Fırın Yağ Sökücü ve Temizleyici Kimyasal

Fırın temizleyici ürünümüz Sol Oil 10-03 mutfak ekipmanlarında, fırınlarda, tencere ve tavalarda katranlanmış, zift olmuş yanmış yağları temizleyici olarak kullanılmaktadır. Davlumbazlardan tutun fırın içi ağır yanmış yağları çok iyi bir şekilde temizleme gücüne sahip özel formasyona sahiptir. Fırınlar sürekli olarak kullanıldıklarında çeşitli alanlarda yağ birikintileri oluşturur. Yemeklerden sıçrayan yağlar zamanla birikerek fırınların içinde, kenar kısımlarında ya da zeminin de katı birer katran oluşum haline gelir. Fırın temizleyici Sol Oil 10-03 ocaklarda, mangallarda, döner ocaklarında kullanıma uygundur. Katılaşmış, karbonlaşmış artık zift olmuş bu yağları sıradan bir bulaşık deterjanı ile temizlemek mümkün değildir. Aynı zamanda tel yardımıyla sürtmek fırının içindeki kaplamalara zarar verebilir. Sol Oil 10-03 konsantre olmasından dolayı yüzeydeki yağlanmanın durumuna göre su ile seyreltilerek sprey şeklinde yağlı bölgeye püskürtülerek yağ temizliği yapılmış olur. Sol Oil 10-03 fırın yağ temizleyici ve diğer yağ çözücü ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir veya mail atabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

Ürün Adı: Sol Oil 10-03

Kullanım Alanı: Fırın temizleyici 

Ambalaj Tipi: 1 kg – 5 kg – 20 kg – 35 kg – 1000 kgFırın Yağ Sökücü ve Temizleyici Kimyasal Sol Oil 10-03 İle İnatçı Yağları Etkili Şekilde Temizleyin

Mutfağınızda fırın, ocak ve diğer ekipmanlarda biriken inatçı yağ lekeleriyle başa çıkmak bazen oldukça zor olabilir. Bu noktada Soltek Kimya olarak geliştirdiğimiz Fırın Yağ Sökücü ve Temizleyici Kimyasal ürünü, size etkili bir çözüm sunar.

 • Güçlü Temizleme: Fırın yağ sökücü ve temizleyici Sol Oil 10-03, mutfak ekipmanlarında, fırın içlerinde, tencere ve tavalarda biriken katranlaşmış, ziftleşmiş ve yanmış yağları etkili şekilde temizlemek için özel olarak geliştirilmiştir. Davlumbazdan fırın içine kadar geniş bir yelpazede etkili temizlik sağlar.
 • Ağır Yağları Temizler: Yanmış yağlar zamanla birikerek inatçı lekeler haline gelebilir. Fırın Temizleyici Sol Oil 10-03, bu tür ağır yağ birikintilerini kolayca çözebilme gücüne sahiptir.
 • Çok Amaçlı Kullanım: Fırın yağ sökücü ve temizleyici Sol Oil 10-03, fırınlar, ocaklar, mangallar, döner ocakları gibi farklı alanlarda kullanıma uygundur. Yanmış yağların ve ziftlerin temizlenmesinde etkili bir çözüm sunar.
 • Konsantre Formül: Konsantre yapısı sayesinde ürünü, yağlanmanın yoğunluğuna göre su ile seyrelterek kullanabilirsiniz. Sprey şeklinde uygulayarak etkili sonuçlar elde edersiniz.
 • Yüzeye Zarar Vermeyen Temizlik: Fırın yağ sökücü ve temizleyici Sol Oil 10-03, yüzeyleri çizmeden, zarar vermeden temizler. Tel veya sert malzemelerle sürtme gereksinimi olmadan yağları etkili şekilde çözer.
 • Çevre Dostu: Fırın yağ sökücü ve temizleyici Sol Oil 10-03, çevre dostu özelliklere sahip bir üründür. Güçlü temizlik etkisi ile çevre ve kullanıcı dostu bir denge sağlar.
 • Hazırlık: Fırın yağ sökücü ve temizleyici ürünü kullanmadan önce eldiven giyin. Bu, ürünün temas ettiği cildiniz için güvenli bir kullanım sağlayacaktır.
 • Seyreltme: Fırın yağ sökücü ve temizleyici konsantre formdadır, bu nedenle su ile seyreltmeniz gerekecektir. Yağ lekesinin yoğunluğuna göre seyreltilmiş bir solüsyon hazırlayın. Genellikle 1:5 ila 1:10 oranında seyreltilmesi önerilir.
 • Sprey Uygulama: Hazırladığınız seyreltilmiş çözeltiyi bir sprey şişesine doldurun. Yağlı lekenin bulunduğu yüzeye yeterli miktarda sprey uygulayın. Ürünün yağ lekesi üzerine iyice temas ettiğinden emin olun.
 • Bekleme Süresi: Fırın yağ sökücü ve temizleyici ürün etkili olması için belli bir beklemeye ihtiyaç vardır. Ürünün etiketinde belirtilen talimatlara göre genellikle 5 ila 10 dakika arasında bir beklemeye ihtiyaç duyulur. Bu süre, ürünün yağ ve kirleri çözmesi ve yumuşatması için gereklidir.
 • Temizleme: Bekleme süresi sona erdikten sonra bir temiz bez veya sünger yardımıyla yağlı bölgeyi ovarak temizleyin. Ürünün etkili çözme ve temizleme etkisini gözlemleyeceksiniz.

Lütfen ürünü kullanmadan önce ürünün etiketinde belirtilen talimatlara dikkatlice göz atın ve gerektiğinde kişisel koruyucu ekipmanları kullanın. Ürünün etkili temizlik sonuçları elde etmesi için talimatlara uygun şekilde kullanılması önemlidir. Ayrıca ürünü test etmek veya yeni bir yüzeyde kullanmadan önce önceden ufak bir alan üzerinde deneme yapmanızı ön deneme yapınız.