Ksilenol Oranj Tetrasodyum Tuzu İndikatör Satışı

Ksilenol oranj tetrasodyum tuzu indikatör, koruyucu kimyasal hammaddedir. İndikatörler çözelti içerisinde bulunan asidik, nötr ya da bazik olup olmadığını belirmek için kullanılan kimyasal bileşiktir. Ksilenol oranj tetrasodyum tuzu indikatör de özellikle asit ve bazların tayininde kullanılan önemli bileşik türüdür. Genel olarak turuncu renkte toz formunda bulunan kimyasal zaman zaman kristal formunda da olabilir. Ksilenol Oranj Tetrasodyum Tuzu İndikatör Ne İşe Yarar? Birçok farklı kullanım alanı olan Ksilenol oranj tetrasodyum tuzu indikatör, kimya ve su analizlerinde sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda pH tayini gibi birçok uygulama içerisinde de kullanılan kimyasal türleri içerisindedir. Ancak kullanımından hemen önce uygulamaya ya da analize uygun olup olmadığından emin olmanız gerekir. Soltek Kimya Üretim A. Ş. olarak istenilen ambalajlarda kimyasal hammadde ve Ksilenol oranj tetrasodyum tuzu indikatör satışı yapmaktayız.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Ksilenol oranj tetrasodyum tuzu indikatör

Kullanım Alanı: Ksilenol oranj tetrasodyum tuzu indikatör

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgKsilenol Oranj Tetrasodyum Tuzu İndikatör Özellikleri Neler?
 • Ksilenol oranj tetrasodyum tuzu indikatör belirli özelliklere sahip önemli hammaddedir. Genel özellikleri hakkında da şunları söylemek mümkün olur:
  Renk değişimi en önemli özelliklerindendir. Çözeltinin pH seviyesine bağlı olarak kimyasal renk değişimine uğrar. Aynı zamanda asidik çözeltilerde sarı ve nötr çözeltilerde ise turuncu rengini alır. Bazik çözeltilerde ise kırmızı rengini almaktadır. 

  • pH aralığı ise 1,2 ile 4,8 arasındadır. Bahsedilen aralıkta bulunan çözeltilerin tespitinde kullanılır. 
  • Hammaddemiz asidik ve bazik çözeltiler içerisindeki pH değişimlerini göreceli şekilde hassas olarak belirleyebilme kapasitesine sahiptir.
  • Çeşitli organik çözücülerde ve su bazlı olan çözeltilerde kolayca çözünür. Farklı çözelti türlerinin ortamlarında kullanılır. 

  Bu özellikleri yanında ürün kalitesi marka ve üretici firmaya göre değişir. Soltek Kimya firması olarak en iyi kalitede ksilenol oranj tetrasodyum tuzu indikatör sunarız. 

Ksilenol oranj tetrasodyum tuzu indikatör satışı için farklı alternatifler bulunur. En pratik ve uygun koşullar ise online platformlardır. Soltek Kimya firmamıza ulaşarak hammaddeyi güvenle temin edebilirsiniz. 

 • Kullanım alanları fazla olan Ksilenol oranj tetrasodyum tuzu indikatör, sanayi ve endüstriyel alanda oldukça aranan kimyasaldır. En önemli kullanım alanları arasında şunlar yer alır:

  • Kimya laboratuvarları en çok kullanılan sektördür. Buralarda pH tayininde kullanılmaktadır. Asidik çözeltilerin tespitinde ve nötrleştirme çalışmalarında oldukça tercih edilir. 
  • Su analizinde kullanılır. Suyun asidik ve bazik olup olmadığını ölçmede işlevseldir.
  • Besin ve ilaç endüstrisi kullanım alanları arasında yer alır. 
  • Eğitim amaçlı deneylerde kullanılır. 

  Bunların dışında da kullanıldığı farklı alanlardan bahsedilebilir.  

  Ksilenol Oranj Tetrasodyum Tuzu İndikatör Fiyatları

  Ksilenol oranj tetrasodyum tuzu indikatör fiyatları konusunda farklılıklar söz konusudur. Marka ve kalite her zaman fiyata etki eden unsurlardır. Soltek Kimya firmamızı arayarak en uygun fiyatlarla ve istenilen miktarda siparişlerinizi verebilirsiniz.