Dietanolamin DEA Satışı ve Fiyatı

Dietanolamin DEA kısaltması ile bilinen kimyasaldır. Organik bileşik sınıfında yer almaktadır. Oda sıcaklığı değerlerine göre beyaz katı formundadır. Yüzey aktif madde olarak birçok alanda kullanılır. Aynı zamanda korozyon inhibitörü olarak da kullanılan kimyasallar arasında yer alır. Dietanolamin DEA doğal gazdan hidrojen sülfür ve karbondioksiti çıkarmak için kullanılabilen hammadde türüdür. Dietanolamin DEA ne işe yarar? Kullanıcı gereksinimlerine göre farklı sanayi alanlarında kullanılır. Kozmetik alanında sıklıkla kullanılan hammadde korozyon inhibitörü olarak önemli kullanım amacına sahiptir. Aynı zamanda fotografik kimyasalların üretilmesinde de sıklıkla kullanılır. Genel yağ gidericiler içerisinde de kullanılan hammaddedir. Soltek Kimya Üretim A. Ş. olarak İstenilen ambalajlarda toptan ve parkende Dietanolamin ve kimyasal hammadde satışı yapmaktayız.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Dietanolamin

Kullanım Alanı: Dietanolamin

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgDietanolamin Özellikleri Nelerdir?

Dietanolamin kimya alanına en bilinen hammaddeler arasında yer alır. Genel özellikleri hakkında ise şunları söylemek mümkün olabilir:

 • Renksiz görünüme sahiptir. 
 • Hafif amonyak kokusu bulunur. 
 • Su ve alkol gibi polar çözücüler içerisinde çözünme kapasitesi son derece yüksektir. 
 • Sabun, losyon ve kozmetik ürünlerin üretiminde emülsifiyer olarak kullanılmaktadır. 
 • Boya ve kaplama endüstrisinde kullanılır. 
 • Gazların çözülmesinde çözücü olarak kullanılan hammaddedir. 
 • Kimyasal reaksiyonlarda ise katalizör olarak kullanılabilir. 

Birçok amina türevinden farklı olan Dietanolamin, kullanıcı için birtakım riskler taşıyabilir. Soltek Kimya firmamızın uzman kimyagerleri bu konuda kişileri riskli durumlara göre bilgilendirmektedir. 

Dietanolamin satın almak için Soltek Kimya firmamıza ulaşabilirsiniz. Firmamız hammadde üretiminde ve satışında sektörün önde gelen firmaları arasında yer alır. Kullanıcı beklentilerine yanıt veren kimyasalımızı istenilen miktarda temin edebilirsiniz. 

Kullanım alanı en geniş olan hammadde türleri arasında yer alır. Birçok endüstriyel alanda önemli işlevleri bulunur. Kullanım alanları arasında ise şunlardan bahsetmek mümkündür:

 • Kişisel Bakım Ürünleri: Sabun, şampuan, diş macunu, kozmetik gibi ürünlerin üretiminde emülsifiyer olarak kullanılır. Ürünlerin hem yapısını hem de kıvamını düzenlemede etkilidir. 
 • Boya ve Kaplama Endüstrisi: Boyaların, verniklerin ve diğer kaplama ürünlerin üretiminde kullanılır. Boya ve kaplama alanında viskozite düzenleyici olarak tercih edilir. 
 • Tarım Endüstrisi: Tarım ilaçlarının üretiminde ve pestisitlerin üretiminde çözücü olarak tercih edilir. 
 • Diğer Endüstriyel Uygulamalar: Birçok farklı endüstriyel uygulamada kullanılır. Yapıştırıcı, sıvı deterjan gibi alanlarda kullanılır. 

Kullanım alanları geniş olmakla birlikte nasıl kullanıldığı da oldukça önemlidir. Soltek Kimya firmamızın uzman kimyagerlerinden de kullanım şekilleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

Dietanolamin Fiyatları 

Dietanolamin fiyatları konusunda sizlere en iyi teklifleri sunan firmamız sektörün ulaşılabilir tekliflerini almanızı sağlar. Miktara göre fiyatlarımız farklılık gösterir. Ancak en uygun fiyatlarda siparişlerinizi verebilirsiniz.