Cyclohexanone Satışı ve Cyclohexanone Fiyatı

Cyclohexanone kimyasal formülü C6H10O olan organik bileşiklerden biridir. Keton grubunda yer alan bu kimyasal halkalı yapıya sahiptir. Altı karbon atomundan oluşan kimyasal birçok endüstriyel ve kimya alanında kullanılır. Genellikle çözücü olarak kullanılan kimyasal plastik ve vernik üretiminde önemli yere sahiptir. Ara ürün olarak kullanılan kimyasal yapıştırıcı ve parfüm gibi ürünlerin üretimi sırasında da kullanılmaktadır. Cyclohexanone Soltek Kimya firmamızın önemle üzerinde durduğu bileşiklerdendir. Birçok önemli özelliği öne çıkan geniş kullanım alanına sahiptir. Cyclohexanone en uygun fiyatlar ile Soltek Kimya Üretim A. Ş. tarafından satışı yapılmaktadır.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: CYCLOHEXANONE

Kullanım Alanı: Cyclohexanone

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgCyclohexanone Özellikleri Nedir?

Cyclohexanone renksiz ve kokulu özelliklerde sıvıdır. Endüstriyel alanlarda kullanılırlar. Genel özellikleri hakkında ise şunları söylemek mümkündür:

  •  Cyclohexanone odunsu kokuya sahiptir. 
  •  Oldukça hafif yapıda sıvıdır. 
  • Yoğunluğu yaklaşık olarak 0.95 g7ml’dır. 
  •   Cyclohexanone kaynama noktası 155-156 derecedir. 
  •    Donma noktası ise -47 derecedir. 
  • Cyclohexanone suda çözünebilir yapıdadır. 
  •  Diğer organik çözücüler içerisinde de çözünebilir yapıdadır. 

Cyclohexanone birçok kimyasal ile reaksiyona girebilir. Aynı zamanda oksijen ile temas etmesi durumunda peroksit bileşiği de oluşturabilmektedir. Çeşitli kimyasallar ile reaksiyonlara girebilir. Genel olarak kullanımı sırasında insan ve çevre sağlığını riske atacak durumlar oluşmaz. Yüksek dozajlarda uzun süreli olarak kimyasala maruz kalmak solunum yolu tahrişi yaratabilir. Ancak Soltek Kimya A.Ş. firmamız kullanımı konusunda gerekli tüm uyarıları yapar. Uzman kimyagerlerimizden bu bilgileri en detaylı şekilde edinebilirsiniz. 

Cyclohexanone farklı alanlarda kullanılan organik bileşiktir. Endüstriyel ve araştırma uygulamalarının temel kimyasallarındandır. Plastik üretiminde öne çıkan kimyasaldır. Polimer ve naylon üretiminde de ara ürün olarak kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak boya, vernik ve solvent üretiminde de geniş ölçüde yararlanılmaktadır. Yapıştırıcı sektörü en çok kullanan sektörlerdendir. Aynı zamanda parfüm, kozmetik ve farmasötik ürünlerin üretiminde de kullanılarak öne çıkar. Cyclohexanone hakkında merak ettiklerinizi Soltek Kimya Üretim firmamızın iletişim numaralarından bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz.