antifiriz nasıl konulur

Antifiriz Nasıl Konulur?

Antifiriz nasıl konulur? Antifiriz türleri, araçta bulunan motor suyunun donmasını engelleyen ve araçta kış şartlarında herhangi bir sorun yaşanmasına engel olan bir maddedir. İdeal bileşime sahip olan kaliteli antifiriz çeşitleri ile kış dönemini sorunsuz şekilde atlatabilirsiniz. Antifirizin, araç için görünmeyen kahramanlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Kış döneminde araca antifiriz eklenmezse donma sorunları ile karşılaşılacak ve daha büyük arızalar meydana gelecektir.

Antifiriz türleri yoğun araştırma neticesinde ve ideal bileşimde hazırlanır. Firmamızın ürün kategorisindeki antifirizler ile içiniz rahat şekilde kış şartlarını atlatabilirsiniz. Antifiriz eklerken, işlemi temiz ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirmek önemlidir. Ayrıca, aracınızın düzenli bakımını yaptırmak ve soğutma sistemi ile ilgili problemleri hemen çözmek de önemlidir, çünkü soğutma sistemi aracınızın motorunun sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Antifiriz nasıl konulur? Motosiklet antifiriz nasıl konulur? Arabaya antifiriz nasıl konulur? Motor suyu antifiriz nasıl konulur?

Antifiriz Nasıl Konur?


Kullanıcının aklına gelen sorulardan biri de antifiriz türlerinin motora nasıl konulacağıdır. Her aracın motor suyu bölmesi vardır. Aracın motor suyu deposunun büyüklüğü dikkate alınarak antifiriz bütünlemesi yapılmalıdır.

Araca antifiriz türleri içinden hangi ürünün koyulacağına öncelikli olarak karar verilmelidir. Firmamız bünyesinde kırmızı antifirizden sarı ve mavi antifirize kadar her türlü antifirizi bulabilirsiniz. Hazırladığınız antifirizi, basit bir huni kullanarak aracın motor suyu bölmesine koyabilirsiniz. Antifirizin özelliğine ve donma derecesine göre aracınızda kış şartlarında koruma sağlayabilirsiniz.

Antifiriz Nasıl Eklenir?


Antifirizin eklenmesi esnasında antifirizi kaç dereceye ayarlamak istediğinizi iyi ayarlamanız gerekir. Bunun için de antifiriz türlerinin üzerinde yazan donma derecesi sıcaklığı baz alınmalıdır. Saf antifirizin üzerine su eklediğinizde antifirizin donma derecesi yükselir. Suyun donma derecesi sıfır derecedir. Antifirizin donma derecesi ise -30 ya da -40 derecelere kadar düşer. Su, antifirizin donma derecesinin daha yüksek olmasına neden olur. Bu nedenle antifirizin içine su karıştırdıysanız, bütünleme sonrasında antifiriz ölçme aleti ile gerekli ölçümü yapmanız gerekir.

Kırmızı Antifirize Su Eklenir Mi?


Kırmızı antifiriz, antifiriz çeşitleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Söz konusu ürün, üstün koruma kabiliyeti ile aracınızı tam anlamıyla korur ve kışı güven içinde atlatmanızı sağlar. Bir kısım kullanıcılar kırmızı antifirizin içine su eklenip eklenmediğini merak ederler.

Antifiriz türlerinin içine su ekledikçe, karışımın donma derecesi 0 dereceye yaklaşacaktır. Yani antifiriz, özelliğini yavaş yavaş kaybedecektir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar antifirizlerin içine su eklenmemesi gerekir. Saf antifiriz, üzerinde yazan donma derecesine kadar suyun donma noktasını düşürür ve etkin koruma sağlar.

Soltek Kimya ürünlerini tercih ederek kış dönemindeki antifiriz ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Satın aldığınız ürünler seri şekilde adresinize teslim edilecektir. İnternet sitemizdeki irtibat numaralarından bize ulaşarak pratik şekilde siparişinizi verebilirsiniz.