beton nasıl temizlenir

Beton Nasıl Temizlenir?

Beton nasıl temizlenir sorusu günümüzde birçok kişinin üzerinde durduğu konulardandır. Beton ve harç lekelerinin temizlenmesinde her zaman güçlü kimyasalların tercih edilmesi gerekir. Firmamız Soltek Kimya tarafından üretilen beton ve harç temizleyici son derece yüksek standartlara sahip ürünümüzdür. Ürünümüzü istenilen beton yüzeylerde kullandığınızda güvenle temizleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Betonun eritilmesi ve temizletilmesi işleminde güçlü ve etkili kimyasallara ihtiyaç duyulur. Hem çevreye ve insan sağlığına uygun olması gerekir hem de istenilen sonucu kısa sürede almanıza yardımcı olur. Beton temizleme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. En önemlisi de kimyasal temizleyici seçimidir.

Beton Nasıl Eritilir?


Beton nasıl eritilir sorusuna yanıt vermek gerekir ise öncelikle uygun ekipman ve kimyasal gerekir. Beton kum, çakıl, çimento ve su karışımından oluşan oldukça dayanıklı yapı malzemesidir. Çok dayanıklı ve sert olmasından dolayı betonun eritilmesi kolay değildir. Özündeki çimento su ile birleştiğinde kimyasal reaksiyona girer. Bundan dolayı betonun erimesi pek mümkün olmaz. Ancak endüstriyel süreçlerde ve laboratuvar ortamlarında üretilen kimyasallar ile betonu ayrıştırmak mümkün olur.
Firmamız tarafından üretilen beton eritme ve harç temizleme kimyasalı beklentilerinize tam olarak yanıt verir. Firmamız beton sökücü işlemlerinde kullanılacak olan kimyasalı en iyi bileşenler kullanarak üretmektedir.

Beton Lekesi Nasıl Çıkar?


Beton lekesi nasıl çıkar sorusuna yanıt verirken hem kullanılacak kimyasal özelliklerinden hem de güvenlik tedbirlerinden bahsetmek gerekir. Beton lekeleri son derece inatçı lekelerdir. Doğru kimyasal ve temizlik yöntemleriyle kolayca temizlenir. Taze beton lekesi son derece hızlı ve kolay temizlenebilir lekedir. Lekenin kurumasını beklemeden temizlemek gerekir.

Beton üzerindeki yağ ve yüzey lekeleri için içinde inhibitörler sayesinde zeminler zarar görmeden kolayca temizlenir. Ancak asidik karakterde olan kimyasalın cilde zarar vermemesi için maske ve eldiven kullanımı önemlidir. Kullanım kılavuzundaki yönergelere göre kullanmak ürünün etkilerini kısa sürede göstermesi açısından dikkat edilmesi gereken bir konu. Soltek Kimya firmamız tarafından üretilen beton lekesi temizleyici kimyasal yüksek etkileri ile öne çıkar. Kullanıcı gereksinimlerine tam olarak uyum sağlayan leke temizleyici uygun fiyatlarla bizden temin edilebilir.