antifiriz olcer nasıl kullanılır

Antifiriz Nasıl Kullanılır?

Antifriz nasıl kullanılır? Antifiriz, kış aylarının olmazsa olmaz ürünlerinden biridir. Hem aracın motor suyu bölmesinde hem de cam suyu bölmesinde antifiriz çeşitleri kullanılmalıdır. Aksi durumda kış şartlarında donma sorunu ortaya çıkacak ve çeşitli arızalar söz konusu olacaktır. Bu durumla karşılaşmamak adına soğuk kış döneminden önce gerekli hazırlıkların yapılmasına ihtiyaç vardır. Soltek Kimya olarak sizlere en kaliteli antifiriz çeşitlerini üretiyoruz. Kullanacağınız antifizler ile aracınızın kış hazırlığını gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. İdeal bileşime sahip olan antifirizler, donma sorununu engelleyerek motor ve cam suyu bölmesini koruyacaktır.

Antifiriz Araca Nasıl Koyulur?


Antifiriz çeşitlerinin araca koyulması için bir kısım hususların bilinmesi gerekir. Bu kapsamda öncelikle aracınız için hangi antifirizin uygun olduğuna karar vermeniz gerekir. Kırmızı antifizden mavi ve yeşil antifirize kadar her türlü antifirizi ürün koleksiyonumuz içinde bulabilirsiniz. Her antifirizin bileşimi ve koruma derecesi farklıdır. Aracınız için uygun olan ürün hangisi ise o ürüne yönlenmeniz gerekir.
Antirifiz çeşitleri her biri farklı donma derecesine kadar koruma sağlar. Genellikle antifirizlerin koruma derecesi -30-40 derece arasıdır.

Aracınıza antifiriz bütünlemesi yapmadan önce aracın içinde antifiriz varsa bu sıvının derecesini ölçmeniz gerekir. Bu işlem için de antifiriz ölçme aleti kullanmalısınız. Söz konusu ürün ile pratik şekilde araçtaki antifiriz derecesini ölçebilirsiniz.

Antirifiz ölçme işleminden sonra antifiriz çeşitleri içinden hangisini kullanacaksanız bunu aracın motor suyu bölmesine koymanız gerekir. Dökmeden bütünleme yapmak için bir huni yardımı ile işlemi yapabilirsiniz. Bütünleme esnasında dikkat etmeniz gereken en önemli husus, antifirizi saf su ile karıştırmamaktır. Antifiriz su ile karıştıkça derecesi düşer. Bu durumda ürünlerden istenen korunma düzeyini elde edemezsiniz.

Kırmızı Antifiriz İle Yeşil Antifriz Karıştırılır Mı?
Kırmızı antifiriz organik bir antifiriz türüdür. Yeşil antifiriz ise inorganik bir antifirizdir. Araç içinde bu iki antifirizin karışması ilk etapta sorun teşkil etmez. Fakat ilerleyen süreçte aracın silindir kapak contası zarar görecektir. Bu nedenle farklı antifirizler birbiri ile karıştırılmamalıdır.
Soltek Kimya olarak sizlere her zaman en kaliteli ürünleri imal etmek için gayret ediyoruz. Bu ürünler içinde antifiriz çeşitleri önemli bir yere sahiptir. Siz de üretimini yaptığımız antifirizlerden satın alarak aracınızı kış boyu güven altında tutabilirsiniz.