Metil Alkol Satışı Metil Alkol Fiyatı

Metil alkol, CH3OH formülüne sahip organik bileşiktir. Bir diğer adı ise metanoldür. Uçucu bir sıvı olan metil alkol renksiz özelliklere sahiptir. Aynı zamanda oldukça karakteristik yapısı bulunur. Karbon, hidrojen, ve oksijen atomlarından meydana gelir. Birçok endüstriyel uygulamada kullanılan çözücülerdendir. Metil alkol endüstriyel alanlarda çok fazla kullanılan bir kimyasal türüdür. Bu kimyasalın çok fazla tercih edilmesinde çözücü özellikleri öne çıkar. Başta deterjan sektörünün en önemli kimyasalları arasında yer almaktadır. Yardımcı hammadde olarak da yararlanılan kimyasallar arasında yer alır. Donma noktasının düşük olmasından dolayı bu kimyasal çok fazla tercih edilir. Bunun yanında soğuk havalarda özellikle buzlanma önleyici olarak tercih edilir. Buz giderici özellikleriyle de öne çıkan bir kimyasal türü olduğu söylenebilir. Uçucu bir sıvıdır. Bu nedenle metil alkol belirli sektörlerde dikkatli bir şekilde kullanılmaktadır. Metil alkol genel özellikleri ise şu şekildedir: Metil alkol kimyasalını sipariş verdiğinizde mutlaka ne kadar ihtiyacınız olduğunu belirtmelisiniz. En düşük miktardan en yüksek miktara kadar gönderim yapılabilmektedir. Kimyasal hammadde alışı konusunda oldukça yüksek standartlarda hizmet verilir. Metil alkol nerede bulunur? Metil alkol nerede kullanılır? Metil alkol nereden alınır? Metil alkol nedir nerede satılır? Metil alkol ne işe yarar? Metil alkol nerede satılıyor? Metil alkol fiyatı nedir?

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: METİL ALKOL

Kullanım Alanı: Metil alkol

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgMetil Alkol Özellikleri Nelerdir?

Metil alkol hem kimyasal hem de fiziksel özellikleri ile incelenir. Hammaddemizin genel özellikleri hakkında şunlar öne çıkar:

 • Metil alkol, oda sıcaklığında renksiz sıvı formundadır.
 • Karakteristik kokuya sahip hammaddedir. Alkol ya da çözücü gibi tanımlanan kokusu ile tarif edilmektedir. 
 • Düşük kaynama noktasına sahiptir. Bu bakımdan buharlaşması da hızlıdır. Oda sıcaklığında dahi uçuculuğu oldukça yüksektir. 
 • Suya benzer yoğunluğu vardır. Yoğunluğu da yaklaşık olarak 0.79 g/cm3’tür. 
 • Metil alkolü birçok organik çözücü ve su ile karıştırabilirsiniz. 
 • Yanıcı maddedir. Kimyasalın alevlenme noktası oldukça düşüktür ve hızlı yanabilme kapasitesi bulunur. 
 • Kimyasalı kullanırken yangın riskine karşı gereken önlemler alınarak kullanılması önem taşır. 

Metil alkol nerede satılıyor? Kimyasal ürün tedarik şirketimiz Soltek Kimya’dan ttemin edilebilirsiniz.Şirketimiz genellikle sanayiye, araştırma laboratuvarlarına ve tıbbi uygulamalara yönelik kimyasal ürünler sağlar. Metil alkol, doğal olarak meydana gelmez, sentetik olarak üretilir. Yüksek saflıkta metil alkol, laboratuvarlarda, sanayide ve tıbbi uygulamalarda kullanılmak üzere kimya tedarikçileri ve kimyasal şirketler tarafından üretilir. Metil alkol online satış noktalarından temin edilebilir. Soltek Kimya Üretim A.Ş. firmamız metil alkol ihtiyaçlarınızda sizlere en iyi standartlarda hizmetler sunar. Beklentilerinize yanıt verecek miktarda metil alkol satın almak isterseniz online sistemlerimizden ya da firma iletişim numaralarımızdan sipariş verebilirsiniz. 

Metil alkol kullanım alanları oldukça geniştir. Kimyasal maddenin en önemli kullanım alanları arasında şunlar yer alır:

 • Kimya Endüstrisi: Çözücü olarak kimya endüstrisinde sıklıkla kullanılır. Boyalar, vernikler ve reçineler ile solvent bazlı yapıştırıcıların üretiminde çözücü olarak kullanılır
 • Yakıt Katkıları: Metil alkol, benzin, dizel ve diğer yakıtlara katılarak yakıtın performansını artırılması ve egzoz emisyonlarının azaltılması için kullanılır. 
 • Antifiriz: Metil alkol, otomobil radyatörlerinde de antifiriz olarak kullanılmaktadır. 
 • Cam Temizleyici: Cam temizleyici ürünlerin formülasyonlarında önemli kullanıma sahiptir. 
 • Çözücü: Metil alkol, boyalar, vernikler, mürekkepler ve çeşitli kaplamaların üretiminde çözücü olarak kullanılır.
 • Yakıt: Metil alkol, biyodizel ve biyoetanol gibi yakıtların üretiminde kullanılır.
 • Tıp: Metil alkol, antiseptik olarak kullanılır ve ciltteki mikroorganizmaların öldürülmesine yardımcı olur.
 • Laboratuvarlar: Metil alkol, laboratuvarlarda çözücü, sterilizasyon ve denaturant olarak kullanılır.
 • Kimya: Metil alkol, birçok kimyasal bileşiğin sentezinde ve reaksiyonlarında bir çözücü olarak kullanılır.

Bunlara ek olarak laboratuvar ve ilaç endüstrisinde de kullanılır. Özellikle bazı bitkisel ilaçların ekstraksiyonunda çözücü olarak kullanılmaktadır.

Metil alkol fiyatları piyasa koşullarında farklılık gösterebilir. Soltek Kimya firmamız metil alkol fiyatı konusunda sektörün en uygun ve ulaşılabilir tekliflerini sunar. Bizlere ulaşarak metil alkol fiyat bilgisi alabilirsiniz.

•    CAS Numarası: 67- 56-1
•    Diğer Adları: karbinol, metil hidroksit, metilol, metenol
•    Görünümü: renksiz sıvı