antifiriz zararları

Antifiriz İnsanı Öldürür Mü?

Antifiriz insanı öldürür mü? Antifiriz, yaygın olarak kullanılan ve kullanılması gereken bir kimyasaldır. Antifiriz çeşitleri, kış aylarında aracın motor suyunun donmasını engeller. Yaz aylarında ise aracın hararet yapmasına engel olur. Bu sayede aracın, telafisi zor hasar ya da arızalara neden olmasını engeller. Doğal olarak antifiriz, sürüş güvenliğinin önemli bir argümanıdır. Antifiriz, daha çok araçlarda kullanılan bir kimyasal olarak bilinse de günümüzde bazı sistemlerdeki suyun donmasını engellemek adına antifiriz kullanılır. Antifiriz çeşitleri, sistem içerisindeki sıvının donmasına engel olarak kış döneminin sorunsuz şekilde geçirilmesini sağlar. Antifiriz insanı öldürür mü? Antifiriz zararları nelerdir? Antifiriz insan sağlığı için zararlı mıdır? Antifirizi solumak zararlı mıdır?

Antifiriz İnsan Sağlığı İçin Zararlı Mıdır?


Antifirizin insan sağlığı için herhangi bir etkisinin olup olmadığı da merak edilenlerden biridir. Antifiriz, içerisinde etil alkol, metanol ve bir kısım kimyasalların karıştırılması ile elde edilir. Antifirizin bilinçli ya da bilinçsiz şekilde yutulması sonucu ölümle sonuçlanan durumlar söz konusu olabilir. Söz konusu kimyasal kalıcı beyin hasarı, körlük ya da görme bozukluğuna da neden olabilir. Bu nedenle antifiriz çeşitleri yutulduğunda vakit kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

Antifirizi Solumak Zararlı Mıdır?


Antifiriz çeşitlerini yutmak zararlı olduğu gibi uzun süre solumak da zararlıdır. Antifirizn uzun süre solunması halinde baş dönmesi, kusma, görme bozukluğu gibi durumlar söz konusu olabilir. Sürekli olarak bu kokuya maruz kalınması halinde merkezi sinir sisteminde kalıcı problemler gözükebilir.
Antifirizin tadı, hayvanlar ve çocuklar için cezbedicidir. Bu nedenle antifirizi çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmek gerekir.

Antifirizle Temas Ederseniz Ne Yapmanız Gerekir?


Antifirizle fiziksel temas ya da soluma, yutma gibi olaylardan uzak durmanız gerekir. Özellikle antifiriz çeşitleri yutulursa derhal zehirlenme kapsamında tıbbi müdahale yapılması gerekir. Antifirizin cilde doğrudan teması da zararlıdır. Bu temas sonunda cildinizi bol sabun ve su ile yıkamanız gerekir. Antifiriz yutulduysa bunu kusmaya çalışmayın ya da ilaç alarak olayın etkisini azaltma yoluna gitmeyin. Yapacağınız en mantıklı hal tarzı, süratle hastaneye gitmektir.

Soltek Kimya olarak sizlere etkili bileşime sahip antifiriz çeşitleri üretiyoruz. Üretilen antifirizler ile aracınızın kış boyu güvenliğini sağlayabilirsiniz. Kaliteyi yakından görmek isterseniz web sitemizde bulunan irtibat numaralarından biri arayarak siparişinizi verebilirsiniz.