Yanmış Yağ Çözücü Yanık Yağ Sökücü

Yanmış yağ sökücü kimyasal ürünümüz konsantre su bazlı alkali karakterli gıdaya uygun yağ sökücüdür. Karbonlaşmış, yanmış ağır yağ sökücü ürünümüz çok amaçlı kullanılabilir. Sol FN Extra fırın, fırın tavaları, ocak, fritöz, ızgara yanmış yağlı, katranlaşmış, kurum tutmuş, baca dumanı lekeleri, davlumbaz temizliği için özellikle gıda sektörü için üretilmiştir. Normalde petrol bazlı solvent yapıdaki ürünler ile bu temizlik yapılabilirken Sol FN Extra içinde mevcut olan özel ajanlar sayesinde petrol bazlı ürünlere göre daha yüksek performans gösterebilen yanıcı olmayan, yüksek alkali su bazlı bir üründür. Ayrıca yanık yağın karakteristiğinde mevcut bulunan karbonlaşmış yapılar, ürün içerisinde de karbonize olmuş spesifik hammaddeler ister. Bu nedenle Sol FN Extra içeriğine enzim, amin ve etoksi yapılar sayesinde gevşetme ve karbonun altına tabakayı kendi bünyesine çekerek yüzeye çıkmasını sağlamaktadır. Bu özel spesifik içeriği nedeniyle sıcak su ile seyrelterek kullanımda ürün aktivitesi artmakta ve üründen alınan verim, sökme gücü güçlenmektedir. Katranlaşmış yağlarda temizlik yapılmazsa zamanla birikme artar ve yangınlara neden olur, bu nedenle düzenli temizliklerde Sol FN Extra emniyet sağlayıcı bir üründür. İçerisinde koku giderici ajan girildiği için kötü kokuları yok eder. Köpük ajanları sayesinde ovma gerektirmeden tam temizlik sağlar. Sol FN Extra yanmış yağ sökücü en sert su ile seyreltmelerde bile kullanıma uygun spesifikasyonda oluşturulmuştur. Yanmış yağ sökücü ile bunu sağlamak mümkündür. Ürünümüz hakkında detaylı bilgi için bizi hemen arayabilirisniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol FN Extra

Kullanım Alanı: Yanmış yağ sökücü kimyasal

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgYanmış Yağ Sökücü Sol Fn Extra Özellikleri Nelerdir?

Sol FN Extra temizlik ürünü olarak yanmış yağ ve kirleri etkili şekilde çözmek için tasarlanmış konsantre yanmış yağ sökücü üründür. Özellikleri şunlardır:

 1. Konsantre su bazlı alkali karakterli gıda uygun yağ sökücüdür: Sol FN Extra su bazlı ve alkali bir formüle sahiptir. Gıda sektöründeki yağ, kir ve lekeleri etkili bir şekilde çözmek için üretilmiştir.
 2. Çok amaçlı kullanım: Sol FN Extra yanmış yağ çözücü fırınlar, fırın tavaları, ocaklar, fritözler, ızgaralar, davlumbazlar gibi mutfak ekipmanlarının temizliği için kullanılır. Aynı zamanda baca dumanı lekelerini ve katranlaşmış, kurum tutmuş yağları temizlemede de etkilidir.
 3. Yanıcı olmayan yüksek alkali su bazlı formül: Sol FN Extra kurumuş yağ çözücü yanıcı olmayan formüle sahiptir. Yüksek alkali su bazlı yapısı sayesinde petrol bazlı ürünlere göre daha güvenlidir. 
 4. Özel ajanlar içerir: Sol FN Extra yanık yağ sökücü içeriğindeki özel ajanlar sayesinde yanmış yağ ve kirleri etkili şekilde çözer. Enzimler, aminler ve etoksi yapılar yağların gevşemesini sağlayarak karbon yapılarının çözülmesine yardımcı olur.
 5. Sıcak su ile seyreltildiğinde artan performans: Sol FN Extra sıcak su ile seyreltildiğinde aktivitesi artar ve temizlik gücü güçlenir. Bu nedenle sıcak su ile kullanıldığında daha etkili sonuçlar elde edilir.
 6. Kötü kokuları giderir: Sol FN Extra içeriğindeki koku giderici ajanlar sayesinde kötü kokuları yok ederek temiz bir koku bırakır.
 7. Köpük ajanları ile kolay kullanım: Sol FN Extra köpük ajanları sayesinde ovma gerektirmeden tam temizlik sağlar. Kullanımı kolay olduğundan dolayı zaman kazandırır.
 8. Sert su ile uyumlu: Sol FN Extra sert su ile seyreltildiğinde bile etkili şekilde yağlar ile reaksiyona girer. Su kalitesi fark etmeksizin kullanılabilir.
 9. Emniyetli ve çevre dostu: Sol FN Extra yanıcı olmayan formüle sahip olması nedeniyle emniyetlidir. Çevre dostu temizlik seçeneğidir.
 10. Uygulama alanına göre konsantrasyonu ayarlanabilir: Uygulama alanının durumuna göre kullanıma uygundur. Konsantre formülü sayesinde kullanıcı deneme yanılma yöntemi ile ürünü dilution (seyreltme) oranını ayarlayarak kullanır. Farklı yüzeylere ve kirlilik derecelerine göre optimum temizlik performansını elde eder.
 11. Ekonomik kullanım: Sol FN Extra konsantre formüle sahip olduğundan ekonomik kullanım sağlar. Az miktarda ürünle bile etkili temizlik sonuçları elde edilir.
 12. Geniş kullanım alanı: Sol FN Extra mutfak ekipmanlarından endüstriyel makineler ve yüzeylere kadar geniş kullanım alanına sahiptir. Restoranlar, oteller, fast-food zincirleri, gıda işletmeleri, endüstriyel mutfaklar ve diğer pek çok ticari ve endüstriyel ortamda kullanıma uygundur.
 13. Hızlı etki: Sol FN Extra güçlü formülü sayesinde hızlı etkiye sahiptir. Yanmış yağ ve kirleri etkili şekilde çözer ve temizlik sürecini hızlandırır.
 14. Kullanıcı dostu ambalaj: Sol FN Extra kullanıcı dostu bir ambalaja sahiptir. Kolay kullanım için pratik bidon içerisinde satışa sunulur.

Özetle Sol FN Extra yanmış yağ sökücü güçlü formülü, geniş kullanım alanı, kullanıcı dostu ambalajı ve çevre dostu yapısı ile yanmış yağ ve kirleri etkili bir şekilde çözen, hızlı etkili, ekonomik ve kullanıcı dostu temizlik ürünüdür.

Sol FN Extra yanmış yağ çözücü kimyasal ürünümüz uygulama alanının durumuna göre kullanıma uygundur. Gıdaya uygun yanmış yağ, kir ve leke sökücüdür. Mutfaklarda, yemek üretim tesislerinde, catering tesislerinde mutfak ekipmanlarının temizliğinde yanmış, yanık, karbonlaşmış yağların temizliğinde Sol FN Extra daldırma banyolarında kullanıldığı gibi, sprey şeklinde püskürtme yaparak kullanıma uygundur.

Karbonlaşmış yanımış yanık yağ ve kirlilik durumuna göre Sol FN Extra konsantre olduğundan dolayı su ile seyreltilebilir. Sol FN Extra %5 ile %10 arasında su ile seyreltilip kullanıma uygundur. Yüzeydeki kirlilik, kan, leke ve yağ oranı ürünün seyrelme oranını belirler. Sol FN Extra konsantrasyonunu kullanıcı deneme yanılma yöntemi ile belirleyerek temizleyici solüsyonu hazırlanır.

Temizliği yapılacak parçaları daldırma tankına daldırır veya hazırlanan Sol FN Extra solüsyonu yanmış ağır kirli, kanlı ve yağlı yüzeye püskürtülür. Fiziksel etkiye gerek kalmaksızın yüzeydeki kabon olmuş yağ, gibi kirlilik çözünür. Tazyikli su ile durulanır. Sıcak su Sol FN Extra konsantrasyonunu artırır. Uygulama sonrasında su ile durulama işlemi sonrasında istenilen yanmış yağ, kir temizleme işlemi yapılmış olur. Soltek Kimya Üretim A. Ş. ile iletişime geçmeniz durumunda uygulama hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Yanmış Yağ Çözücü Sol FN Extra Üretimi

Yanmış yağ çözücü sıvı jel şeklinde ya da pasta olarak üretilirler. Firmamız bu kimyasalların üretiminde beklentilere tam olarak yanıt verir ve en iyi standartlarda çözücüler üretir.

Yanmış yağ çözücü kimyasallar her yüzeyde etkili ve aynı sonucu veren kimyasallar değildirler. Bu nedenle de kullanım alanlarına dikkat etmek gerekir. Ürün seçiminin tüm özelliklerini bilmek alacağınız etki açısından büyük bir önem taşır.

Karbonlaşmış ya da yanmış yağların temizlenmesinde yağ çözücüler derinlemesine etki sunar. Bu çözücüler en iyi hammaddelerden üretilir ve kullanıcı sağlığına zarar vermezler. Yanmış yağ sökücü kimyasalımız hakkında bilgi almak için bizi arayabilir veya mail atabilirsiniz.

Yanmış Yağ Sökücü Konsantre Sol FN Extra Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Uygulama talimatnamesine okuyup gerekli önlemleri alarak kullanınız. 
 • Sol FN Extra Yutmayın, içmeyin.
 • Kişisel hijyen için kullanılmaz.
 • Sol FN Extra’yı kullanılırken göz temasından mutlak suret ile korunalım.
 • Cilt temasında bol su ile yıkayalım.
 • Çocuklardan uzak tutulmalıdır.
 • Sol FN Extra’yı kullanım sırasında mutlaka eldiven kullanalım. 
 • Oda sıcaklığında, direk güneş ışığından koruyarak muhafaza altına alalım.
 • Göze sıçrama ihtimaline karşın mutlaka gözlük kullanalım.

Sol FN Extra’yı uygulama aşamasında mutlaka yetkililerimizden gerekli bilgileri alınız.