Serpantin Temizleyici Kimyasal

Serpantin temizleyici kimyasal ürünümüz Sol AL Sp zamanla oksitlenme, silis, toz, duman, polen, organik kalıntı, çevre kaynaklı yağ, kir, gres ve yüzeylerde oluşan ve görülemeyen küf mantarlar gibi yapılarla kirlenerek performans kaybına neden olmuş serpantinlerin, filtrelerin, motor blokların, merkezi soğutma santrali, kondanser, radyatör, fan coil sistemlerde, tekstil sektöründe boya kazanları ile havalandırma borularının, klimaların, alüminyum metallerin, ısıtma ve soğutma sistemlerinin temizliği için geliştirilmiş bir üründür. Sol AL Sp ürün içeriğinde mevcut olan inhibitörler yapıların korunmasında etki ederken, stabilizatörler sayesinde kir yüzeyden arındıktan sonra ürün aktivitesini durdurarak yüzeyin korunmasını sağlamaktadır. Yüksek alkalite yapısı sayesinde güçlü temizlik sağlar, fırçalama ve ovma gibi fiziksel etkiler gerektirmez, hızlı etki eder ve verimi arttırır. Sol AL Sp içerisinde mevcut bulunan köpük ajan sayesinde köpüklü uygulamalarda ürün aktivitesi ve etkinliği artmakla beraber yüzeye tutunma gücü de artmaktadır. Sol AL Spiçeriğindeki bütün hammaddeler OECD sınıflamasına göre doğada biyolojik olarak çözülür, toksik yapı içermemektedir. Ürün temizleme işlevi sonrasında yüzeylerde hoş bir parlaklık yaratan ve koku giderme ve hijyen sağlama özel ajanlar ile oluşturulmuştur, yüzeyde bırakmış olduğu parlaklık kirlerin tutunmasını geciktirici etkiye sahiptir.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: SOL AL SP

Kullanım Alanı: Serpantin temizleyici kimyasal

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgSol Al SP Konsantre Serpantin Temizleyici Kimyasalı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Uygulama talimatnamesini okuyup gerekli önlemleri alarak kullanınız. 
  • Yutmayın, içmeyin.
  • Sol Al SP’yi kişisel hijyen için kullanmayınız.
  • Göz temasından mutlak suret ile korunalım.
  • Cilt temasında bol su ile yıkayalım.
  • Sol Al SP’yi çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza edelim.
  • Kullanım sırasında mutlaka eldiven kullanalım. 
  • Sol Al SP’yi oda sıcaklığında, direk güneş ışığından koruyarak muhafaza altına alalım.
  • Göze sıçrama ihtimaline karşın mutlaka gözlük takalım.
  • Sol Al SP’yi uygulama aşamasında mutlaka yetkililerimizden gerekli bilgileri alınız.

Sol AL Sp serpantin temizleyici ürünümüzü uygulama alanının yapısına göre kullanabilirsiniz. Ürünümüz daldırma banyolarında, sprey şeklinde püskürtme yaparak kullanıma uygundur. Temizlik sontası tazyikli su ile durulama yapabilirsiniz. Serpantinlerdeki kirlilik durumuna göre Sol AL SP konsantre olduğundan dolayı su ile seyreltilebilmektedir. Serpantin temizleyici ürünümüz %5 ile %10 arasında su ile seyreltilip kullanıma uygundur. Yüzeydeki kirlilik oranı ürünün seyrelme oranını belirler. Kullanıcı deneme yanılma yöntemi ile konsantrasyonu belirleyerek temizleyici solüsyonu hazırlar. Temizliği yapılacak parçaları daldırma tankına daldırır veya hazırlanan Sol Al Sp solüsyonu kirli serpantin yüzeyine püskürtülür. Fiziksel etkiye gerek kalmaksızın serpantin yüzeyindeki kirlilik çözünür. Tazyikli su ile durulanır. Sıcak su konsantrasyonu artırır. Uygulama sonrasında su ile durulama işlemi sonrasında istenilen serpantin temizliği yapılmış olur. Soltek Kimya Üretim A. Ş. ile iletişime geçmeniz durumunda uygulama hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.