parafin nasıl yapılır

Parafin Balmumu Nedir?

Parafin balmumu nedir sorusuna endüstriyel birçok uygulamada kullanılan kimyasaldır yanıtını vermek mümkündür. Kimyasalın çok geniş kullanım alanı bulunur. Erimesi ve şekil alması kolaydır. Aynı zamanda temiz yanma ve parlak alev sağlaması parafinin genel özellikleri arasında yer alır. Geniş kullanım alanına sahip olan parafin balmumu kozmetik sektörünün de aranan kimyasalları arasında yer alır. Özellikle dudak balsamları üretiminde, vücut losyonlarında ve kremlerde nemlendirici etkisi ile öne çıkar.

Gıda işleme alanlarında kullanılan parafin balmumu meyve sebzelerin cilalanmasında yoğun kullanıma sahiptir. Buna ek olarak bazı peynirlerin ambalajlanmasında da kullanıldığını söylemek mümkün olur. Cila ve kaplama malzemelerinde sıklıkla kullanılan parafin balmumu mobilya cilası, ahşap koruyucular ve polisaj malzemeler gibi çeşitli ürünlerde kullanılmaktadır.

Parafin Nasıl Yapılır?


Parafin yapımı hakkında birçok önemli aşama bulunur. Soltek Kimya olarak parafin üretimi konusunda en iyi standartları sunarız. Parafin nasıl yapılır sorusuna ise şu şekilde yanıt verebiliriz:

  • Parafin üretiminde ilk aşama ham petrol ya da doğalgaz işlenmesinin gerçekleştirilmesidir. Petrol rafinelerinde ya da doğalgaz işleme tesislerinde gerçekleştirilen işlemdir.
  • Daha sonra doğalgaz ya da ham petrol rafineri sürecine tabi tutulmaktadır. Çeşitli işlemlerden geçerek hidrokarbonların ayrıştırılması sağlanır.
  • Düşük kaynama noktasına sahip olan n-alkanlardan ayrıştırma işlemi yapılır.
  • Bir sonraki aşamada saflaştırma işlemleri yapılır. Çöktürme ya da fraksiyonel kristalizasyon gibi yöntemler kullanıldığını söylemek mümkün. İstenmeyen tüm kirletici ve katılar kimyasaldan temizlenir.
  • Sonrasında şekillendirme ve ambalajlama işlemi yapılır. Erimiş halde bulunan parafin sıvı ya da sonrasında katı olarak ambalajlanır.
    Parafin üretimi endüstriyel işlemler arasındadır. Bundan dolayı her firmanın kendine has üretim yöntemi olabilmektedir. Soltek Kimya olarak en kaliteli parafini üretir ve sizlere sunarız.

Parafin Fiyatları Ne Kadar?


Parafin fiyatları ne kadar sorusuna yanıt verebilmek için öncelikle parafinin türünü bilmek gerekir. Hem katı hem de sıvı formda satışa sunulan parafinin üretim kalitesi ve fiyatları etki eden unsurlar içerisinde yer alır. Kimya sektöründe birçok firma parafin üretmektedir. Her firmanın kendine özgü bir fiyat tarifesi bulunur.

Soltek Kimya firması olarak parafin üretiminde en iyi standartları sizlere sunarız. Kaliteli ve profesyonel üretim tesislerinde üretimini gerçekleştirdiğimiz parafin için uzman kimyagerlerimiz hizmet sunar. Fiyatlarımız oldukça uygun düzeydedir. Piyasa koşullarına göre en iyi fiyatları sizlere sunan Soltek Kimya firmamız gereksinimlerinize en uygun kalitede parafin sunar.

Parafin Balmumu Nereden Alınır?


Parafin bal mumu nereden alınır sorusuna yine farklı açılardan yanıt vermek mümkündür. Kimya depolarından ya da parafin üretim tesislerinden yazılı temin etmeniz oldukça mümkündür. Ancak parafin satın alma aşamasında en çok dikkat edilmesi gereken konu kurumsal ve güvenilir olan firmaları tercih etmektir. Soltek Kimya Üretim A.Ş olarak parafin konusunda sizlere gereken desteği sağlıyoruz ve en iyi kalitede parafin satın alma imkanı veriyoruz.

Online kimyasal madde satış platformumuz üzerinden katı veya sıvı parafin satın alma imkanı bulabilirsiniz. 250 gramdan 1000 kilograma kadar sizlere parafin satışı gerçekleştirebiliyoruz. Ne kadar almak istediğinizi bizlere bildirdiğinizde firmamız sizlere fiyat bilgisine ulaştırır ve kısa süre içerisinde parafine adresinize gönderir.