurşun (II) Asetat”tır. Aynı zamanda Kurşun (II) etanoat olarak da bilinmektedir. Farklı alanlarda kullanılan kimyasal bileşik beyaz ya da renksiz kristallerden meydana gelen tuzdur. Su ve alkol gibi çözücüler içerisinde çözünebilme kapasitesi bulunur. Kurşun Asetat Ne İşe Yarar? Kurşun asetat endüstriyel ve laboratuvar uygulamalarda sıklıkla kullanılan hammaddedir. Toksik madde olarak kabul edilen kimyasal uygulama sırasında mutlaka güvenlik önlemi almayı gerekli kılar. Kurşun asetat sağlık ve güvenlik yönergelerine uyularak kullanımında riskler ortadan kalkar. Saç boyalarının üretiminde kullanılır. Boyalar içerisinde bulunan boyar maddelerin üretiminde tercih edilir.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Kurşun asetat

Kullanım Alanı: Kurşun asetat

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgKurşun Asetat Özellikleri Nelerdir?
 • Kurşun asetat genel özellikleri birçok yönden incelenebilir. Kimyasalımızın öne çıkan özellikleri şunlardır:

  • Oda sıcaklığında katı formda bulunur. 
  • Renksiz ya da beyaz kristaller halindedir. 
  • Kimyasal formülü Pb(C2H3O2)2’dir. 
  • Su ve alkol gibi polar çözücüler içerisinde çözünebilirler. Ancak suda içerisindeki çözünürlüğü sınırlıdır. 
  • Toksik maddedir. Kurşun bileşiği olduğu için insan sağlığı için potansiyel riskleri bulunur. 
  • Organik sentezlerde katalizör ya da reaktif olarak kullanılır. 

  Kullanımı sırasında uzmanların önerilerine önem verilmesi büyük önem taşır. 

Kurşun asetat satın almak için çevrimiçi siteleri tercih edebilirsiniz. Soltek Kimya firmamız kimyasalın üretiminde sektörde öncü firmadır. En iyi kaliteyi ve markayı sizlerle buluşturmaktayız. Firmamızın iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz. 

 • Görünüm: Katı higroskopik beyaz renkte bir tozdur. 
 • Diğer isimi: Soda Ash
 • Cas No: 497-19-8
 • Koku: Kokusuz

Çevre dostu hammaddeler arasında yer alan ağır soda insan ve çevre sağlığını hiçbir şekilde riske atmaz. Karbonik asidin sodyum tuzu olarak da bilinir. Ağır soda ürünümüzü istenilen kg değerinde satın alabilme imkanı bulunur. Firmamız hızlı kargo seçenekleri ile gereksinimleriniz doğrultusunda 1.5 kg, 4 kg, 6 kg, 12 kg, 25 ve 35 kg gibi farklı ölçülerde alabilme imkanı sunar. Beklentilerinize tam olarak yanıt verilir. 

Kurşun asetat chem pure, kullanım alanları en geniş olan kimyasaldır. En çok kullanıldığı alanlar arasında boya ve boyar maddeler başta gelir. Eski tip saç boyalarında pigment olarak kullanılmıştır. Ancak bazı ülkeler bu alandaki kullanıma birtakım sınırlamalar getirmiştir. 
Analitik kimya alanı da kullanıldığı alanlar arasında yer alır. Laboratuvar alanlarında analitik kimya çalışmalarının temel hammaddeleri arasında bulunur. Bunların yanında metal iyonlarının tespit edilmesinde ve ayrımının yapılmasında kullanılır. 
Organik sentez işlemlerinde de yararlanılan kimyasaldır. Bu alanda katalizör ya da reaktif olarak kullanılabilen hammaddeler arasında yer alır. Özellikle birtakım organik bileşiklerin sentezinde ya da dönüşümünde kullanımı yüksektir. 

Kurşun Asetat Chem Pure Fiyatları

Kurşun asetat chem pure fiyatları kapsamında firmamıza ulaşabilirsiniz. Fiyatlarımız sektör ortalamalarına göre çok uygun olmakla birlikte kimyasal kalitemiz son derece yüksektir. Soltek Kimya firmamızı arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.