adyatör pas temizleyici satan firmalar

Radyatör Pas Sökücü Nedir?

Radyatör pas sökücü nedir sorusuna bir aracın radyatöründe biriken pas ve tortuları temizlemek için kullanılan kimyasal temizleyicidir yanıtı verilir. Soğutma sistemindeki tortu birikimini azaltarak radyatörün daha etkili şekilde çalışmasına olanak sağlar. Güvenilir yapısı ile son derece etkili temizlik sunar. Soltek Kimya olarak radyatör pas sökücü üretiminde en iyisini sunmaktayız.

Radyatörler zamanla paslanır ve içlerinde tortu oluşur. Oluşan tortular soğutma sisteminin verimini azaltır ve motorun aşırı ısınmasına neden olur. Radyatör pas sökücü, pas ve tortuları çözerek, radyatör kanallarını ve tıkanıklıkları temizler. Radyatör pas sökücü kimyasalımız genel olarak bir sıvı formunda üretilir. Soğutma sistemi içine eklenir. Genellikle radyatör peteği ile temas eden yüzeylere yayılırlar ve tortuları çözmek için kimyasal reaksiyonlar başlatırlar. Daha sonra sistem, tortu ve pas partiküllerini temizlemek için su veya antifriz ile yıkanır.

Radyatör pas sökücü temizleyicimiz, radyatörün performansını ve ömrünü artırır. Ancak kullanmadan önce ürünün talimatlarını dikkatlice okumanız gerekir. Güvenlik talimatlarına da uymanız bu aşamada önemlidir. Aynı zamanda bazı araç üreticileri radyatör pas sökücü kullanımını önermeyebilir veya belirli ürünleri tavsiye edebilir. Bundan dolayı aracınızın kullanım kılavuzunu kontrol etmek iyi fikirdir.

Radyatör Pas Sökücü Özellikleri Nelerdir?


Radyatörler soğutma sistemlerinde en önemli bileşenlerdir. Motorun daha sağlıklı şekilde çalışmasında temiz ve etkin olması oldukça önemlidir. Fakat zamanla radyatörler pas ve tortu birikimi meydana getirirler. bundan dolayı soğutma sistemleri de verimi düşürür. Motorun aşırı ısınmasına neden olabilen bu durumlarda radyatörlerde meydana gelen pasın etkili şekilde temizlenmesi gerekir. Radyatör pas sökücü de bu sorunu tamamen ortadan kaldırır. Soltek Kimya olarak radyatör pas sökücü konusunda gereksinimlere yanıt veren ürün sunmaktayız. Radyatör temizleyici ürünümüzün genel özellikleri arasında şunlar yer alır:

 • Pas ve Tortu Çözme Yeteneği: Radyatör pas sökücü kimyasalımızın en temel özelliği pas ve tortuları derinlemesine çözmesidir. İçeriğinde bulunan kimyasal bileşenler sayesinde pasın yapısını tamamen bozar. Biriken tortu tabakasını tamamen ortadan kaldırır. Radyatörlerin de verimini artırır.
 • Korozyon Önleme: Radyatör pas sökücü kimyasalımız pas oluşumunu engeller. Korozyonu önlemek için en etkili kimyasaldır. Radyatör üzerindeki metal yüzeylerde koruyucu tabaka oluşur. Oluşan tabaka da korozyonun önüne geçmektedir. Radyatörün ömrünü uzatmak için etkilidir.
 • Soğutma Sistemini Temizleme: En önemli özelliklerinden diğeri ise sadece radyatörü değil soğutma sistemini de temizlemesidir. Su pompası, ısı değiştirici, boru hatları ve termostat gibi parçalarda biriken tortuları çözmesi önemlidir.
 • Uyumluluk ve Güvenlik: Pas sökücü kimyasalımız farklı araçlarda kullanılabilecek şekilde formüle edilmiştir. Bundan dolayı geniş kullanım alanları mevcuttur.

Radyatör Pası Nasıl Temizlenir?


Radyatör pası nasıl temizlenir sorusuna farklı işlem adımları ile yanıt vermek mümkün olur. İlk olarak radyatör pasını temizlerken güvenlik konusunu dikkate almak gerekir. Motor soğumaya başladıktan sonra temizleme işlemine başlamak önemlidir. Radyatörü sökmeden bazı parçalarını temizlemeniz zor olabilir. Böyle durumlarda ilk olarak radyatörün bazı parçalarını sökmek gerekir. Araç üreticisinin talimatlarını da takip ederek radyatörü sökmeniz sağlıklı işlem için önemlidir.

Daha sonra temizleyici kimyasalımızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Radyatör pas sökücü kimyasal ile temizlik işlemini kısa sürede ve etkili şekilde gerçekleştirirsiniz. Genel olarak radyatör temizleyici ile su karıştırılarak seyreltme yapılmaktadır. Karışımı da radyatör üzerine dökmelisiniz.

Daldırma ve püskürtme yöntemlerini de kullanarak radyatörün yağ ve kirlerini kolayca temizlemeniz mümkün olur. Radyatör pası temizleme sırasında kimyasalın ne kadar süre kalması gerektiğine de dikkat etmelisiniz. Belirli bir süre kimyasalı pas lekeleri üzerinde bekletmeniz gerekir.

Radyatör Suyunda Pas Oluşumunun Zararları Nelerdir?


Radyatör suyunda pas oluşumunun zararları nelerdir sorusu oldukça detaylı yanıtlanması gereken konulardandır. Çünkü pas oluşumunun birçok ciddi zararı bulunur. En önemli zararları arasında ise şunlardan bahsetmek mümkün olur:

 • Soğutma sistemlerinin verimliliğinin azalması ile ilgili sorunlar yaratır.
 • Isı transferinin azalmasına neden olur.
 • Korozyon ve metal hasarına neden olur.
 • Pompa kısımlarında arızalar ortaya çıkarır.
 • Sistemde sızıntılar meydana getirir.
  Bunlardan yola çıkarak radyatör suyunda pas oluşumu soğutma sisteminin komple verimini azaltan durumlar ortaya çıkarır. Böyle durumlarda metal parçalar zarar görür ve pompada arızalar meydana getirir. Radyatör pas temizleyici kullanmak da bu aşamada oldukça önemlidir. Radyatörün ömrünü uzatmak ve daha iyi standartlarda çalışmasını sağlamak amacı ile pasa karşı önlem almak gerekir.

Radyatör Pas Temizleyici Satan Firmalar


Radyatör pas temizleyici satan firmalar arasında Soltek Kimya Üretim A.Ş. firmamız beklentilere tam olarak yanıt verecek kaliteyi sizlere sunar. Yüksek miktarda radyatör pas sökücü kimyasalına ihtiyaç duymanız halinde firmamıza ulaşabilirsiniz. Sizlere 1000 kg’a kadar kimyasal gönderebiliyoruz. Firmamızın ürün kalitesi için numunelerimizden de talep edebilirsiniz.

Radyatör pas temizleyici fiyatları konusunda piyasa koşullarına göre en uygun teklifleri sizlere sunarız. Soltek Kimya A.Ş. olarak kullanıcı ve çevre sağlığına en uygun fiyat tekliflerini sunmaya önem veriyoruz. Firmamız ile iletişime geçerek dilediğiniz kadar radyatör pas sökücü siparişi verebilirsiniz.