Lateks Satışı ve Lateks Fiyatı

Lateks, doğal ya da sentetik kaynaklı madde olarak tanımlanır. Esnek ve suya dayanıklı olan madde doğal olarak kauçuk ağacının sütünden elde edilmektedir. Sentetik olan ise petrokimyasal maddelerden üretilmektedir. Soltek Kimya A.Ş. firması olarak lateks konusunda en kaliteli ürünü sizlere sunabilmekteyiz. Kullanım alanları da aynı zamanda oldukça geniştir. Ambalaj sektöründe yapıştırıcı olarak, latex, muayene eldiveni, balon, ambalaj lastiği, yapıştırıcı ve silgi gibi birçok ürünün üretiminde kullanılmaktadır. Latex elastik özellikleri sayesinde bu ürünlerin esnekliğini artırır ve dayanıklılıklarını sağlar. Lateks ne işe yarar? Lateks birçok farklı alanda kullanılarak üretim sektörüne önemli katkılar sağlar. En önemlisi de kauçuk sanayisidir. Sünger, lastik hortumlar ve daha birçok ürünün üretilmesinde önemli katkıları ile öne çıkar. Tıbbi alanda da yararlanılan madde tıbbi sargıların üretilmesinde, eldiven ve kateterlerin üretiminde yararlanılan maddelerdendir. Soltek Kimya olarak istenilen ambalajlarda, istenilen miktarlarda kimyasal saflıkta lateks ve kimyasal hammadde satışı yapmaktayız.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Lateks

Kullanım Alanı: Lateks

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgLateks Özellikleri Nelerdir?

Lateks özellikleri incelendiğinde malzemenin birçok yanına değinmek gerekir. Farklı özellikleri olduğundan birçok ürünün ortaya çıkarılmasında da etkileri bulunur. Lateks özellikleri hakkında ise şunları söylemek mümkün olur:

  • Esnek yapısı vardır. Yüksek elastikiyet özellikleri ile öne çıkar. Aynı zamanda gerilme uygulandığında esneme yapar. Sonra orijinal şekline geri döner. 
  • Su geçirmez yapısı bulunur. Doğal olarak suya dayanıklı özelliği vardır. Lastik ürünlerin yapımında ve suya maruz kalması halinde farklı uygulamalarda kullanılır. 
  • Dayanıklı yapıya sahiptir. Yüksek mukavemet göstermesi özellikle darbelere karşı sağlam durmasını sağlar. Bundan dolayı uzun ömürlüdür. 
  • Kimyasal direnci yüksektir. Buna göre endüstriyel uygulamalar ve tıbbi ekipmanlarda kullanılabilecek standartlardadır. 

Bunların yanında hem sentetik hem de doğal olmak üzere farklı alternatifleri bulunur. Ancak Soltek Kimya tarafından sizlere sunulan Lateks kimyasal saflığı en yüksek üründür. 

Lateks birçok farklı alanda kullanılır. Kullanım alanları arasında özellikle şunlara yer verilir:

  • Kauçuk ürünleri
  • Tıbbi ürünlerin üretim aşaması
  • Tekstil ve giyim sektörü
  • Ev eşyaları ve mutfak ürünleri
  • Endüstriyel uygulamalar

Lateksin esnek olması, suya dayanıklılık göstermesi gibi özellikleri birçok üretim alanında tercih edilmesini sağlar.

Lateks Fiyatları

Lateks fiyatları Soltek Kimya tarafından piyasa koşullarına en uygun şekilde verilen fiyatlardır. Firmamıza ulaştığınızda en iyi standartlarda lateksi istenilen miktarda satın alarak üretim sürecinde kullanabilirsiniz. Firmamız uzman kimyagerleri ve geniş ürün gamı ile sizlere en iyi kaliteyi sunar.