kurumuş harç nasıl temizlenir

Kurumuş Harç Nasıl Temizlenir?

Kurumuş harç nasıl temizlenir sorusu inşaat sonrası temizliğin daha kolay yapılabilmesi için profesyonelce yanıtlanması gereken bir sorudur. Kurumuş harç inşaat ya da yapı projelerinde karşılaşılan oldukça yaygın sorunlardan biridir. Diğer inşaat malzemelerinin yüzeylere sıçraması ya da dökülmesi neticesinde yüzeylerde harç lekeleri meydana gelir. Bu lekelerin temizlenmesinde belirli yöntemlerden yararlanılır. Ancak yüzeyin çizilmeden ve deforme olmadan temizlenmesi için mutlaka profesyonel hizmet almak gerekir. Kurumuş harç nasıl temizlenir sorusuna detaylı olarak yanıt vermek gerekir ise bu süreçte mutlaka etkili harç temizleyici kimyasal kullanmak büyük bir önem taşımaktadır. Kimyasal temizleyiciler ile harç lekelerinin temizlenmesinde sorunsuz hizmet almak mümkün olur. Kurumuş harç temizleyici üretimi ile öne çıkan Soltek Kimya firmamız beklentilerinize tam olarak yanıt vermektedir.

Kurumuş Harç Temizlenirken Nelere Dikkat Edilir?


Kurumuş harç temizlenirken dikkat edilmesi gereken birtakım faktörler bulunur. Beton sökücü, öncelikle bu işlemlerin profesyonel ve güçlü harç çözücüler ile yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Soltek Kimya olarak titizlikle üretimini yaptığımız kurumuş harç temizleyici hemen her yüzeyde güvenle kullanılabilmektedir. Kurumuş harç temizlenirken nelere dikkat edilir sorusuna yanıt olarak şu süreçten bahsetmek mümkün olur:

 • Harç temizleyici kullanmadan önce mutlaka koruyucu ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Uygun kişisel koruyucu ekipmanları giymek önemlidir. Eldiven, maske ve göz koruyucu cildi ve solunumu oldukça iyi korur.
 • Yüzey tipine uygun temizleyici kullanmaya dikkat etmelisiniz. Yüzeylere zarar vermeyecek kimyasal seçmek bu süreçte son derece önemlidir.
 • Islatma ve nemlendirme konularına dikkat etmek gerekir. Harcı yumuşatır ve temizlemeyi daha da kolay bir hale getirir.
 • Kazıma ve sıyırma işlemlerini yaparken yine yüzeyin zarar görmemesine dikkat etmeniz oldukça önemli bir konudur. Bunun için de fırça ya da sünger tercih edebilirsiniz.
 • Yüzeyi mutlaka test ederek kimyasal seçmeye özen göstermeniz gerekiyor. Kurumuş harcı temizlemeden önce yüzeyin küçük bir kısmında deneme yapabilirsiniz.
  Harç lekesini fark etmeniz halinde mutlaka lekeye hızlı şekilde müdahale etmeniz gerekir. Aksi halde harç lekesi kurur ve temizlenmesi zor leke haline gelir.

Kurumuş Harç Temizliğinde Ne Kullanılır?


Kurumuş harç temizliği sırasında harç sökücü kullanmak gerekiyor. Lekeler ne kadar güçlü ise o kadar etkili kimyasal çözücüye gereksinim duyulur. Birçok farklı alanda kullanılan kimyasal çözücüler özellikle inşaat kalıntılarının temizlenmesinde son derece önemli bir yere sahiptir. Kullanıcı gereksinimlerine uygun olarak üretilen kimyasal harç çözücü ürünümüz pratik kullanımı ile öne çıkar.
Sprey ya da daldırma gibi yöntemlerle kullanabileceğiniz ürünümüz içerisinde bulundurduğu inhibitörler sayesinde yüzeylere zarar vermez. Kolay ve hızlı şekilde harç temizleme işlemini yerine getirmek mümkün olur. Güvenilir olan kimyasalımız insan ve çevre sağlığını tehdit edecek hiçbir zararlı etken madde barındırmaz. Ancak kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken tüm riskleri ve kullanım şartlarını sizlere ürün ile birlikte bildirmekteyiz.

Kurumuş Harç Temizleyici


Kurumuş harç temizleyici satın alırken mutlaka özelliklerine dikkat etmek gerekiyor. Kimyasalımızın genel olarak özellikleri hakkında ise şunları söylemek mümkün olur:

 • Harç temizleyici kimyasalımız genel olarak asit bazlı olarak üretilir. Harcın mineralini çözmesi açısından son derece önemlidir.
 • Yüzey toleransı yüksek ürünümüzdür. Harç temizleyici kimyasallar farklı yüzey türlerine uygun şekilde tasarlanır. Bundan dolayı granit, seramik, doğal taş, beton gibi farklı yüzey formlarında rahatlıkla kullanılır.
 • Hızlı etkileri vardır. Kimyasalımız temizleme süresini kısaltır ve kullanıcıya zaman kazandırmaktadır.
 • Kokusuz ve çevre dostu üründür. Bundan dolayı uygulama şekli de basittir.
 • Uzun raf ömrü vardır. Uzun süreli kullanım açısından avantaj sağlar.
  Soltek Kimya firmamıza ulaşarak ürünümüz hakkında detaylı bilgi edinebilir ve ulaşılabilir fiyatlarla siparişlerinizi verebilirsiniz.