Gıdaya Uygun Kir Yağ Sökücü

Gıdaya uygun yağ sökücü ürünümüz Sol Mag konsantre ve su bazlıdır. Bütün gıdaya uygun üretim yapan işletmelerde kullanıma uygun ağır yağ kir çözücü, sökücü, yağ temizleyici kimyasaldır. Kalıntı analiz testlerinden başarılı bir şekilde kendini kanıtlamış özel spesifikasyona sahip hammaddelerden üretilmiştir. İçermiş olduğu özel ajanlar sayesinde hayvansal, bitkisel yağ lekeleri ve kan lekelerini derinlemesine temizler. Gıda işletmelerinde sadece yüzeylerde değil, makine, ekipman, hortumlar, hatlar, kazanların temizliğinde kullanımına uygundur. Sol Mag gıdaya uygun yağ sökücü köpüklü veya köpüksüz olarak üretilmektedir. Köpüksüz versiyonda kullanılan köpük kesici ajanlar kendi üretimimiz olup gıdaya uygun yapıdadır. Solvent, klor, kostik, potasyum hidroksit içermediği için çevreye uyumlu ve toksik yapı içermemektedir. Sol Mag konsantre ürün olduğu için su ile seyreltmelerde sert su yapısı göz önünde bulunarak gerekli inhibitörler eklenerek, sert suların ürünün verimini düşürmesi engellenmiştir. Tamamen kokusuz yapısı sayesinde her türlü üretim tesisinde güvenle kullanılabilir. Gıdaya uygun yağ çözücü Sol Mag içerisinde mevcut koku giderici ajanlar sayesinde kir, yağ, atıkların, kan lekelerinin bıraktığı kokuyu yok eder. Bu özelliği nedeniyle hayvan kesimhanelerinde çok tercih gören bir üründür. Sol Mag gıda uydu sistemleri ve gıdaya uygun makinelerde köpüksüz olarak kullanıma uygun olup derinlemesine temizlik sağlayarak por testlerini başarı ile tamamlar. İstenilen ambalajlarda satışa sunulmaktadır. Detaylı bilgi için bizi arayabilir, talep formunu doldurabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol Mag 

Kullanım Alanı: Gıdaya uygun yağ sökücü

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgGıdaya Uygun Konsantre Yağ Sökücü Sol Mag Nasıl Kullanılır?

Sol Mag gıdaya uygun yağ çözücü kimyasal ürünümüz uygulama alanının durumuna göre kullanıma uygundur. Gıdaya uygun yağ, kan, kir ve leke sökücüdür. Gıda üretim tesislerinde Sol Mag daldırma banyolarında kullanıldığı gibi, sprey şeklinde püskürtme yaparak kullanıma uygundur. Kan, hayvansal yağ ve kirlilik durumuna göre Sol Mag konsantre olduğundan dolayı su ile seyreltilebilir.

Gıdaya uygun yağ sökücü Sol Mag %5 ile %10 arasında su ile seyreltilip kullanıma uygundur. Yüzeydeki kirlilik, kan, leke ve yağ oranı ürünün seyrelme oranını belirler. Sol Mag konsantrasyonunu kullanıcı deneme yanılma yöntemi ile belirleyerek temizleyici solüsyonu hazırlar. Temizliği yapılacak parçaları daldırma tankına daldırır veya hazırlanan Sol Mag solüsyonu kirli, kanlı ve yağlı yüzeye püskürtülür.

Fiziksel etkiye gerek kalmaksızın yüzeydeki kan, yağ gibi kirlilik çözünür. Tazyikli su ile durulanır. Sıcak su konsantrasyonu artırır. Uygulama sonrasında su ile durulama işlemi sonrasında istenilen temizleme işlemi yapılmış olur. Soltek Kimya Üretim A. Ş. ile iletişime geçmeniz durumunda uygulama hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

  • Uygulama talimatnamesine okuyup gerekli önlemleri alarak kullanınız. 
  • Yutmayın, içmeyin.
  • Sol Mag kişisel hijyen için kullanılmaz.
  • Kullanılırken göz temasından mutlak suret ile korunalım.
  • Cilt temasında bol su ile yıkayalım.
  • Sol Mag çocuklardan uzak tutulmalıdır.
  • Kullanım sırasında mutlaka eldiven kullanalım. 
  • Oda sıcaklığında, direk güneş ışığından koruyarak muhafaza altına alalım.
  • Sol Mag’ın göze sıçrama ihtimaline karşın mutlaka gözlük kullanalım.

Sol Mag uygulama aşamasında mutlaka yetkililerimizden gerekli bilgileri alınız.