Metilen Klorit (Diklorometan) Parça Satış

Metilen klorit endüstriyel üretim tesislerinde temizleyici ajan olarak birçok farklı sanayi alanında temizleyici, sökücü ve çözücü olarak kullanılmaktadır. En çok kullanıldığı alanlar arasında şişe yıkama, kauçuk, tekstil sektörü, metal sektörü gibi sektörleri saymak mümkündür. Bunların yanında solvent buhar bastırma alanlarında genel temizlik solventi olarak tercih edilen bir üründür. Esnek poliüretan köpükler için de tercih edilen bir kimyasaldır. Metilen klorit böcek ilaçlarında ise itici olarak kullanılmaktadır. Boya ve hava tazeleyicilerde de kullanılan bir kimyasal hammaddedir. Metilen klorit hakkında şunlar söylenebilir. Metilen klorit istediğiniz zaman kolaylıkla platform üzerinden sipariş verebilirsiniz. Kolaylıkla verebileceğiniz bu siparişler sırasında istediğiniz kadar miktar belirtebilirsiniz.1 kilogram, 2 kilogram, 3 kilogram olmak üzere 30 kilograma ve daha fazlasına kadar sipariş verme şansınız bulunur. Güvenli kargo seçenekleri sayesinde en kısa süre içerisinde verdiğiniz siparişler adrese ulaştırılır. Aynı zamanda yüksek kapasitede bir ambalajlama işlemi yapıldığı için bu konuda en ufak bir problemle de karşılaşılmaz. Soltek Kimya Üretim A. Ş. olarak İstenilen ambalajlarda toptan ve parkende olarak kimyasal hammadde satışı yapmaktayız.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: METİLEN KLORİT

Kullanım Alanı: Metilen klorit 

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgMetilen Klorit (Metilen Klorür) Nedir?

Metilen klorit temizleyici ajan formunda farklı endüstriyel alanlarda kullanılan kimyasaldır. Renksiz sıvı görünümünde olan kimyasalımız Methylene Chloride olarak da bilinir. CH2CI2 kimyasal formülü ile üretilmektedir. Farklı endüstri ve sanayi alanlarında kullanılır. Özellikle boya ve kaplama üretiminde sıklıkla yararlanılan kimyasalımızdır. Hammadde temininde öne çıkan Soltek Kimya Üretim A.Ş. firmamız metilen klorit üretiminde öne çıkan firmalar arasında yer almaktadır. 

Metilen klorit herhangi sanayi alanında kullanılmadan önce mutlaka avantajları ve riskleri öğrenilmelidir. Kimyasalımız en iyi bileşenler bir araya getirilerek üretilmiştir. Genel özellikleri hakkında ise şunları söylemek mümkün olur:

 • Metilen klorit kimyasal formülü CH2CI2’dir. 
 • Renksiz sıvı formundadır. 
 • Hafif tatlı kokuludur. 
 • Erime noktası: -97.6 oC’dir. 
 • Kaynama noktası: 39.6 oC’dir. 
 • Polar çözücü kimyasaldır. 
 • Su etenol, aseton ve benzen gibi birçok farklı organik çözücülerde çözünebilme kapasitesine sahiptir. 
 • Oksidasyona karşı ise stabil değildir. 
 • Isı ya da ateş ile temas etmesi durumunda patlama riski bulunur.
 • Asitlerle reaksiyona girer ve hidroklorik asit ile karbonil klorür oluşturmaktadır. 
 • Solunması halinde solunum yolunda, ciltte ve gözlerde tahriş yaratabilir. 

Metilen klorit boya ve kaplamalar başta olmak üzere birçok sanayi alanında kullanılır. Çözücü olarak kullanılan kimyasalımız özellikle renk pigmentlerinin ve bağlayıcı olan maddelerin karışımını eritir. Böylece ortaya homojen çözelti çıkarır. 
İlaç endüstrisinde de sıklıkla kullanılan kimyasallarımızdandır. İlaçların üretiminde çözücü olarak tercih edilir. Gıda sanayinde ise kahve ve çikolata gibi gıda maddelerinin dekahdrasyonu sürecinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kozmetik sanayi de kullanım alanları içerisinde yer alır. Oje, ruh ve parfüm üretiminde en çok kullanılan kimyasallar arasındadır. 

Metilen klorit satın alma aşamasında Soltek Kimya Üretim A.Ş. firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Metilen klorür firmamızın üretim tesislerinde üretilir. Gereksinim duyduğunuz kimyasalımızı firmamızın iletişim numaralarını arayarak sipariş verebilirsiniz. 

Metilen klorit fiyatları ulaşılabilir düzeydedir. Yüksek kalite ve uygun fiyat konusunda Soltek Kimya firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Sektör ortalamalarının en uygun tekliflerini sunarız. Firma iletişim numaralarımızdan ya da WhatsApp hatlarımızdan fiyat bilgisi alabilirsiniz. 

Metilen klorit fiyatları, üretim maliyetleri, sektörün talebi, teslimat koşulları ve diğer faktörlerden etkilenir. Özel bir talep veya özel bir uygulama için metilen klorit ihtiyacınız varsa, en iyi fiyatı bulmak için doğrudan Soltek Kimya Üretim A. Ş. ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Bunun yanı sıra, ambalaj boyutları metilen klorit fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Güncel fiyat bilgisi için bizleri arayabilir veya mail atabilirsiniz.

Metilen Klorit Teknik Ve Fiziksel Özellikleri

CAS Numarası: 75- 09- 2
Diğer Adları: Diklorometan
Görünümü: renksiz sıvı